Početna » Ženski vaterpolo » Vojvodina u derbiju bolja od Palilule, nove pobede Taša, Zvezde i Sente

Vojvodina u derbiju bolja od Palilule, nove pobede Taša, Zvezde i Sente

Lolita Avdić ŽVK Vojvodina
(Foto: VK Vojvodina)

Igračice Vojvodine u derbiju trećeg kola Prvenstva Srbije za vaterpolistkinje pobedile su Palilulu rezultatom 9:8 i tako su zadržale maksimalan učinak posle tri odigrana kola. Sve tri pobede ima i Taš 2000, koji je u neizvesnoj utakmici bio bolji od subotičkog Spartaka 16:15, dok su do novih pobeda stigle vaterpolistkinje Crvene zvezde i Sente. Crveno-bele su očekivano deklasirale Valis rezultatom 35:3, uz čak 12 golova Tare Pejčić, dok je Senta sa 13:11 bila bolja od Vračara.

Novosađanke su vodile 6:3 na poluvremenu, ali je beogradski tim u trećoj četvrtini stigao do izjednačenja. Međutim, osvajač Kupa Srbije je uspeo da dođe do novog vođstva i treće pobede. Lolita Avdić je bila najefikasnija kod pobednika sa tri gola, dok su na drugoj strni isti učinak imale Teodora Rudić i Ana Milićević.

Neizvesnosti u trećem kolu nije bilo samo u duelu Zvezde i Valisa. Dragana Ivković je pružila šansu mlađim igračicama, koje su to iskoristile i napunile su mrežu mladog sastava Valisa. Briljirala je Tara Pejčić sa 12 golova, Milica Zelić je postigla osam, a šest je dodala Jovana Todorovski.

Taš 2000 je do treće pobede predvodila Jovana Radonjić, igračica koja je bila dominantna i na finalnim turnirima Kupa Srbije za igračice rođene 2006. i 2007. godine, a mrežu Spartaka zatresla je osam puta. Neizvesno je bilo i u Senti, gde je Vračar parirao do samog kraja, ali je na kraju pretrpeo treći poraz, dok je Senta došla do druge pobede.

Narednog vikenda igra se novi derbi, a Crvena zvezda dočekuje Vojvodinu.

Prvenstvo Srbije za vaterpolistkinje – Treće kolo

Crvena zvezda – Valis 35:3 (10:2, 9:0, 10:0, 6:1)

CRVENA ZVEZDA: Karličić, Todorovski 6, J. Lujić, Miljković 1, I. Lujić 4, Pejčić 12, Milovanović, Šarac 3, Mesa 1, Ilić, Gašić, Zelić 8, Antanasijević. Trener: Ivković.

VALIS: Ratković, Pavić, Dobrisavljević 1, Raković, Mitić 2, Mladenović, Urošević, Zelić, Kovačević. Trener. Veljković.

Vojvodina – Palilula 9:8 (2:1, 4:2, 1:4, 2:1)

VOJVODINA: Travar, Švec 1, Avdić 3, Banjac, Pantović 2, Pavlin, Šošić, Popov, Kѕplarević, Damjanović, Rončević 1, Moćan 1, Orašanin, Kosmo 1. Trener: Drezgić.

PALILULA: Petrović, Ignjić, K. Trmčić, A. Milićević 3, A.Trmčić, Rudić 3, Gluščević 1, D. Milićević, Markov 1, Mandić, Miladinović, Andrejić, Trbalov. Trener: Vujadinović.

Senta Jordo – Vračar 13:11 (4:3, 4:5, 4:3, 1:0)

SENTA JORDO: Bereš, I. Ogrizović 2, E. Ogrizović 1, Belec 2, Dudaković, Šnajder 1, Đurčik 1, Kiralj, Tot 5. Trener: Tot.

VRAČAR: Marković, Lazarević 2, Atić, Popović , Nastić 3, Đukić 3, Miljanović 1, Trmčić, Popović 2, Babić. Trener: Stanković.

Taš 2000 – Spartak 16:15 (3:3, 2:4, 6:2, 5:6)

TAŠ 2000: Ivković, Bogosavljević 1, Koreni 2, Stevanović, Marinković 3, Todorović, Buha, Radonjić 8, Spahić 1, Usejnovski 1, Milenković, Jelenić, Milenković, Janković. Trener: Filipić.

SPARTAK: Šmit, V. Kozla 1, M. Kozla 1, Aleksić, Tokić 4, Ljubičić, Ilić, Balać 3, Hedjeljai 5, Vranić, Duranti. Trener: Kopunović.

 KlubUPNIGRB
Vojvodina3300409
Taš 20003300189
Crvena zvezda3201466
Palilula3201416
Senta320156
Vračar3003-330
Spartak3003-390
Valis3003-810
Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd109109028
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina106041518
Partizan9405-1212
Nais10226-408
Zemun10217-417
Stari Grad10028-682
Banjica10019-1181

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760