Početna » Nacionalna selekcija » Hrvatska ubedljiva protiv Srbije na startu EP za igrače do 15 godina

Hrvatska ubedljiva protiv Srbije na startu EP za igrače do 15 godina

evropsko prvenstvo u15 podgorica 2023
(Foto: Krsto Vulović / Filip Roganović, Vaterpolo savez Crne Gore)

Srpski vaterpolisti rođeni 2008. godine i kasnije porazom su startovali na Evropskom prvenstvu u Podgorici, pošto su u prvom kolu izgubili od Hrvatske sa ubedljivih 8:3.

Srbija je povela preko Vasića ali je zatim usledila serija od tri gola Hrvata. Na 3:2 je smanjio Urošević, da bi potom rival ponovo napravio seriju od tri gola i u trećoj četvrtini je poveo 6:2.. U poslednjem delu je peterac iskoristio Vasiljević, da bi Hrvatska u preostalih pet minuta uvećala razliku i slavila sa 8:3.

Srbija je igrala u sastavu: Muksinović, Vojinović, Nešković, Mihailović, Munćan, Vasiljević 1, Rahpejma, Lukić, Mićić, Urošević 1, Pavlović, Vasić 1, Gošić.

Srbija u ponedeljak igra protiv Turske u 14:20, a u trećem kolu će protivnik biti Grčka.