Početna » Evrokupovi » Zvezda 12 minuta parirala šampionu Evrope, ubedljive pobede Juga i Marselja

Zvezda 12 minuta parirala šampionu Evrope, ubedljive pobede Juga i Marselja

(Foto: Starsport)

Vaterpolisti Crvene zvezde pretrpeli su drugi poraz u Ligi šampiona, pošto su u trećem kolu grupne faze poraženi u Italiji od Pro Reka rezultatom 13:7 (4:3, 5:2, 2:1, 2:0). Crveno-beli su pružili odličan otpor aktuelnom evropskom prvaku u prvih 12 minuta utakmice, ali su u završnici prvog poluvremena dopustili Pro Reku da se rezultatski odvoji, povede 9:5 i domaći su u nastavku samo održavali stečenu prednost.

Podjednako ubedljivi bili su vaterpolisti Marselja i Juga, koji sada dele treće mesto sa po šest bodova i iskoristili su to što je do ovog kola neporaženi OSC odigrao nerešeno u Hanoveru (12:12) i prišli su mađarskom timu na samo bod zaostatka. Marselj je, predvođen Andrijom Prlainovićem, potopio rumunsku Steauu sa 14:6, dok je Jug u gostima bio bolji od Špandaua rezultatom 16:8.

U prvih osam minuta u Italiji se igralo gol za gol. Pro Reko je četiri puta stizao do vođstva, preko Matea Aikardija, Frančeska Di Fulvija, Đakoma Kanele i ponovo Di Fulvija, dok su crveno-beli tri puta došli do izjednačenja, golovima Veljka Tankosića, odnosno Gavrila Subotića.

Crveno-beli su odlično parirali velikom favoritu do sredine drugog perioda. Imao je Pro Reko dva puta po dva gola razlike, ali je Zvezda bila u igri posle golova Stefana Pješivca i raspoloženog Subotića. Međutim, tim Sandra Sukna je dodao gas u završnici prvog poluvremena, te je preko Gonzala Ečenike, odnosno Kanele i, u poslednjem napadu, Arona Jangera stizao do velikih 9:5.

Nadu je na kratko vratio kapiten, Miloš Vukićević, ali se ispostavilo da je to bio poslednji gol Zvezde na ovom meču, dok je Pro Reko u narednim minutima povisio na 11:6 i mirno je priveo meč kraju.

Zvezda nema za čime da žali, jer je bila konkurentna u većem delu prvog poluvremena, a ekipi Aleksandra Filipovića će mnogo važniji meč biti protiv Hanovera u Nemačkoj, početkom decembra.

Andrija Prlainovic Marselj Olimpijakos
(Foto: len-f8belgrade.rs)

Dubrovački Jug je nadigrao Špandau, koji je parirao samo u prvoj četvrtini, posle koje je Jug vodio 4:3. U nastavku je ekipa Vjekoslava Kobešćaka serijom golova stigla do vođstva od 9:4 i pitanje pobednika već tada je praktično bilo rešeno. Konstantinos Kakaris je bio briljantan sa pet golova, dok je Marin Restović na drugoj strani postigao dva, a Nikola Dedović jedan gol.

Marselj je došao do drugog vezanog trijumfa i opravdao je ulogu favorita protiv Steaue. Rumuni su se držali u prvom poluvremenu, posle kojeg je bilo 6:5 za Marselj, ali su Francuzi u nastavku bili mnogo bolji, raspucali su se i na kraju upisali ubedljivu pobedu, a Prlainović je bio najefikasniji sa četiri gola.

Nemački Hanover iznenadio je OSC, koji tako nije stigao do treće pobede u nizu. Dobro su počeli domaći, te su vodili sa 4:2 posle osam minuta igre. Međutim, mađarski sastav je zaigrao mnogo bolje u drugom periodu i preokretom je stigao do vođstva od 8:6. Tu prednost gosti su održavali do kraja trećeg perioda (9:7), ali je Hanover u efikasnom četvrtom periodu stigao do boda. Darko Brguljan i Jorn Vinkelhorst su bili najefikasniji kod domaćina sa po tri gola, a isti učinak imali su Vince Vigvari i Zoltan Burian kod OSC-a.