Početna » Domaća takmičenja » Ubedljive pobede Zvezde, Vojvodine, Šapca i Novog Beograda

Ubedljive pobede Zvezde, Vojvodine, Šapca i Novog Beograda

Gavril Subotić, Crvena zvezda - Partizan
(Foto: Starsport)

U sedmom kolu Super lige Srbije za vaterpoliste najneizvesnije je bilo na Banjici, gde je Partizan u borbi za drugu poziciju na tabeli pobedio Radnički rezultatom 13:11, dok u preostale četiri utakmice nije bilo rezultatske neizvesnosti. Vaterpolisti Novog Beograda zadržali su prvo mesto posle ubedljive pobede nad Proleterom rezultatom 22:5, Vojvodina je stigla do druge pobede pošto je savladala poslednjeplasirani Nais sa 21:12, Crvena zvezda je bila sigurna na gostovanju u Valjevu protiv Valisa sa 20:12, dok je Šabac bio bolji od Zemuna rezultatom 15:10.

Valis je odlično započeo sezonu u Super ligi i posle šest odigranih kola je bio na petom mestu sa 10 bodova. Međutim, Zvezdi je u šestom kolu parirao samo u prvoj četvrtini, koja je bila veoma efikasna i završena je rezultatom 5:5. Domaći su vodili 4:2, u završnici je bilo 5:4, ali su crveno-beli serijom od 4:0 za nešto više od dva minuta preokrenuli na 8:5 i od dva do četiri gola prednosti su održavali do kraja treće četvrtine. U poslednjih osam minuta su dodatno uvećali prednost i stigli do ubedljive pobede. Najefikasniji je bio Gavril Subotić sa šest golova, dok je Dušan Trtović postigao četiri, kao i kod domaćih Stefan Porobić.

Novi Beograd je, kao što je i bilo očekivano, veoma lako došao do pobede u Zrenjaninu, a sve je bilo rešeno posle sedam minuta igre, kada je na semaforu stajao rezultat 6:0 u korist ekipe Vladimira Vujasinovića. U istom ritmu su gosti igrali u nastavku, sve do konačnih 22:5. Nikola Jakšić je prednjačio na listi strelaca sa pet golova, dok je Dušan Mandić postigao četiri gola. Kod domaćih se dva puta upisao Đorđe Ljubenović.

Nikola Jaksic Novi Beograd
(Foto: VK Novi Beograd)

U Novom Sadu je bilo neizvesno u prvom poluvremenu. Vojvodina je uglavnom vodila protiv Naisa, koji je nekoliko puta dolazio do izjednačenja. U nastavku je ekipa Miroslava Bajina serijom od tri gola u nizu stigla do 10:6, ubrzo zatim i 12:7 i do kraja nije ispuštala veliku prednost. Briljantan je bio Nikola Bogdanović sa šest golova, jedan manje je postigao Aleksandar Radanović a četiri puta se u strelce upisao Nikola Bursać. Kod gostiju iz Niša, koji su pretrpeli sedmi poraz, četiri puta je strelac bio Nemanja Šilj.

I u meču Šapca i Zemuna neizvesnost je potrajala do početka drugog poluvremena. Šapčani su imali dva gola prednosti u prvoj i tri gola razlike u drugoj četvrtini, ali je Zemun prišao na 8:6 minut pre kraja druge četvrtine. Međutim, Šabac se odvojio na 12:7 i mirno je priveo meč kraju. Nikola Marković je predvodio Šapčane do pobede sa pet golova, dok su se po tri puta upisali Ognjen Stojanović i Savo Ćetković. Na drugoj strani su dvostruki strelci bili Perković, Timotijević i Andrejević.

Super liga Srbije, Sedmo kolo

Vojvodina – Nais 21:12 (3:2, 4:4, 6:2, 8:4)

VOJVODINA: Gavrilović, Marić, Bogdanović 6, Bursać 4, Tintor, Brešćanski 1, Končar, Radovanlija, Rogač 2, Radanović 5, Nikolov 1, Ćetković, Sredojević, Mitović, Trener: Obrovski.

NAIS: Lazić, Stamatov, Pošmuga 1, Vulović 1, Đorđević 3, Vujović, Barbarez, Kovačević 1, Milojević, Šigo 4, Gido, Barbeljuk 1, Tomić, Lazić 1. Trener: Živić.

Proleter – Novi Beograd 5:22 (1:6, 3:5, 0:4, 1:7)

PROLETER: Šantalab, Čabrilo 1, Janjić, Ljubenović 2, Rončević, Ilić, Mitrović 1, Ćatović, Parivodić, Bosić, Matković 1, Petrović, Svetković, Marić, Trener: Bogaroški.

NOVI BEOGRAD: Vlahović, S Rašović 3, Mandić 4, Martinović 1, Vučinić 1, Gogov 2, Jakšić 4, Perković 1, Vlahopulos 1, Drašović 1, V. Rašović, Pedro, Šušiašvili 3, Trener: Vujasinović.

Šabac – Zemun 15:10 (4:2, 4:4, 4:2, 3:2)

ŠABAC; Filipović, Žeželj, Marković 5, Repanović, Kopcev 1, Vasović 2, Mitrović, Stanić, Tubić, Maraš, Stojanović 3, Tonković, Vukadinović, Ćetković 4. Trener: Vasović.

ZEMUN: Tanović, Mihailović, Jović 1, Kovačević 1, Perković 2, Ilić 1, Đurić, Andrejević 2, Aleksić, Popović 1, Timotijević 2, Mitrović, Dmitrović, Japundžić. Trener: Vukotić.

Valis – Crvena zvezda 12:20 (5:5, 3:5, 3:5, 1:5)

VALIS: Vitorović, Popović, Živojinović 2, Gavrilović, Arsenović, Ičagić 1, Jegorov 1, Porobić 4, Lobov, Kovačević 1, Trajković 1, Milić 1, Nešić, Stojanović 1. Trener: Saković.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Trtović 4, Gajić 2, Marković 1, Subotić 6, Milojević, Pješivac 2, Basara, Rađen, Vukićević 2, Gardašević 1, Radović 2, Ivanović, Smiljević. Trener: Filipović.

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd770010721
Partizan76012618
Radnički75024115
Šabac7502615
Crvena zvezda74032112
Valis7313-810
Vojvodina7214-107
Proleter7115-344
Zemun7016-601
Nais7007-890
Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.