Početna » Domaća takmičenja » Silovit start za pobedu nad šampionom: Partizan potopio Radnički na Banjici

Silovit start za pobedu nad šampionom: Partizan potopio Radnički na Banjici

Stefan Mitrović, VK Partizan
(Foto: instagram.com/sportnetbeograd)

U derbiju sedmog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Partizana pobedili su na Banjici ekipu Radničkog, aktuelnog šampiona Srbije, rezultatom 13:11 i tako su preuzeli drugo mesto na tabeli. Crno-beli su silovito ušli u meč i sredinom prve četvrtine su poveli sa 3:0. Gosti su se relativno brzo vratili rezultatski u meč, pošto su već u toku te četvrtine došli do izjednačenja.

U nastavku je Partizan bio bolji tim, više puta je imao tri gola prednosti, a poslednju četvrtinu je dočekao sa vođstvom od 11:7. Radnički je dva puta prišao na gol minusa, ali nije uspeo da ponovi ono što je uradio protiv Ferencvaroša u Ligi šampiona i stigne do izjednačenja.

Domaći su bolje otvorili meč, pravili su prednost na centarskoj poziciji i posle četiri minuta igre su vodili 3:0, golovima Stefana Mitrovića iz peterca, odnosno centara Petra Velkića i Nemanje Vica. Gosti su uzvratili istom serijom i izjednačili preko Marka Radulovića, Miloša Ćuka i Nikole Lukića (3:3), ali se sekund pre prvog odmora Mitrović pobrinuo za novo vođstvo Parrtizana – 4:3. Početkom druge četvrtine Radnički je ponovo izjednačio, preko Alekse Ukropine, ali se novom serijom Partizan vratio na “+3” (7:4), sa koliko je i dočekao poluvreme -8:5.

Pred ulazak u poslednju četvrtinu Partizan je imao i četiri gola prednosti (11:7), ali su se tada Kragujevčani trgli i u par navrata, sredinom deonice, prilazili na gol zaostatka (11:10, 12:11). Ipak, nisu uspeli da naprave totalni povratak, kao u utorak protiv Ferencvaroša. Najbolju šansu za izjednačenje propustio je Ukropina sa igračem više, kada je njegov udarac zaustavio golman crno-belih, Dimitrije. Potom je Partizan rešio pitanje pobednika golom iz još jednog peterca.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Mitrović sa četiri gola, Nemanja Vico je postigao tri, a Velkić i Milan Aleksić po dva. Na drugoj strani prednjačio je Radulović sa tri pogotka, a pratili su ga Ćuk, Lukić i Ukropina sa po dva.

Partizan – Radnički 13:11 (4:3, 4:2, 3:2, 2:4)

PARTIZAN: Rističević, Jakšić, Barać, Božović, Aleksić 2, Velkić 2, Bouven 1, Nešić, Vico 3, Radojević, Andrin 1, Mitrović 4, Bulajić, Kojić. Trener: Korolija.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković, Ćuk 2, Krug, Ukropina 2, Pljevančić, Toholj 1, Miličić, Lukić 2, Vrlić 1, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd770010721
Partizan76012618
Radnički75024115
Šabac7502615
Crvena zvezda74032112
Valis7313-810
Vojvodina7214-107
Proleter7115-344
Zemun7016-601
Nais7007-890
Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.