Početna » Evrokupovi » Breša blizu F8, pobede favorita, Prlainović i Filipović briljirali

Breša blizu F8, pobede favorita, Prlainović i Filipović briljirali

Andrija Prlainović, Vaterpolo Superkup Evrope
(Foto: vlv.hu)

U subotu je odigrano prvih šest mečeva 13. kola Lige šampiona, a još uvek nisu poznati svi učesnici fajnal-ejta u Đenovi.

Dinamo iz Moskve je umanjio svoje šanse porazom na svom bazenu od Olimpijakosa sa 13:9, ali u narednom kolu gostuje Jugu u Dubrovniku i imaće priliku u tom meču da izbori plasman na završni turnir. Dubrovčani su posle pobede na Banjici treći na tabeli sa 25 bodova, dok je Breša u Španiji pobedili Barselonu 7:5 i tako stigla do četvrte pozicije sa 23 boda, jednim više od Dinama. Italijani će, čini se, sigurno učestvovati na završnom turniru pošto u narednom kolu dočekuju Hanover, dok će se za još jednu kartu za Đenovu boriti Jug i Dinamo, a Moskovljani su u prvom meču slavili sa 12:11.

Mnogo jasnija situacija je u grupi B, gde su od ranije poznate prve tri ekipe, a priliku da se pridruži Pro Reku, Egeru i Solnoku u nedelju će imati Špandau 04, koji gostuje Sabadelju. Nemci su trenutno na četvrtom mestu sa 21 bodom, dva viša od Jadrana koji ima i meč više, a sa kojim se sastaju u sledećem kolu. U 13. kolu Solnok je u gostima pobedio Steaua 17:9, uz pet golova Andrije Prlainovića, koji je danas proslavio svoj 31. rođendan. Pro Reko je, predvođen četvorostrukim strelcem Filipom Filipovićem, savladao Eger sa ubedljivih 14:6, dok su Novljani lako pobedili AZC Alfen sa 15:7.

Moskovljani su odlično počeli protiv Olimpijakosa i posle pet i po minuta poveli su 3:0. Međutim, crveno-beli su postepeno smanjivali razliku i tri minuta pre kraja prvog poluvremena izjednačili su na 3:3. Rusi su minut i po pre završetka tog perioda prekinuli nalet i seriju i na odmor su otišli sa golom razlike (5:4). U nastavku su Grci preokrenuli i održavali su gol prednosti do kraja treće četvrtine. U uvodnim minutima odlučujućeg perioda Olimpijakos je poveo 11:8 i do kraja nije ispuštao lepu prednost. Kod pobednika su se istakli Konstantinos Genidunias i Paulo Obradović sa po tri gola, dok su kod domaćih Nikola Rađen, Dimitri Holod i Nikolaj Lazarev postigli po dva, a Gavril Subotić je dodao jedan pogodak.

Vaterpolisti Breše su se sigurno najviše obradovali pobedi crveno-belih, pošto su taj poraz Dinama iskoristili i pobedom protiv Barselonete od 7:5 prestigli Moskovljane na tabeli.

Alesandro Nora je sa dva gola u prvoj četvrtini doneo prednost Breši, koja je sredinom drugog perioda vodila i 4:1. Uspeli su Španci početkom trećeg dela meča da priđu na gol zaostatka, ali su se gosti ponovo odvojili (6:3) i do kraja su sačuvali prednost. Nora i Petar Muslim su bili najzaslužniji za važnu pobedu, sa po dva gola, dok su isti učinak imali Alberto Munariz i Felipe Perone kod Barselonete.

Solnok je lako u Bukureštu pobedio Steauu sa 17:9. Mađari sigurno više razmišljaju o važnoj utakmici sa Egerom u polufinalu domaćeg plej-ofa, ali bez obzira na to, od početka do kraja su kontrolisali utakmicu u Rumuniji. Poveli su gosti 4:1 i u većem delu prvog poluvremena su održavali četiri gola razlike. Steaua je početkom treće četvrtine prišla na 10:7, ali je usledila nova serija Solnoka i vođstvo od 15:9, a na kraju je bilo 17:9. Briljirao je slavljenik, Andrija Prlainović, sa pet golova, dok su Milan Aleksić, Živko Gocić i Miloš Ćuk dodali po jedan. Isti učinak imao je Đorđe Filipović kod domaćih, a Ivan Buljubašić je prednjačio sa tri pogotka.

Jadran je u Herceg Novom pobedio poslednjeplasirani AZC Alfen sa sigurnih 15:7. U prvom poluvremenu Holanđani su koliko-toliko parirali, pa je Jadran vodio 6:4 na poluvremenu. Međutim, u nastavku se u bazenu pitao samo domaćin, koji je konstantno uvećavao prednost. Šest igrača pobedničkog tima postiglo je po dva gola, dok su se kod gostiju istakli srpski vaterpolisti: Dejan Inđić sa tri, Miloš Filipović sa dva i Filip Ćorić sa jednim pogotkom.

Strahinja Rašović, Eger - Pro Reko
(Foto: VK Eger)

U derbiju kola u grupi B, Pro Reko je veoma lako pobedio Eger sa 14:6. Na startu utakmice, sa tri gola u šest minuta, dominirao je Filip Filipović, koji je bio najzaslužniji za prednost domaćih od 4:1 posle osam minuta igre. U istom ritmu domaći su nastavili i u drugom delu meča. Pro Reko je vodio 6:1, zatim je 11 sekundi pre završetka prvog poluvremena Balaš Harai smanjio, a potom je Filipović svojim četvrtim golom povisio na 7:2.

Eger je igrao nešto bolje u nastavku i za svega nekoliko minuta smanjio je na 7:5. Domaći su odbili nalet golovima Dušana Mandića i Lorenca Brunija, te u poslednjih osam minuta ušli sa 9:5, a tada su samo nastavili seriju do konačnih 14:6. Filipović je bio najefikasniji sa četiri gola, dok su Mandić, Nikolo Figari i Đakopo Alesijani dodali po dva pogotka, a isti učinak kod gostiju su imali Strahinja Rašović i Daniel Anđal.

Poslednje kolo na programu je 9. maja, a sastaju se: Jug – Dinamo Moskva, Olimpijakos – Barseloneta, Breša – Hanover, OSC – Partizan, Eger – Steaua, Solnok – Sabadelj, Špandau 04 – Jadran i AZC Alfen – Pro Reko.

Vaterpolo Liga šampiona, 13. kolo

Grupa A

Partizan – Jug 8:10 (2:2, 2:4, 1:2, 3:2)
Hanover – OSC (30.04. u 19:30)
Barseloneta – Breša 5:7 (0:2, 2:2, 3:2, 0:1)
Dinamo Moskva – Olimpijakos 9:13 (3:1, 2:3, 3:5, 1:4)

Plasman: Olimpijakos 34, Barseloneta 27, Jug 25, Breša 23, Dinamo Moskva 22, Hanover 9 (-1), OSC 7 (-1), Partizan bez bodova.

Grupa B

Pro Reko – Eger 14:6 (4:1, 3:1, 2:3, 5:1)
Jadran Carine – AZC Alfen 15:7 (4:2, 2:2, 5:2, 4:1)
Sabadelj – Špandau 04 (29.04. u 12:00)
Steaua – Solnok 9:17 (2:6, 4:4, 3:5, 0:2)

Plasman: Pro Reko 36, Eger 28, Solnok 27, Špandau 04 21 (-1), Jadran Carine 19, Steaua 12, Sabadelj 9 (-1), AZC Alfen bez bodova.