Proslavljeni srpski vaterpolista a od nedavno i penzioner, Filip Filipović, rekao je u podkastu “Miljanov korner” da veruje da će srpski vaterpolo, pre ili kasnije, isplivati iz situacije u kojoj se strenutno nalazi.
Filipović se, kako prenosi B92, još jednom dokatao nedavnog pisma jedanaest reprezentativaca u kojem su poručili da neće igrati za nacionalni tim dok je predsednik VSS Slobodan Soro sa svojim timom ljudi.
To je veliki udarac za trofejni sport koji tek što je krenuo da ponovo donosi medalje sa najvećih takmičenja pod selektorom Urošem Stevanovićem, čija je ostavka pokrenula lavinu. U prethodnim danima vaterpolisti Radničkog ostali su bez plasmana u finale Kupa Evrope, a Novi Beograd posle četiri godine nije uspeo da se plasira na finalni turnir Lige šampiona.
– Igrači ne mogu da budu imuni na sva ova dešavanja i smatram da nešto debelo nije u redu. Onda kada budemo seli za sto i dogovorili se o malo široj strategiji koja je iznad bilo kog pojedinca smatram da ćemo prevazići ovu krizu. Kriza, da se ne lažemo, postoji. Nije nastala sada, samo je sada produbljena – rekao je Filipović u razgovoru za podkast “Miljanov korner”.
(Foto: Marcel ter Bals / Orange Pictures)
Na konstataciju sagovornika da na rukovodećim pozicijama nisu ljudi koji nisu iz vaterpola.
– Ljudi su, nažalost, ne samo u sportu već i inače, izuzetno kvarljiva roba. I nažalost povedemo se tako nečim… Ne želim zaista da stajem ni na čiju stranu, niti me je iko išta pitao, ali jednostavno ono što osećam i želim je da sam jednostavno uvek uz te momke, uvek ću biti, šta god da su… Rekao sam to i pre neki dan – i kad su u pravu i kada nisu u pravu. Pogotovo kada nisu u pravu ja sam uz njih. Jer lako je stati pored šampiona, slikati se i reći: “ja sam uz tebe”. Treba stati sad uz svakog od njih. I kada su u pravu i kada nisu treba da imaju podršku, ne samo oni već i druga strana.
Posle otvorenog pisma srpskih reprezentativaca, Savez je uzvratio saopštenjem i na tom se završilo.
– Treba da se iznađe rešenje. Ono nije nemoguće. Ali definitivno da iz ove pozicije mora da se izađe, jer ovo nije dobro ni za koga, nije dobro za srpski vaterpolo. I neće biti dobro ako ostane ovako. Nešto, neko, mora da se menja, mora da se donese prava strategija, velika strategija, ne treba ništa da izmišljamo, treba malo da se vratimo unazad, da pogledamo sa strane kako to rade nacije koje prave velike rezultate. Ako iko može, to može srpski vaterplo. Ne znam kada će da se desi, ali voleo bih da se desi što pre – zaključio je Filipović, a prenosi B92.
Naš portal koristi kolačiće kako bi pružio najbolje iskustvo svakom korisniku našeg sajta. Nastavkom korišćenja našeg web sajta, slažete se sa upotrebom kolačića (Cookies).
Ovaj portal koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala korisničko iskustvo. Neki kolačići se čuvaju u vašem pregledaču jer su neophodni za rad osnovnih funkcionalnosti. Takođe koristimo kolačiće nezavisnih proizvođača koji nam pomažu da analiziramo i razumemo kako koristite ovu veb stranicu. Kolačići će se čuvati u vašem pregledaču samo uz Vaš pristanak. Takođe imate mogućnost da onemogućite ove kolačiće, ali isključivanje nekih koalčića može uticati na vaše iskustvo prilikom pregleda portala.
Neophodni kolačići su apsolutno neophodni za pravilno funkcionisanje veb stranice. Ova kategorija uključuje samo kolačiće koji osiguravaju osnovne funkcionalnosti i sigurnosne karakteristike stranice. Ovi kolačići ne čuvanju nikakve lične podatke.
Svi kolačići koji nisu neophodni da bi portal funkcionisao i koji se koriste za prikupljanje raznih podataka (Google analytics, Facebook pixel), kako bi se poboljšalo korisničko iskustvo.
Dodaj komentar