Olimpijakos ubedljiv protiv Partizana

Vaterpolo klub Olimpijakos 2017/2018
(Foto: osfp.gr)

Vaterpolisti Olimpijakosa pobedili su Partizan sa ubedljivih 16:8.

Lider u grupi A lako je stigao do trijumfa u četvrtom kolu Lige šampiona, pošto su crno-beli rezultatski u meču bili samo u prvim minutima utakmice. Olimpijakos je zadržao prvo mesto sa 10 bodova, dok je Partizan na poslednjem mestu grupe A i još uvek je bez bodova. Do kraja godine biće odigrano još jedno kolo Lige šampiona, a srpski šampion gostuje u Hanoveru.

Hrvatski reprezentativac, Andro Bušlje, doneo je vođstvo Olimpijakosu, a ubrzo je, sa igračem više, izjednačio Đorđe Lazić. Tada je usledila velika serija domaćih, koji su za svega četiri minuta postigli isto toliko golova i poveli 5:1. Početkom drugog perioda Petar Tomić je prekinuo seriju, ali samo na kratko, pošto su Grci nastavili da rešetaju mrežu Dimitrija Rističevića, te je na poluvremenu bilo 9:3.

Crno-beli su zaigrali nešto bolje u napadu u nastavku meča, pa su u prvim minutima treće četvrtine prišli na 9:5, preko Marka Manojlovića i Tomića. Olimpijakos je u nastavku održavao četiri gola prednosti, a u poslednjim minutima meča uspeo je da uveća prednost.

Osam igrača se upisalo u listu strelaca kod domaćih, a najefikasniji su bili Janis Funtulis i Aleksandros Gunas, sa po tri gola. Nikola Radonjić i Petar Tomić su postigli po dva za crno-bele, a po jednom su mrežu zatresli Lazić, Manojlović, Marko Janković i Aleksandar Andrejević.