Početna » EP, Beograd 2016 » NA DANAŠNJI DAN: Rekordna poseta u Areni i novo zlato za Srbiju!

NA DANAŠNJI DAN: Rekordna poseta u Areni i novo zlato za Srbiju!

(Foto: David Damnjanović, Vaterpolo vesti)

Na današnji dan prošle godine, 23. januara 2016, srpski vaterpolisti u finalu Evropskog prvenstva u Beogradu, pred skoro 19.000 gledalaca, pobedili su Crnu Goru rezultatom 10:8 i treći put u nizu postali šampioni Evrope. Crnogorci su gotovo tri četvrtine vodili, a Srbija je prvi put povela početkom poslednjeg perioda. Meč u beogradskoj Areni zvanično je posmatralo 18.473 ljudi, a direktan prenos na RTS-u 2.761.691 gledalaca.

Spektakularan ambijent obeležio je Evropski šampionat u Beogradu, koji je trajao od 10. do 23. januara, a srpski vaterpolisti i vaterpolistkinje na svakom meču su imali veliku podršku navijača. Za najkorisnijeg igrača proglašen je Andrija Prlainović, koji je postigao 18 golova i upisao 22 asistencije.

Treće mesto pripalo je Mađarskoj, peto Španiji, a sedmo Hrvatskoj. Srpske devojke zauzele su deveto mesto na kraju šampionata.

Za Srbiju su igrali: G.Pijetlović, Gocić, Mandić, Randjelović, Ćuk, D.Pijetlović, Nikić, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S.Mitrović, B.Mitrović. Selektor je bio Dejan Savić a u stručnom štabu su bili još: Stevanović, Petrović, Pavlović, Ćirić, Vujasinović (treneri), dr Harhaji, Janik (rad u teretani), Radović, Jović (fizioterapeuti), Čanković (tim lider) i Stevović (pres ataše).

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Baner Srbija gaće 2024

Proizvodi

Baner kupaće gaće

Proizvodi