Početna » Evrokupovi » Radnički savladao Brešu i ostao u trci za fajnal-siks

Radnički savladao Brešu i ostao u trci za fajnal-siks

(Foto: Vojislav Petrović, Vaterpolo vesti)

U sedmom kolu Lige šampiona vaterpolisti Radničkog pobedili su večeras na domaćem bazenu italijansku Brešu 13:10 i tako ostali u igri za plasman na završni turnir najjačeg evropskog takmičenja. Kragujevčani su od početka meča vodili, uglavnom sa tri gola razlike i zasluženo su stigli do trijumfa. Naš tim je pobedom na najbolji način iskoristio poraz Egera u Grčkoj i tako se šampionu Mađarske približio na samo jedan bod zaostatka. Najzaslužniji za pobedu Radničkog bio je Nikola Dedović, koji je četiri puta matirao golmana gostiju. Partizan je izgubio u Rijeci, a u derbiju kola Solnok je savladao Jug. Pro Reko je bio ubedljiv protiv Barselonete, a Špandau je u derbiju začelja pobedio Galatasaraj.

Posle početnog odmeravanja snaga, Nikola Dedović je sa igračem više doneo vođstvo domaćoj ekipi. Ubrzo je bilo 2:0, a brojčanu prednost u bazenu ovog puta iskoristio je Srđan Vuksanović. U narednih šest, sedam minuta igre nije bilo golova, sve do trećeg minuta druge četvrtine, kada je Josip Vrlić postigao gol za velikih 3:0. Breša je prvi gol postigla tri i po minuta pre kraja prvog poluvremena, a strelac je bio Kristijan Prešuti, koji je u prvom duelu Breše i Radničkog, u Italiji, pet puta bio precizan. Pogotkom Ivana Basare, domaći su ponovo došli do tri gola prednosti. Do kraja druge deonice Federiko Pagani je smanjio na 4:2, da bi na početku treće deonice golovima Prešutija i Rica Breša došla do izjednačenja (4:4).

Tada je usledila nova serija Radničkog i posle golova Dedovića (iz peterca), Ćuka i Vuksanovića, domaća ekipa je po treći put na meču imala “+3” (7:4). Alesandro Nora je sa dva pogotka sa krila smanjio na gol zaostatka, a veoma važan gol, četiri sekunde pre kraja treće deonice, postigao je Dedović, pa su puleni Uroša Stevanovića u poslednjih osam minuta ušli sa dva gola viška (8:6).

Zanimljivo je bilo i na početku odlučujuće četvrtine. Rico je iz peterca smanjio na 8:7, a odmah je Josip Vrlić vratio Radničkom dva gola prednosti. Ubrzo je Ćuk lepim golom sa sedam-osam metara povisio na 10:7. Međutim, u narednih 60 sekundi Breša je sa dva gola smanjila na 10:9. Prvo je posle trećeg isključenja Miloša Miličića Radića matirao Kristijan Prešuti, a zatim je Deni Fiorentini iz polu-kontre dodatno smanjio prednost domaćih (10:9). Kragujevčani nisu dozvolili novo izjednačenje, pa je Dušan Marković vratio svom timu “+2”. Dva minuta pre kraja utakmice Radnički je dobio peterac, a ponovo je precizan bio Dedović. U tim momentima Marković je zbog prigovora dobio isključenje sa pravom zamene, pa su domaći ostali i bez drugog beka. Valerio Rico je smanjio na 12:10, a sve je bilo gotovo 1:20 pre kraja, kada je Ivan Basara iz faula pogodio za konačnih 13:10.

Najefikasniji u novoj pobedi Radničkog bio je Nikola Dedović sa četiri pogotka. Pratili su ga Josip Vrlić, Ivan Basara, Srđan Vuksanović i Marko Ćuk sa po dva. Kod gostiju su se istakli Valerio Rico i Kristijan Prešuti, koji su po tri puta bili precizni a dva je dodao Alesandro Nora.

milos-cuk

Olimpijakos je u Grčkoj pobedio mađarski Eger sa 8:6 i tako došao do drugog trijumfa u grupi A. U prvih osam minuta Eger je dva puta preko Norberta Hošnjanskog dolazio do prednosti, ali je domaćin stizao do izjednačenja (2:2). Grčki tim je ključnu prednost stekao u drugom periodu, kada je poveo sa 6:2. Redom su golove postizali Malarač (dva), Delakas i Murikis, a veliku seriju domaćih prekinuo je reprezentativac Srbije Miloš Ćuk, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 6:3. Još jednim golom Ćuka, šampion Mađarske je u trećoj deonici prišao na dva gola minusa, da bi početkom četvrte deonice Marton Sivoš smanjio na 6:5 i Eger je ponovo bio u igri. Međutim, Murikis je vratio “+2” domaćoj ekipi. Hošnjanski je svojim trećim golom na meču, tri minuta pre kraja, pogodio za 7:6, a konačnih 8:6, 18 sekundi pre kraja meča, postavio je Kolomvos.

Kragujevčani sada imaju devet bodova, a ispred njih su Eger sa 10 i Pro Reko sa 18. Podsećamo, Radnički mora da bude na drugoj poziciji da bi se plasirao na fajnal-siks, pošto u toj grupi zagarantovano mesto na završnom turniru ima Barseloneta, koja trenutno ima osam osvojenih bodova.

Radnički – Breša 13:10 (2:0, 2:2, 4:4, 5:4)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“. Gledalaca: 400. Sudije: Stavridis (Grčka) i Bender (Nemačka). Igrač više: Radnički 12(6), Breša 12(5). Peterci: Radnički 2(1), Breša 1().

RADNIČKI: Radić, Toholj, Popović, Marković 1, Miličić, Vrlić 2, Ćirić, Basara 2, Vuksanović 2, Dedović 4, Ćuk 2, Petković, Živojinović. Trener: Stevanović.

BREŠA: Del Lungo, Bruni, K. Prešuti 3, Pagani 1, Molina, Rico 3, Đorđi, Nora 2, N. Prešuti, Bodegas, Fiorentini, Napolitano, Dijan. Trener: Bovo.