Početna » Domaća takmičenja » Derbi opravdao očekivanja: Pune tribina, 32 gola, Novi Beograd potopio Radnički

Derbi opravdao očekivanja: Pune tribina, 32 gola, Novi Beograd potopio Radnički

Angelos Vlahopulos Novi Beograd Radnicki
(Foto: VK Novi Beograd)

U spektakularnom derbiju trećeg kola Super lige Srbije, vaterpolisti Novog Beograda savladali su verovatno najvećeg rivala u ovoj sezoni, Radnički, rezultatom 18:14 (3:5, 7:1, 1:3, 7:5). Utakmica je odigrana pred punim tribinama bazena na Novom Beogradu, a derbi je ispunio sva očekivanja, pošto su gledaoci, kako na tribinama, tako i kraj malih ekrana, mogli da uživaju u igri dve ekipe koje će za deset dana ponovo na istom bazenu igrati, ali u Ligi šampiona.

Bilo je zanimljivo i u drugim mečevima trećeg kola. Valis i Vojvodina su remizirali u Lajkovcu, a rezultat je bio 11:11, iako su Novosađani ušli u poslednju četvrtinu sa vođstvom od 10:7. Podjednako neizvesno je bilo u Zrenjaninu, gde je Šabac slomio otpor domaćeg Proletera u završnici i trijumfovao rezultatom 10:9. Vaterpolisti Partizana ostvarili su još jednu ubedljivu pobedu, pošto su pred najvatrenijim navijačima na Banjici porazili Nais rezultatom 19:4.

Novi Beograd tribine
(Foto: VK Novi Beograd)

Novi Beograd je u ovu sezonu ušao silno pojačan i važi za jednog od glavnih kandidata za evropsku titlu. Međutim, Kragujevčani su, kao aktuelni šampioni, bili spremni da na početku sezone pokažu beogradskom timu da mu neće biti lako ove sezone. Povela je ekipa Uroša Stevanovića 2:1, zatim i 5:2 minut pre kraja prve četvrtine. U samom finišu tog perioda Dušan Mandić je postigao važan gol i smanjio zaostatak.

Tim Vladimira Vujasinovića odigrao je spektakularnu drugu četvrtinu, koju je dobio sa neverovatnih 7:1. Koristili su domaći kontra faulove Radničkog, a napade sa igračem više pretvarali u golove, sa ubedljivih 10:6 na poluvremenu.

Probudili su se Kragujevčani u nastavku, preko Filipa Jankovića i Josipa Vrlića smanjili na 10:8, ali je potom zbog protesta trener Stevanović dobio crveni karton. Do kraja treće četvrtine obe ekipe su postigle po još jedan gol, za 11:9 pred kraj odlučujućih osam minuta. Radnički je pokušavao da unese novu neizvesnost i eventualno dođe do izjednačenja, ali su domaći odbili te napade i stigli do veće razlike i pobede od 18:14.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je bivši igrač Radničkog, Strahinja Rašović, sa pet golova, a pratili su ga Duško Pijetlović i Nika Šušiašvili sa po tri. Na drugoj strani Josip Vrlić se četiri puta upisao u strelce, a Filip Janković tri.

Već za 10 dana ovi rivali sastaju se na istom mestu na premijeri Lige šampiona, a pre toga, Radnički će obe ekipe odigrati po još jedan derbi u domaćem takmičenju. Novi Beograd se sastaje sa Crvenom zvezdom, a Radnički dočekuje Šabac.

Vaterpolo Super liga Srbije, Treće kolo

Novi Beograd – Radnički 18:14 (3:5, 7:1, 1:3, 7:5)

NOVI BEOGRAD: G. Pijetlović, S. Rašović 5, Mandić 2, Vučinić 1, D. Pijetlović 3, Martinović, Jakšić 1, Perković, Vlahopulos 2, Drašović 1, Pedro, Šušiašvili 3. Trener: Vujasinović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković 3, Ćuk 1, Krug, Tanasijević, Pljevančić, Toholj 2, Miličić, Lukić 1, Vrlić 4, Todorovski, Radulović. 2 Trener: Stevanović.

Partizan – Nais 19:4 (4:1, 5:1, 5:1, 5:1)

PARTIZAN: Rističević, Vuković 2, Barać 3, Vićković, Gak. Jakšić 2, Boven 2, Nešić 1, Vico 1, Radojević 3, Andrin 3, Mitrović, Bulajić, Kojić 2. Trener: Korolija.

NAIS: I. Lazić, D. Lazić, Pošmuga, Vulović, Đorđević 2, Vujović, Barbarez 1, Kovačević 1, Kujović, Milojković, Pogi, Berbeljuk, V. Tomić, O. Tomić. Trener: Živić.

Proleter – Šabac 9:10 (1:1, 1:4, 4:1, 3:4)

PROLETER: Šantalab, Čabrilo, Parivodić 1, Ljubenović 2, Rončević. Ilić, Miljković 3, Ćatović, Trkulja, Bosić 3, Matković, Lalić, Sretković, Marić. Trener: Brdarić.

ŠABAC: Filipović, Vogel, Maraš, repanović 1, Kopcev, Žeželj, Mitrović, Stanić, Šulc 4, Stojanović 3, Tonković, Zeljković, Vasović 1. Trener: Vasović.

Valis – Vojvodina 11:11 (1:1, 4:4, 2:5, 4:1)

VALIS: Vitorović, Popović, Živojinović, Gavrilović, Arsenović, Ičagić 2, Jegorov 3, Porobić 3, Lobov, Kovačević 1, Trajković 1, Milić 1, Nešić, Vujić. Trener: Saković.

VOJVODINA : Popadić, Mitrović, Bogdanović 3, Bursać 4, Krgović, Frolov, Prekogačić, Radovanlija, Rogač 1, Radanović 2, Nikolov , Biočanin, Pajković. Trener: Bajin.

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd770010721
Partizan76012618
Radnički75024115
Šabac7502615
Crvena zvezda74032112
Valis7313-810
Vojvodina7214-107
Proleter7115-344
Zemun7016-601
Nais7007-890
Keel kupaće gaće

3 komentara

    • Ne moze se vaterpolo u ovoj zemlji svoditi samo na Partizan i Zvezdu, koliko god vi ograniceni bili u shvatanjima, a gledaoci nisu SNS nego roditelji, prijatelji, rodbina vrhunskih igraca kojima treba da se ponosimo kao i ljubitelji vaterpola a ne politike… a verovatno takav mozak kao sto je tvoj to ne moze da shvati

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.