Početna » Nacionalna selekcija » Ranđelović i Mitrović najavili meč sa Australijom: Opasni su, moramo da igramo našu igru

Ranđelović i Mitrović najavili meč sa Australijom: Opasni su, moramo da igramo našu igru

Srbija Spanija OI 2021 Sava Randjelovic
(Foto: Ivica Veselinov, OKS)

Vaterpolo reprezentacija Srbije u trećem kolu olimpijskog turnira u Tokiju igra protiv Australije, koja je na početku takmičenja izgubila od Crne Gore, a potom je napravila veliko iznenađenje pobedom protiv Hrvatske.

Jasno je da srpskim vaterpolistima neće biti lako protiv uvek nezgodne Australije, ali ovaj meč, koji je na programu u četvrtak od 12:50 po srpskom vremenu, označen je pre početka takmičenja kao jedan od onih koji mora da se dobije kako bi se obezbedio plasman u četvrtfinale.

Opasni jesu, uvek nezgodni ali i mi se nešto pitamo. Pokazali su protiv Hrvatske da su u formi, da mogu sa svakim i to tera na oprez. Uvek su fantastično pripremljeni, ne smemo da uđemo njihov ritam sa mnogo plivanja. Igraju snažno uvek do kraja, bitno je samo da ne srljamo – rekao je Sava Ranđelović.

Stefan Mitrović je ukazao na želju ekipe da što pre reši meč:

Ne smemo da preterujemo, moramo da igramo strpljivo. Australija je uvek nezgodna. Videli smo da su fizički odlično pripremljeni, da igraju beskompromisno, da ne posustaju. Gledali smo njihov meč sa Hrvatskom u kojem su pokazali visok nivo igre. Moramo da igramo našu igru, da ih uvedemo u naš ritam. Ne zaboravite i da su protiv Crne Gore dve četvrtine delovali moćno. Znamo da protivnik nije lak i spremićemo se.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.