Početna » Domaća takmičenja » Novi Beograd siguran protiv Zvezde, ubedljivi Radnički, Šabac i Partizan

Novi Beograd siguran protiv Zvezde, ubedljivi Radnički, Šabac i Partizan

Draško Gogov
(Foto: www.facebook.com/vknovibeograd)

U derbiju 12. kola Super lige Srbije za vaterpoliste, Novi Beograd je kao domaćin savladao trećeplasiranu Crvenu zvezdu rezultatom 12:8. Šampion Srbije, Šabac, pobedio je Stari Grad sa ubedljivih 21:6, a sigurni su bili i Radnički i Partizan. Kragujevčani su u sredu preuzeli lidersku poziciju a trijumfalni niz nastavili su u Novom Sadu, gde su pobedili Vojvodinu 16:5, dok su crno-beli bili bolji od Zemuna sa 16:10. Najneizvesnije je bilo na Banjici, gde je Nais slavio sa 9:8 i tako uvećao bodovnu prednost u odnosu na Banjicu i Stari Grad, koji su tako sve dalje od plej-ofa.

Novi Beograd je derbi protiv Crvene zvezde počeo na najbolji mogući način. Na isteku prvog minuta igre MIloš Ćuk je pogodio mrežu gostiju, a dva minuta kasnije je, sa igračem više, duplirao Draško Gogov, najefikasniji akter ovog meča. Bivši igrač Crvene zvezde, Marko Avramović, povisio je na 3:0, da bi sjajnim golom u poslednjoj sekundi prvog perioda Gavril Subotić smanjio. Ćuk i Gogov su tresli mrežu Zvezde i u drugoj četvrtini, dok je na drugoj strani Petar Smiljević bio jedini strelac za Zvezdu u tom delu igre, te je na poluvremenu bilo 5:2.

Novi Beograd je održavao tdva do tri gola prednosti i u uvodnim minutima treće četvrtine, ali su crveno-beli u svega dva minuta postigli tri gola, od kojih dva iz peterca i tako su pet minuta pre kraja treće četvrtine prišli na 7:6. Međutim, Novi Beograd je odgovorio na sličan način i golovima Vasilija Martinovića, Filipa Gardaševića i Gogova se ponovo odvojio i poveo 10:6. Zvezda je još jednom zapretila, kada je prišla na 10:8, ali je Gogov otklonio neizvesnost i upravo je on bio najefikasniji sa pet golova, dok je Gardašević dodao tri. Kod Zvezde su dvostruki strelci bili Subotić i Veljko Tankosić, a po jednom su mrežu tresli Nikola Rađen, Miloš Vukićević, Marko Radović i Smiljević.

Strahinja Rašović, KVK Radnički
(Foto: KVK Radnički)

Vaterpolisti Radničkog nastavili su seriju pobeda trijumfom nad Vojvodinom u Novom Sadu. Novosađani su bolje otvorili meč i dva puta su vodili, ali su Kragujevčani brzo preokrenuli i poveli 3:2 na kraju prve četvrtine. Radnički je potom pojačao ritam, pa je iz minuta u minut tresao mrežu Vojvodine. Na poluvremenu je bilo 8:5, a na kraju treće čak 15:5. Do kraja se nije postavljalo pitanje pobednika, a Radnički su do nove pobede predvodili Strahinja Rašović, Nikola Lukić i Marko Radulović sa po tri gola, dok su za domaće po dva pogotka postigli Miloš Maksimović i bivši igrač Radničkog, Ivan Gusarov.

Vaterpolisti Banjice bili su blizu drugog boda, ali je Nais uspeo da sačuva prednost, koju je na sličan način prokockao pre dve nedelje protiv Starog Grada. Vodile su Nišlije u Beogradu od početka meča, ali su crno-beli održavali podnošljiv rezultatski minus. Posle tri četvrtine bilo je 7:5 za goste, početkom poslednje četvrtine 8:5 i nekoliko minuta kasnije 9:6. Međutim, Banjica je 45 sekundi pre kraja prišla na samo gol minusa, ali nije imala snage za još jedan pogodak. Najefikasniji kod gostiju bio je Marko Bolović sa tri gola, dok je isti učinak kod Banjice imao Aleksandar Timotijević.

Đorđe Vučinić, Šabac - Crvena zvezda
(Foto: facebook.com/vksabac)

Šabac je ostvario najubedljiviju pobedu u ovom kolu. Posle 12 minuta igre na Dorćolu bilo je 8:0 za goste iz Šapca. Stari Grad je potom uspeo da postigne nekoliko golova, ali su Šapčani do kraja poluvremena poveli 12:2 i tu razliku su održavali do četvrte četvrtine, kada su novom serijom uvećali razliku i slavili 21:6. Đorđe Vučinić je bio najefikasniji sa pet golova, dok je Marko Janković dodao tri. Kod Starog Grada su Andreja Šofranac i Rodoljub Gajić bili dvostruki strelci.

Partizan je poveo početkom utakmice, a posle izjednačenja Zemuna je postigao još tri pogotka u završnici prve četvrtine. U nastavku su crno-beli održavali dva do tri gola prednosti, a u poslednjem minutu prvog poluvremena su stigli i do 9:5. Zemun je u nastavku još dva puta prišao na “-3”, ali su igrači Miloša Korolija u poslednjih osam minuta otklonili sve dileme, kada su stigli do sedam golova razlike. Najefikasniji su bili Mihajlo Andrin i Stefan Mitrović sa po tri gola, dok je za goste gol više postigao Boris Popović.

Vaterpolo Super liga – 12. kolo

Partizan – Zemun 16:10 (4:1, 5:4, 2:2, 5:3)

PARTIZAN: Bulajić, Čabrilo 2, Barać 1, Nešić 2, Božović, Jakšić, Vergara 1, Rikardo 1, Bućan 1, Aksentijević, Andrin 3, Mitrović 3, Belopavlović, Dimitrijević 2. Trener: Korolija.

ZEMUN: Tanović, Stefanović, Jović, Vasiljević, Perković, Ljubenović 1, Mitrović 2, Marjanović, Jovanović, Popović 4, Andrijević 1, Vukazić, Sretković, Japundžić 2. Trener: Vukotić

Novi Beograd – Crvena zvezda 12:8 (3:1, 2:1, 5:4, 2:2)

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović,Tomić, Petrovski, Ćuk 2, Gogov 5, Gardašević 3, Avramović 1, Radanović, Nikolov, Asanović, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović

CRVENA ZVEZA: Mišović, Tankosić 2, Kasum, Marković, Subotić 2, Milojević, Vićković, Basara, Rađen 1, Vukićević 1, Šimicu, Radović 1, Aleksić, Smiljević. Trener: Filipović.

Vojvodina – Radnički 5:16 (2:3, 1:5, 2:5, 0:3)

VOJVODINA: Gavrilović, Marić, Maksimović 2, Mitrović, Tintor, Prekogačić, Trapara, Tubić, Trkulja, Brešćanski, Gusarov 2, Popović, Biočanin 1. Trener: Bilić.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 3, Stanojević, Janković, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 2, Branković 1, Pljevančić 1, Miličić 1, Lukić 3, Panić, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.

Banjica – Nais 8:9 (1:3, 1:1, 3:3, 3:2)

BANjICA: Glušac, Timotijević 3, Skofild, Pavlović, Mušikić 1, Cvetković 1, Jauković, Ilić. Krstić 1, Gavrilović 1, Radulović, Janošević, Cerović, Ilić 1. Trener: Nikolić.

NAIS: Lazić, Pošmuga, Pavičić, Trajković 1, Đorđević, Vujović, Bolović 3, Kovačević, Živić 1, Šilj 2, Vasić 1, Milošević, Stojanović, Kujović. Trener: Saković.

Stari grad – Šabac 6:21 (0:4, 2:8, 2:2, 2:7)

STARI GRAD: Ivanović, Popović, A. Šofranac 2, Vasić 1, L. Šofranac, Spasić, Barbarez, Gajić 2, Muniz, Sekulić, Ćorić, Giri, Čerkez, Bojić 1. Trener: Bašić.

ŠABAC: Filipović, Eraković 2, Marković 1, Repanović, Tkač 2, Drašković 2, Vučinić 5, Tonković, Janković 3, Vuksanović 1, Stojanović 1, Velkić 2, Vujadinović, Ćetković 2. Trener: Vasović.

 KlubUPNIGRB
Radnički18170112651
Novi Beograd18141312243
Crvena zvezda1813236941
Šabac18131411340
Vojvodina181008-230
Partizan189092227
Zemun185112-5216
Nais183213-8111
Stari Grad181215-1405
Banjica180117-1771
Keel kupaće gaće

2 komentara

  • Novi Beograd i treba da pobedi kada momci ozbiljno treniraju, Zvezda sa ovim trenerom može samo da trenira veterane tj odličan klub za odlazak u penziju.

  • Zna se koji igrači su osvojili Kup Srbije oni treba i da igraju i Zvezda će napredovti. Trener Zvezde ne zna da vodi ovaj klub, Kup su dobili samo pametnom igrom igrača koji su drugari i nisu se nadmetali međusobno već su igrali za ekipu.

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Olimpijske igre

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Grčka5410349
Italija5320288
Mađarska5311297
SAD520364
Japan5104-12
Južna Afrika5005-960
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Španija55003010
Hrvatska5302166
Srbija5302246
Crna Gora5203-24
Australija5203-114
Kazahstan5005-570