Početna » Mlađe kategorije » Partizanovi 14-godišnjaci i juniori Banjice šampioni Srbije

Partizanovi 14-godišnjaci i juniori Banjice šampioni Srbije

Vaterpolisti Partizana rođeni 2004. godine i kasnije
(Foto: vaterpolosavezbeograda.org)

U nedelju je završeno Prvenstvo Srbije za igrače rođene 2001. i 2006. godine. Titulu šampiona Srbije u konkurenciji igrača rođenih 2006. godine i kasnije osvojili su vaterpolisti Partizana, koji su u Novom Sadu zabeležili tri ubedljive pobede u grupi, a zatim su u finalu pobedili domaću Vojvodinu rezultatom 13:5.

Još jedan trofej je stigao na Banjicu, pošto su juniori crno-belih u Šapcu slavili protiv Crvene zvezde sa 11:5 u meču za zlazo.  Pre toga je Banjica pobedila Radnički 8:4 i Vukove sa Novog Beograda 7:5.

Na turniru u Novom Sadu Partizan je u grupi A bio ubedljiv protiv Valisa 21:7, zatim protiv Zemuna 19:2 i na kraju protiv Spartak Prozivke sa 22:2. Valis je slavio protiv Spartaka 17:5 i na kraju je zauzeo drugo mesto u grupi zbog bolje gol razlike od Zemuna, protiv kojeg je odigrao nerešeno 13:13, a Zemunci su jedinu pobedu upisali protiv tima iz Subotice rezultatom 13:5.

Vojvodina je zauzela prvo mesto u grupi B, pošto je redom pobeđivala Šabac 14:3, Taš 6:2 i Novi Beograd 11. april 11:7. Taš je bio drugi sa dve pobede, Šabac je upisao tri boda, dok je tim sa Novog Beograda bio poslednji sa sva tri poraza.

U utakmicama za plasman, Partizan je u finalu bio bolji od Vojvodine 13:5, Valis je zauzeo treće mesto trijumfom protiv Taša od 9:6, Zemun je i neizvesnoj utakmici pobedio Šabac 10:9 u borbi za petu poziciju, dok je Novi Beograd 11. april sa ubedljivih 18:5 porazio Spartak Prozivku u meču za sedmo mesto.

Na turniru u Šapcu, gde su se za titulu borili 19-godišnjaci, u finalu su igrala dva beogradska kluba, koja su do meča za zlato stigla bez poraza. U prve dve četvrtine finalnog duela vodila se izjednačena borba, mada Banjica je većim delom prvog poluvremena bila u vođstvu. Posle druge četvrtine, Banjica je imala malu prednost (5:4). U drugom poluvremenu, crno-beli su preuzeli kontrolu i osiguralu na kraju ubedljivu pobedu.

Bronzu je osvojio kragujevački Radnički, koji je u meču za treće mesto pobedio domaći Šabac, osvajača ovogidšnjeg Kupa, sa 10:6. U beogradskom derbiju za sedmo mesto, Novobegradski vukovi su pobedili Zemun 15:8.

Finalni turnir prvenstva Srbije za igrače do 19 godina (Šabac)