Početna » Zanimljivosti » ZVANIČNO: Olimpijske igre odložene, Japan domaćin 2021. godine?

ZVANIČNO: Olimpijske igre odložene, Japan domaćin 2021. godine?

Olimpijske igre u Tokiju 2021
(Foto: Vaterpolo vesti)

Olimpijske igre u Tokiju su i zvanično odložene.

Šinzo Abe, premijer Japana, i Tomas Bah, prvi čovek MOK-a, dogovorili su se da se Olimpijske igre pomere za 2021. godinu. Kako je preno zvaničan profil japanskog premijera na Tviteru, Bah i Abe su razgovarali telefonom i doneta je odluka da se Igre ne otkažu, već pomere, a ovo je prvi put u istoriji da se pomera termin održavanja najvećeg sportskog događaja.

Nakon što je razgovarao sa predsednikom MOK-a, premijer Abe je u razgovoru za medije objasnio kako su se njih dvojica dogovorili da se Olimpijske igre ne otkažu, već pomere za leto 2021 – piše na zvaničnom profilu japanskog premijera.

Dugo se čekalo na ovakvu odluku, Bah i ljudi iz Međunarodnog olimpijskog komiteta su odbijali mogućnost odlaganja Igara, međutim usled pandemije koronavirusa nisu imali drugog izbora. Tačan datum odigravanja Igara biće naknadno saopšten, ali izvesno da se radi o letu 2021.

Poznato je devet muških reprezentacija, koje su obezbedile plasman na Olimpijske igre. To su: Srbija, Italija, Španija, SAD, Australija, Mađarska, Južna Afrika, Kazahstan i Japan, dok će se za preostala tri mesta u Roterdamu boriti još 12 selekcija, a među njima su i Grčka, Crna Gora i Hrvatska.

Što se ženskih selekcija tiče, plasman su obezbedile SAD, Španija, Rusija, Kanada, Australija, Južna Afrika, Kina, Japan, a za preostala dva mesta u Trstu će se boriti Italija, Holandija, Mađarska, Grčka i još šest selekcija.

Svoj stav o odluci Japana i MOK-a saopštio je i Olimpijski komitet Srbije. Njegov predsednik, Božidar Maljković, u kratkoj izjavi podržava donetu odluku.

– Mišljenja smo da je Međunarodni olimpijski komitet doneo pravu odluku time što je odložio Olimpijske igre. Kako sam govorio i svaki put do sada, zdravlje sportista mora biti na prvom mestu. Ovo je pokazatelj da je MOK ozbiljna organizacija koja čuje i poštuje glas komiteta i sportista – naveo je Maljković i dodao:

– Ova odluka sigurno nije bila laka za MOK, nije bila laka ni za japansku stranu, ali pokazuje da olimpizam prevazilazi sport i radi u korist čoveka i čovečanstva. Svima nama predstoji poduhvat da se izborimo sa ovim podmuklim virusom, a da nakon toga prilagodimo planove novoj situaciji. Siguran sam da će sportisti, kad sve ovo prođe, uspeti da se pripreme za najveći sportski događaj na našoj planeti – reči su predsednika OKS.

Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760