Početna » Domaća takmičenja » Zvezda vodila 28 minuta i izgubila, Šabac ubedljivo do druge pobede

Zvezda vodila 28 minuta i izgubila, Šabac ubedljivo do druge pobede

Veljko Tankosić
(Foto: Christian Kit Sandor)

U četvrtom kolu Regionalne A1 lige, Crvena zvezda je izgubila od Mornara 9:8, a Šabac je sa ubedljivih 12:6 porazio POŠK.

Posle poraza Partizana protiv Primorca u Budvi (14:10), poraz su pretrpeli i vaterpolisti Crvene zvezde, koji su praktično ispustili pobedu protiv Mornara (8:9), dok je Šabac ostvario drugu pobedu trijumfom protiv POŠK-a rezultatom 12:6. Crveno-beli, kojima je ovo četvrti poraz u Regionalnoj A1 ligi, konstantno su vodili do sredine poslednje četvrtine, ali su na kraju izgubili.

Tim Dejana Savića bio je blizu prve pobede u ovosezonskom regionalnom takmičenju. Veljko Tankosić je već u prvom napadu doneo prednost domaćima sa dva igrača više. Poravnao je Krešimir Butić, a odmah je uzvratio Dušan Vasić. Početkom druge deonice Marin Vrdoljak je pogodio za novo izjednačenje, a u drugom delu druge četvrtine Nikola Bursać i Veljko Tankosić su doneli crveno-belima dva gola prednosti (4:2). Seriju je svojim trećim golom nastavio Tankosić, pa je Zvezda posle 18 minuta igre vodila 5:2.

Međutim, lepa prednost se “istopila” za samo 80 sekundi, a sa tri gola je tada briljirao Vrdoljak. Nalet je prekinuo Tankosić, a početkom poslednjeg dela meča Boris Popović je povisio na 7:5. Novo izjednačenje doneli su Marko Elez i Slavko Ćalić. Ušlo se u neizvesnu završnicu, dva i po minuta pre završetka susreta Vasić je bio precizan za 8:7, odmah je Ivan Živković poravnao, a 48 sekundi pre završetka Boris Pavlović je pogodio za pobedu.

Vaterpolo Super liga, Šabac - Partizan
(Foto: facebook.com/vksabac)

POŠK je dobro počeo u Šapcu i u prvih 12 minuta tri puta je imao minimalnu prednost. Međutim, Šabac je u poslednj tri minuta prvog poluvremena preokrenuo, a dvostruki strelci u prvih 16 minuta bili su Đorđe Vučinić i Marko Janković, dok je na drugoj strani isti učinak imao Jerko Penava.

Šabac je duplirao prednost u trećem delu meča, a ona je konstantno rasla i u poslednjoj četvrtini. Na kraju su Janković i Nikola Marković bili najefikasniji sa po tri gola.

Crvena zvezda – Mornar BS 8:9 (2:1, 2:1, 2:3, 2:4)

Crvena zvezda: Kralj, Tankosić 4, Maksimović, Bursać 1, Perković, Vasić 2, Bitadze, Žeželj, Ilić, Popović 1, Šulc, Radović, Todorovski, Ljubenović.

Mornar BS: Podrug, Burić, R. Akrap, Vrdoljak 4, Ćalić 1, Solje, Krolo, Pavlović 1, Elez 1, Živković 1, Dužević, D. Akrap, Pavić, Butić.

Šabac – OVK POŠK 12:6 (1:2, 3:1, 4:1, 4:2)

Šabac: Pijetlović, Eraković, Marković 3, Repanović, Toholj 1, Velkić, Rogač 2, Lukić 1, Janković 3, Vučinić 2, Bolović, Ilić, Vitorović, Vasović.

OVK POŠK: Bratim, Ostojić 1, Tonković, Divković, Čondić Kadmenović, Penava 2, Prižmić 1, Gadža, Bebić 1, Divković, Borovčić Kurir, Sunara, Vuleta 1.

Regionalna A1 vaterpolo liga, 4. kolo

Jug – Jadran Split 9:9 (4:3, 1:3, 2:2, 2:1)
HAVK Mladost – Jadran Carine 20:15 (8:5, 3:3, 7:3, 2:4)
Crvena zvezda – Mornar BS 8:9 (2:1, 2:1, 2:3, 2:4)
Šabac – POŠK 12:6 (1:2, 3:1, 4:1, 4:2)
Primorac – Partizan 14:10 (2:2, 5:4, 5:1, 2:3)

Plasman: HAVK Mladost 12, Jadran Split 10, Mornar BS 9, Jug 7, Jadran Carine 6, Šabac 6, Primorac 3, Partizan 3, POŠK 3, Crvena zvezda bez bodova.