Početna » Domaća takmičenja » Primorac preko Partizana do prve pobede

Primorac preko Partizana do prve pobede

Damir Crepulja, Primorac
(Foto: Savo Prelević)

Vaterpolisti Primorca pobedili su Partizan 14:10 u četvrtom kolu Regionalne A1 lige.

Tim iz Kotora je tako stigao do prvih bodova u novoj sezoni, dok su crno-beli pretrpeli treći poraz u regionalnom takmičenju. U utakmici koja je odigrana u Budvi Partizan je bolje počeo, poveo je 2:0, ali su Crnogorci uspelid a preokrenu, a zatim u trećem delu meča i da obezbede pobede, pošto su poveli 12:7. Briljirali su Goran Grgurević i Damir Crepulja, sa po pet golova.

Posle dva minuta Aleksandar Andrejević je iz kontre doneo Partizanu vođstvo, dok je nekoliko minuta kasnije Nikola Radulović duplirao prednost. Uspeli su domaći da se konsoliduju i do kraja prvog perioda golovima Antonia Petrovića i Gorana Grgurevića izjednače na 2:2. Seriju su Kotorani nastavili upravo golovima Grgurevića, te je bilo 4:2 za Primorac, koji je održavao tu razliku do samog kraja prvog poluvremena. U samoj završnici postignuta su tri gola, Partizan je dva puta prišao na „-1“ i na odmor se otišlo sa rezultatom 7:6.

Andrejević je početkom trećeg dela meča iskoristio peterac i tako posle dužeg vremena izborio izjednačenje. Ipak, tada je usledila velika serija domaćih, za koju je najzaslužniji Damir Crepulja. Minut pre kraja treće četvrtine bilo je 12:7 za Primorac, a u poslednjem periodu domaćin je nekoliko puta imao i šest golova prednosti. Danilo Adžić je sa dva gola ublažio poraz crno-belih.

Crepulja i Grgurević bili su najefikasniji sa po pet golova, dok je Radulović predvodio Partizan sa 3.

Primorac – Partizan 14:10 (2:2, 5:4, 5:1, 2:3)

Primorac: Šubladze, Drašković, Crepulja 5, Petrović 1, Matković, Gopčević, Ivanković 2, Pavličević, Višnjakov 1, Grgurević 5, Kriještorac 1, Mačić, Isljamović, Stanojević.

Partizan: Vlahović, Vićković, Kasum, Nešić 1, Radulović 3, Tomić 1, Adžić 2, Andrejević 2, Smiljević, Radanović, Radonjić 1, Gadamasi, Bulajić, Mitrović.

Regionalna A1 vaterpolo liga, 4. kolo

Jug – Jadran Split 9:9 (4:3, 1:3, 2:2, 2:1)
HAVK Mladost – Jadran Carine 20:15 (8:5, 3:3, 7:3, 2:4)
Crvena zvezda – Mornar BS 8:9 (2:1, 2:1, 2:3, 2:4)
Šabac – POŠK 12:6 (1:2, 3:1, 4:1, 4:2)
Primorac – Partizan 14:10 (2:2, 5:4, 5:1, 2:3)

Plasman: HAVK Mladost 12, Jadran Split 10, Mornar BS 9, Jug 7, Jadran Carine 6, Šabac 6, Primorac 3, Partizan 3, POŠK 3, Crvena zvezda bez bodova.

Jedan komentar

• […] Posle poraza Partizana protiv Primorca u Budvi (14:10), poraz su pretrpeli i vaterpolisti Crvene zvezde, koji su praktično ispustili pobedu protiv Mornara (8:9), dok je Šabac ostvario drugu pobedu trijumfom protiv POŠK-a rezultatom 12:6. Crveno-beli, kojima je ovo četvrti poraz u Regionalnoj A1 ligi, konstantno su vodili do sredine poslednje četvrtine, ali su na kraju izgubili. Zvezda je, predvođena Veljkom Tankosićem, imala prednost od 5:2, zatim početkom poslednjeg perioda 7:5, ali je Mornar 48 sekundi pre kraja stigao do vođstva od 9:8 i tri boda. […]