Raspored Evropskog prvenstva u Barseloni

Bazen u Barseloni

(Foto: www.wp2018bcn.com)

Vaterpolo Evropsko prvenstvo u Barseloni igra se od 14. do 28. jula, a poznat je raspored utakmica.

Za nešto manje od 10 dana u Španiji počinje Evropsko prvenstvo za vaterpoliste i vaterpolistkinje, a Srbija će imati predstavnike u obe konkurencije. Vaterpolisti koje sa klupe predvodi selektor Dejan Savić igraće u grupi D sa Rumunijom, Rusijom i Slovačkom, dok će vaterpolistkinje, koje vodi Dejan Jovović, igrati u grupi B protiv Mađarske, Španije, Rusije, Turske i Nemačke.

Srpski vaterpolisti su osvajali zlato na prethodna tri Evropska šampionata, dok je ovo prvo učešće vaterpolistkinja na Evropskom prvenstvu koje se ne igra u Srbiji.

Evropsko prvenstvo u Barseloni – Raspored za vaterpoliste

Grupa A: Mađarska, Italija, Nemačka, Gruzija.

Grupa B: Crna Gora, Španija, Malta, Francuska.

Grupa C: Grčka, Hrvatska, Holandija, Turska.

Grupa D: Srbija, Rusija, Rumunija, Slovačka.

Ponedeljak (16. jul)

11:00 Crna Gora – Francuska
12:30 Rusija – Slovačka
14:00 Turska – Grčka
15:30 Gruzija – Mađarska
17:00 Hrvatska – Holandija
18:30 Nemačka – Italija
20:30 Srbija – Rumunija
22:15 Malta – Španija

Sreda (18. jul)

11:00 Hrvatska – Turska
12:30 Nemačka – Gruzija
14:00 Rumunija – Slovačka
15:30 Grčka – Holandija
17:00 Crna Gora – Malta
18:30 Rusija – Srbija
20:30 Mađarska – Italija
22:15 Španija – Francuska

Petak (20. jul)

11:00 Srbija – Slovačka
12:30 Nemačka – Mađarska
14:00 Turska – Holandija
15:30 Gruzija – Italija
17:00 Rusija – Rumunija
18:30 Malta – Francuska
20:30 Hrvatska – Grčka
22:15 Crna Gora – Španija

Nedelja (22. jul)

Kvalifikacije za četvrtfinale

13:30 4A – 4C (RM1)
15:00 4B – 4D (RM2)
17:00 2A – 3C (RM3)
18:30 3A – 2C (RM4)
20:30 2B – 3D (RM5)
22:00 3B – 2D (RM6)

Utorak (24. jul)

Četvrtfinale

Srbija – Mađarska 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2)
Hrvatska – Crna Gora 9:7 (1:2, 1:2, 4:2, 3:1)
Italija – Rusija 11:1 (2:0, 4:0, 1:1, 4:0)
Španija – Grčka 10:6 (2:1, 2:2, 4:0, 2:3)

Četvrtak (26. jul)

Polufinale

20:30 Srbija – Hrvatska
22:00 Španija – Italija

Subota (28. jul)

Za treće mesto

20:30 LSF1 – LSF2

Finale

22:15 WSF1 – WSF2

Vaterpolistkinje Rusije, SP 2017

(Foto: facebook.com/pg/vizesvb)

Evropsko prvenstvo u Barseloni – Raspored za vaterpolistkinje

Grupa A: Holandija, Italija, Grčka, Francuska, Izrael, Hrvatska.

Grupa B: Mađarska, Španija, Rusija, Srbija, Turska, Nemačka.

Subota (14. jul)

14:00 Holandija – Hrvatska
15:30 Izrael – Italija
17:00 Rusija – Turska
18:30 Srbija – Nemačka
20:30 Francuska – Grčka
22:15 Mađarska – Španija

Nedelja (15. jul)

14:00 Turska – Mađarska
15:30 Srbija – Rusija
17:00 Izrael – Holandija
18:30 Hrvatska – Francuska
20:30 Italija – Grčka
22:00 Nemačka – Španija

Utorak (17. jul)

14:00 Rusija – Nemačka
15:30 Mađarska – Srbija
17:00 Grčka – Hrvatska
18:30 Francuska – Izrael
20:30 Holandija – Italija
22:00 Španija – Turska

Četvrtak (19. jul)

14:00 Izrael – Grčka
15:30 Nemačka – Turska
17:00 Italija – Hrvatska
18:30 Holandija – Francuska
20:30 Rusija – Mađarska
22:00 Srbija – Španija

Subota (21. jul)

14:00 Srbija – Turska
15:30 Mađarska – Nemačka
17:00 Izrael – Hrvatska
18:30 Francuska – Italija
20:30 Grčka – Holandija
22:00 Španija – Rusija

Ponedeljak (23. jul)

Četvrtfinale

17:00 2A – 3B (QF2)
18:30 3A – 2B (QF3)
20:30 1A – 4B (QF1)
22:00 4A – 1B (QF4)

Sreda (25. jul)

Polufinale

17:00 WQF1 – WQF3
18:30 WQF2 – WQF4

Petak (27. jul)

Za treće mesto

20:30 LSF1 – LSF2

Finale

22:15 WSF1 – WSF2

You may also like...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.