Početna » Evrokupovi » Barseloneta ubedljivo do polufinala LŠ, Olimpijakos se provukao

Barseloneta ubedljivo do polufinala LŠ, Olimpijakos se provukao

Barseloneta, fajnal-ejt Lige šampiona 2018.
(Foto: facebook.com/cnab.oficial)

Vaterpolisti Olimpijakosa i Barselonete plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

U prvoj utakmici na fajnal-ejtu u Đenovi, šampion Grčke pobedio je nemački Špandau 04 rezultatom 6:5, iako je vodio 3:0, a promašio je i jedan peterac u prvom periodu. Na kraju su Nemci, koje je predvodio Nikola Dedović sa dva pogotka, imali napad za izjednačenje. U drugom meču Barseloneta je savladala mađarski Eger sa ubedljivih 9:4 i u petak od 19 sati igraće sa crveno-belima za finale.

U duelu Egera i Barselonete neizvesno je bilo samo u prvom poluvremenu. Eger je poveo golom Angelosa Vlahopulosa, zatim su Španci preko Felipea Peronea i Martina Famere za nekoliko minuta preokrenuli, a potom su imali i vođstvo od 3:1, kada je početkom drugog perioda Josip Vrlić bio precizan. Strahinja Rašović i Vlahopulos su doneli novo izjednačenje, a Barseloneta je u nastavku ponovo stigla do dva gola prednosti, pošto se razigrao Alberto Munariz. Ipak, Norbert Hošnjanski je u poslednjim sekundama prvog poluvremena smanjio na 5:4. Munariz je nastavio da trese mrežu Branislava Mitrovića i u nastavku meča, a minut i po pre kraja trećeg perioda Španci su prvi put imali “+3”. Svojim četvrtim golom Munariz je povisio na 8:4 i pobednik je bio poznat.

Marin Restović, Olimpijakos - Špandau 04
(Foto: LEN / Deepbluemedia)

Olimpijakos je važio za velikog favorita protiv Špandaua, a na početku meča delovalo je da će Grci lako doći do pobede. Poveli su crveno-beli 2:0 već posle dva minuta igre, a nešto kasnije nisu iskoristili peterac, odnosno udarac Janisa Funtulisa zaustavio je Laslo Bakša. U završnici prve četvrtine Lukas Gilen je imao dobru priliku da smanji zaostatak, ali je Josip Pavić dobro reagovao.

Odmah na početku drugog dela meča Konstantinos Genidunias je povisio na 3:0, a do kraja prvog poluvremena i Špandau je postigao pogodak, kada je Nikola Dedović bio precizan. Početkom treće četvrtine Stilianos Argropulos vratio je crveno-belima “+3”, a onda je usledila sjajna serija nemačkog tima. Lukas Kuepers, Mauris Jingling i Marko Štam za svega pet minuta doneli su izjednačenje svom timu (4:4). U samoj završnici trećeg dela meča Genidunias je vratio vođstvo Olimpijakosu, a isti igrač povisio je na 6:4 četiri i po minuta pre kraja. U poslednjem minutu Dedović je svojim drugim golom vratio nadu Nemcima, ali u poslenjem napadu Špandau nije uspeo da uputi šut ka golu.

Vaterpolo Liga šampiona, polufinale

Olimpijakos – Špandau 04 6:5 (2:0, 1:1, 2:3, 1:1)

Bazen Šorba. Sudije: Putniković (Srbija), De Jong (Holandija). Igrač više: Olimpijakos 7 (1), Špandau 04 9 (3). Dva igrača više: Olimpijakos 1 (0). Peterci: Olimpijakos 1 (0).

OLIMPIJAKOS: Pavić (13 odbrana), Milonakis, Delakas, Genidunas 3, Funtulis 1, Nikolidis , Dervisis, Bušlje, Murikis, Gunas 1, Argiropulos 1, Obradović, Galanopulos. Trener: Vlahos

ŠPANDAU 04: Baksa (11 odbrana), Sudaider, Gilen, Ćuk, Negrean, Jungling 1, Strelecki, Dedović 2, Štam 1, Kuepers 1, Restović, Peterfi. Trener: Kovačević.

Eger – Barseloneta 4:9 (1:2, 3:3, 0:2, 0:2)

Bazen Šorba. Sudije Margeta (Slovenija) i Naumov (Rusija). Igrač više: Eger 6 (2), Barseloneta 7 (5).

EGER: Mitrović (15 odbrana) Anđal, Rašović 1, Avramović, Hošnjanski 1, Lorinc, Deker, Kovač, Čučković, Vlahopulos 2, Bedo, Harai, Čizar. Trener: Dabrovski.

BARSELONETA: Pinedo (6 odbrana), Famera 1, Granados 2, Munariz 4, Vrlić 1, Larumbe, Garsija, Fernandez, Taul, Perone 1, Maljarah, Bustos, Linares. Trener: Martin.

Jug – Solnok 9:8 (2:2, 2:2, 2:2, 3:2)
Pro Reko – Breša 12:10 (2:1, 2:0, 2:3, 2:4 – 4:2)