Početna » Evrokupovi » LŠ: Nikić potopio Špandau, Mitrović odličan u porazu Solnoka

LŠ: Nikić potopio Špandau, Mitrović odličan u porazu Solnoka

(Foto: Žurnal)

Vaterpolisti Galatasaraja upisali su prvim trijumf u Ligi šampiona, pošto su u 4. kolu pobedili u Turskoj Špandau sa 11:8. Istakao se reprezentativni centar Slobodan Nikić sa četiri gola, a pratio ga je bivši igrač Zvezde, Nikola Vukčević sa tri. U drugom meču u grupi B i derbiju četvrtog kola Jug je u Gružu bio bolji od Solnoka rezultatom 11:9, a odličan je bio Stefan Mitrović, koji je kao i Nikić, četiri puta zatresao mrežu. Partizan je na Banjici izgubio od Primorja, dok je Radnički poražen u Italiji. U grupi A, Eger je savladao Olimpijakos sa 10:9 i tako došao do drugog trijumfa, dok je Pro Reko bio ubedljiv protiv Barselonete sa 15:7.

U duelu Galatasaraja i Špandaua vodila se izjednačena borba sve do početka treće četvrtine. Na startu drugog poluvremena gosti su poveli sa 4:3, da bi tim iz Turske, za koji igraju po četiri igrača iz Srbije i Crne Gore, serijom 5:1 preokrenuo i stekao tri gola prednosti pred početak odlučujućih osam minuta (8:5).  Golom Srđana Aksentijevića, pet minuta pre kraja, domaći su poveli sa 9:5 i pitanje pobednika je praktično bilo rešeno. Slobodan Nikić je bio najefikasniji sa četiri gola, tri je postigao Nikola Vukčević, a dva je dodao Aksentijević.

Jug je u derbiju 4. kola savladao Solnok sa 11:9 i posle četiri odigrana meča je na prvoj poziciji na tabeli sa maksimalnim učinkom. Dubrovčani su silovito otvorili meč i vodili su sa 4:0 tri i po minuta pre kraja prvog perioda. Međutim, golovima Mitrovića, Vamoša i Tota gosti iz Mađarske su uspeli da na kraći odmor odu sa golom zaostatka. U drugoj četvrtini Solnok je uspeo da preokrene, kada je levoruki Norbert Madaraš dva puta zatresao mrežu Bijača. Do kraja prvog poluvremena Bošković je uspeo da izjednači – 5:5.

(Foto: VK Jug)

Kao i u prvoj četvrtini, Jug je odlično krenuo i na startu drugog poluvremena, stekao je tri gola prednosti, ali ovog puta nije dozvolio protivniku da se vrati u meč. U odlučujućih osam minuta Solnok je uspeo da priđe na gol zaostatka (9:8), ali su domaći sačuvali prednost i trijumfovali su sa 11:9. Istakao se reprezentativac Srbije Stefan Mitrović, sa četiri gola, a jedan manje je postigao Madaraš. Kod domaćih, po tri pogotka su postigli Nikola Janović i Paulo Obradović. Dubrovčani su sada prvi u grupi B sa sve četiri pobede, dok je Solnok na drugom mestu sa trijumfom manje.

U prvom meču 4. kola u grupi A, Eger je u Mađarskoj pobedio Olimpijakos sa 10:9. U prvoj četvrtini igralo se gol za gol, a domaći su vodili sa 4:3. U nastavku su u nekim momentima imali i tri gola prednosti, a u istom ritmu nastavili su u drugom poluvremenu, pa se u četvrti period ušlo sa rezultatom 10:7. Olimpijakos je sa dva pogotka uspeo da se vrati u meč, imao je tri i po minuta da dođe do izjednačenja, ali nije uspeo. Bodovi su ostali u Mađarskoj.