Početna » Domaća takmičenja » Zvezda ubedljiva protiv Šapca, pobede Vojvodine i Radničkog

Zvezda ubedljiva protiv Šapca, pobede Vojvodine i Radničkog

Vaterpolo derbi, Crvena zvezda - Partizan
(Foto: Branislav T. Stojanović)

Preostale tri utakmice sedmog kola Super lige Srbije odigrane su u subotu.

Posle Partizana, koji je u petak bio bolji od Zemuna sa 13:2, u subotu su pobede zabeležili i Crvena zvezda, Vojvodina i Radnički. Drugoplasirani crveno-beli su na svom bazenu pobedili Šabac sa ubedljivih 15:7 i tako zadržali korak za Partizanom, koji sada ima bod više od večitog rivala. Vojvodina je u Nišu savladala domaći Nais sa 11:7, dok je Radnički pobedio u gostima Valjevo Gorenje sa 13:10, iako je čak 20 puta imao igrača manje.

Zvezda je u efikasnoj prvoj četvrtini povela sa 5:3 protiv Šapčana, koji su u prethodna dva kola pretrpeli dva iznenađujuće ubedljiva poraza od Partizana (16:1) i Vojvodine (12:4). Na poluvreme je Zvezde otišla sa golom razlike (7:6), ali se u nastavku pitala samo ekipa koju sa klupe vodi Dejan Savić. Serijom 5:0 domaćin je otklonio sve dileme oko pitanja pobednika i na kraju stigao do ubedljive pobede. Marko Radović je, kao i u prošlom kolu protiv Vojvodine, bio najefikasniji sa četiri gola, dok se kod Šapca istakao Nikola Marković sa dva.

Marko Ćuk, Vojvodina
(Foto: Filip Bakić)

Novosađani su u prvom poluvremenu u Nišu obezbedili lepu razliku (6:2) i u nastavku su kontrolisali igru. Dragoljub Rogač je bio najraspoloženiji kod pobednika sa četiri gola, tri je dodao Marko Ćuk, a kod domaćih su po dva pogotka postigli Ivetić i Bolović.

Zanimljiv meč odigran je u Valjevu. Posle prvih osam minuta bilo je 3:3, zatim su Kragujevčani na odmor otišli sa 5:4, a onda su su pitanje pobednika praktično rešili u trećoj četvrtini, koju su dobili 6:1. Pred početak poslednjeg perioda Radnički je vodio 11:5 i to je bilo dovoljno da stigne do druge pobede u šampionatu. Međutim, Radnički se u ovoj utakmici čak u 20 situacija branio sa igračem manje, dok su domaći imali i dva peterca. Dinu je bio najefikasniji sa tri gola, a isti učinak imao je Bosić kod domaćih.

Vaterpolo Super liga Srbije, 7. kolo

Crvena zvezda – Šabac 15:7 (5:3, 2:3, 5:0, 3:1)

Bazen SC „Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Putniković i Raković (obojica Beograd). Isključenja: Crvena zvezda 8, Šabac 11. Peterci: Šabac 1 (0).

CRVENA ZVEZDA: Dobožanov, Tankosić 2, Radović 4, Bursać 1, Šuberić 1, Ilić 1, Njegovan 1, Toholj, Nikolov 2, Tanasković 1, Stojanović 1, Asanović, Todorovski, Peković 1. Trener: Savić.

ŠABAC: Vukadinović, Vasović, Marković 2, Repanović, Budurin 1, Velkić 1, Car, Ilić, Trkulja, Tenžera, Petrovski 1, Cvetković 1, Popović, Meški 1. Trener: Zajmović.

Nais – Vojvodina 7:11 (1:3, 1:3, 3:4, 2:1)

Bazen SC Čair. Sudije: Jovančević (V. Banja), Stefanović (Beograd). Isključenja: Nais 7, Vojvodina 5.

NAIS: Lazić, Mitrović 1, Milošević, Ivetić 2, Dimitrijević, Milošević, Omerović, Đurđević 1, Nikolić, Đorđević, Bolović 2, D. Milošević 1, Stoiljković, Stanković. Trener: Jovanović.

VOJVODINA: Filipović, Čabrilo, Tintor, Vasin, Prekogačić, Ćuk 3, Ćatović 1, Rogač 4, Šulc 2, Vasić, Marčeta, Ristić, Tubić. Trener: Bilić.

Valjevo Gorenje – Radnički 10:13 (3:3,1:2,1:6, 5:2)

Bazen Petnica. Sudije:Golijanin i Stanojević. Isključenja: Valjevo Gorenje 12, Radnički 20. Peterci: Valjevo Gorenje 2 (2).

VALjEVO GORENjE: Brakočević, Panajotović 1, Arsenović, Mitrović 2, Radulović 1, Rackov, Lukić, Gligorijević. Popović, Bosić 3, Đorđević, Spasojević, Mirković. Trener: Serafimović.

RADNIČKI: Gavrilović, Tanasijević 1, Stanojević 1, Ganić 2, Metodiev 1, Mitrović, Šakenov 1, Dinu 3, Panić 1, Pljevančić 1, Manić, Radovanlija 2, Đerković, Stjepanović. Trener: Stevanović.

Partizan – Zemun 13:2 (3:0, 2:1, 4:1, 4:0)
Valjevo Gorenje – Radnički 10:13 (3:3,1:2,1:6,5:2)

Plasman: Partizan 19, Crvena zvezda 18, Vojvodina 16, Šabac 12, Radnički 7, Valjevo 6, Nais 4, Zemun bez bodova.