Početna » Evrokupovi » Breša krenula silovito, Partizan ublažio poraz

Breša krenula silovito, Partizan ublažio poraz

Vaterpolo Breša
(Foto: Edoardo Perloti)

Vaterpolo klub Partizan pretrpeo je poraz na gostovanju u Breši.

Italijanski vicešampion slavio je protiv crno-belih rezultatom 13:9, ali srpski predstavnik ipak može da bude zadovoljan konačnim rezultatom, pošto je Breša krenula silovito, povela 7:0 u prvoj četvrtini i činilo se da će ekipa trenera Stefana Ćirića pretrpeli veoma ubedljiv poraz. Međutim, gosti su u drugom poluvremenu zaigrali nešto bolje i postepeno smanjivali razliku. Pročitajte izveštaj sa ostalih utakmica sedmog kola.

U prvom periodu mreža crno-belih konstantno se tresla, a golove su redom postizali Valerio Rico, Petar Muslim, Nikola Vukčević, Alesandro Nora, zatim ponovo Vukčević i u završnici te četvrtine Nikolas Prešuti i Vjekoslav Pasković, za veoma ubedljivih 7:0 posle osam sedam minuta igre. Aleksandar Radanović je pogotkom prekinuo veliku seriju, ali su uzvratili Pasković i Janović, za vođstvo od 9:1.

Pitanje pobednika već je bilo rešeno, a gosti su u nastavku smanjili zaostatak. Najpre je 19 sekundi pre završetka prvog poluvremena Marko Janković postigao drugi gol za Partizan, a potom je u trećem periodu iz peterca precizan bio Srđan Aksentijević. Nalet su nastavili Petar Tomić i Janković, koji su tako smanjili na 10:5. Breša je u poslednjoj četvrtini osigurala pobedu, ali su se vaterpolisti crno-belih trudili do kraja da ublaže poraz.

Posle prvog dela regularnog dela Lige šampiona, Breša je na trećem mestu u grupi A sa 13 bodova, dok je Partizan na poslednjem i još uvek je bez bodova.

Breša – Partizan 13:9 (7:0, 2:2, 2:3, 2:4)

Breša: Del Lungo, Balzarini, K. Prešuti, Guidi 1, Pasković 2, Rico 2, Muslim 2, Nora 1, N. Prešuti 2, Bertoli, Janović 1, Vukčević 2, Moreti.

Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković, Lukić, Lazić 1, Tomić 1, M. Janković 3, Andrejević, Manojlović 1, Radanović 1, Radonjić 1, Aksentijević 1, Belopavlović.

Vaterpolo Liga šampiona 2017/2018

Grupa A

Olimpijakos – Jug 8:6 (3:0, 1:2, 2:2, 2:2)
OSC – Dinamo Moskva 5:10 (1:3, 0:3, 1:2, 3:2)
Barseloneta – Hanover (25.01. u 19:15)

Plasman: Olimpijakos 19, Dinamo Moskva 14, Breša 13, Jug 10, Barseloneta 9, Hanover 6, OSC 6, Partizan bez bodova.

Grupa B

Špandau 04 – Pro Reko 9:10 (1:3, 3:4, 2:3, 3:0)
Solnok – Eger 10:11 (3:3, 4:3, 1:1, 2:4)
AZC Alfen – Steaua 4:15 (0:4, 0:3, 0:5, 4:3)
Sabadelj – Jadran Carine 8:10 (1:3, 2:3, 3:2, 2:2)

Plasman: Pro Reko 18, Solnok 15, Špandau 04 15, Eger 13, Jadran Carine 13, Steaua 6, Sabadelj 3, AZC Alfen bez bodova.