Početna » Sve vesti » STIGLA DOZVOLA: Boris Vapenski i Nikola Murišić mogu da igraju za Srbiju

STIGLA DOZVOLA: Boris Vapenski i Nikola Murišić mogu da igraju za Srbiju

Vapenski Murisic
(Foto: Vaterpolo savez Srbije)

Svetska vaterpolo federacija poslala je dopis Vaterpolo savezu Srbije u kojem se navodi da Boris Vapenski i Nikola Murišić mogu da zaigraju za reprezentaciju koju predvodi Uroš Stevanović.

Pre nešto manje od mesec dana Stevanović je pozvao dvojicu iskusnih igrača na pripreme, iako sve do danas nije znao da li će oni moći da predstavljaju Srbiju i nema sumnje da će mu u narednim danima sve biti mnogo lakše, s obzirom da sada zna na koje igrače može da računa.

Iskusni Boris Vapenski se tako vraća u nacionalnu selekciju posle 12 godina, pošto je poslednji put na pripremama bio 2013. Pre toga je osvojio evropsku bronzu u Zagrebu 2010. godine, a igrao je i na tri finalna turnira Svetske lige, tri Univerzijade i jednom turniru Svetskog Kupa.

Sa druge strane, rođeni Kotoranin i bivši igrač Primorca, Budve, Egera i Steaue, Nikola Murišić, imaće priliku da debituje za Srbiju, pošto je do pre pet i po godina nastupao za Crnu Goru.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Baner Srbija gaće 2024

Proizvodi

Baner kupaće gaće

Proizvodi