Početna » Evrokupovi » I Partizan bez grupne faze Kupa Evrope, Radnički završio turnir sa tri poraza

I Partizan bez grupne faze Kupa Evrope, Radnički završio turnir sa tri poraza

Partizan 2023 Kup Srbije Korolija
(Foto: Slobodan Sandić, waterpoloserbia.org)

Vaterpolisti Partizana nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Kupa Evrope, iako su rezultatima to zaslužili, pa će Srbiju u ovom takmičenju predstavljati samo Šabac, dok su Valis i Radnički takođe ostali bez grupne faze. Valjevci i Kragujevčani su još u subotu ostali bez šanse da se nađu u grupnoj fazi, a ekipa Uroša Stevanovića je danas, u poslednjem kolu, pretrpela i treći poraz, pošto je bolja bila rumunska Oradea rezultatom 9:7.

Crno-beli su učešće na turniru u Duizburgu završili sa tri pobede i jednim porazom, ali su zbog neočekivanog trijumfa Telimara nad Savonom (12:10) u poslednjem kolu dve italijanske ekipe prošle dalje. Partizan je pobedio Telimar posle peteraca, bio je ubedljiv protiv francuske ekipe Sete, a u poslednjem kolu je savladao domaći Duizburg sa 14:11. Međutim, Savona je posle tri pobede zaigrala nešto opuštenije i izgubila je od Telimara, što je bilo dovoljno da klub iz Palerma, zajedno sa Savonom, prođe u grupnu fazu.

Kragujevčani su posle kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisani i u kvalifikacijama za Kup Evrope. Borili su se puleni Uroša Stevanovića, uz malo sreće su mogli da se domognu grupne faze, ali su na kraju učešće na turniru u Rijeci završili sa sva tri poraza. Najpre su izgubili od Primorja, zatim Solarisa i u trećoj utakmici, koja nije imala rezultatski značaj, od Oradee. Radnički je dobro otvorio utakmicu, držao kontrolu tokom celog prvog poluvremena, a dva minuta pre odlaska na odmor stigao i do tri gola prednosti (5.3). Međutim, Rumuni su velikom serijom došli do preokreta (8:7), a na krajus su došli i do utešnih bodova.