Početna » Nacionalna selekcija » Srpski juniori poraženi od Hrvatske na startu turnira „Trofej Beograda“

Srpski juniori poraženi od Hrvatske na startu turnira “Trofej Beograda”

Srbija Hrvatska juniori SP 2022
(Foto: Slobodan Sandić, waterpoloserbia.org)

U prvom kolu turnira “Trofej Beograda”, koji se igra na Banjici, juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske 13:8 (1:2, 5:1, 4:5, 3:0).

Srbija je vodila 3:1, da bi zatim Hrvatska napravila seriju od šest golova u nizu. Do kraja utakmice su srpski vaterpolisti uspeli da priđu na “-2”, ali je Hrvatska novom serijom u poslednjem periodu došla do ubedljive pobede.

Srbija je igrala u sastavu: Pajković, Maraš, Dimitrijević 1, Gladović, Kojić 2, Gavrilović 2, Božović, Urošević 1, Gajić, Brešćanski 2, Stanić, Kovačević, Virijević, Krstić, Jauković. Savezni trener Korolija.

Hrvatska je igrala u sastavu: M. Čubranić, Burđelez 1, Ljepava, Bušić, Burburan 3, Mozara 2, N. Čubranić 1, Radan, Radić 3, Zvono, Pavlić 1, Stojanac 1, Đula, Prkoča, Tončinić 1. Savezni trener Hinić.

U preostale dve utakmice prvog kola, Mađarska je pobedila SAD 8:7, dok je Crna Gora bila bolja od Australije 11:3.

Turnir se nastavlja u nedelju, kada se igra šest utakmica.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.