Početna » Nacionalna selekcija » Srbija pobedila Hrvatsku na turniru u Italiji

Srbija pobedila Hrvatsku na turniru u Italiji

Marko Radulovic Srbija Spanija 2022
(Foto: Philippe Fretault/ WP inside)

U prvom kolu turnira koji se igra na Sardniji, vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku rezultatom 9:7. Srpski vaterpolisti u utorak od 18:30 igraju protiv Grčke, dok će u sredu protivnik biti domaća Italija.

Selekcija Dejana Savića odlično je počela meč protiv Hrvatske i početkom druge četvrtine bilo je 4:0. Redom su pogađali Marko Radulović dva puta, potom Ognjen Stojanović i Viktor Rašović. Tu razliku Srbija je održavala do kraja poluvremena, ali je u nastavku usledio pad u igri, pa je Hrvatska uspela sa četiri gola u nizu da izjednači.

U poslednjem periodu Srbija je zaigrala bolje u odbrani, a sve nade Hrvatske su srušili Đorđe Vučinić i, prvom golom u reprezentaciji, Luka Pljevančić, koji je pogodio za 9:6 i stavio tačku na ovaj meč.

Vidi se da smo u pripremama i jedni i drugi. Tromi smo, teški ali je to normalno. Sve vreme smo kontrolisali igru i rezultat, momci su pokazali veliku želju i to je dobro – kratko je rekao selektor Savić.

Srbija – Hrvatska 9:7 (3:0, 2:2, 2:4, 2:1)

Bazen Sasari. Sudije: Bjanko i Gomez (Italija). Isključenja: Srbija 10, Hrvatska 9.

SRBIJA: Rističević, Mandić 1, Velkić 1, Ranđelović, Vučinić 1, Vico, S.Rašović, Pljevančić 1, Drašović, Radulović 3, Stojanović 1, V.Rašović 1, Dobožanov. Selektor Savić.

HRVATSKA: Bijač, Burić, Fatović 1, Dužević, Lazić 1, Bukić, Žuvela, Kržić, Marinić-Kragić 2, Vrlić 2, Bašić, Harkov 1, Popadić. Selektor: Tucak.