Početna » Evrokupovi » Radnički bolji od splitskog Jadrana, Ferencvaroš slavio na Novom Beogradu

Radnički bolji od splitskog Jadrana, Ferencvaroš slavio na Novom Beogradu

Radnicki Liga sampiona 2022
(Foto: KVK Radnički)

Vaterpolisti Radničkog ostvarili su četvrtu pobedu u Ligi šampiona, pošto su u 11. kolu pobedili splitski Jadran rezultatom 13:10 i to pred finalni turnir Regionalne lige, koji se igra za vikend u Beogradu. Drugi srpski predstavnik u grupi A i domaćin fajnal-ejta, Novi Beograd, izgubio je na svom bazenu od Ferencvaroša 14:11, a mađarska ekipa je tako zadržala šansu da se nađe na finalnom turniru. Naime, Ferencvaroš sada deli četvrto mesto sa Olimpijakosom, koji je u derbiju kola izgubio u Španiji od Barselonete 9:5. Grci i Mađari sada imaju po 19 bodova, dok su ispred Novi Beograd i Barseloneta sa po 20, a lider sa 26 je ekipa Breše, koja je lako pobedila Dinamo Tbilisi 16:8.

U regionalnom derbiju, vaterpolisti Radničkog  pobedili su splitski Jadran i tako su napravili sjajnu uvertiru pred finalni turnir Regionalne lige, koji se igra narednog vikenda, ali su zadržali i priliku da se nekim čudom nađu na finalnom turniru Lige šampiona, iako imaju šest bodova manje od ekipa koje dele četvrto mesto.

Domaći su jako loše otvorili utakmicu, ali su u drugom poluvremenu preokrenuli u došli su do važne pobede. Splićani su sjajno otvorili meč i na startu su poveli 3:0, posle tri napada sa igračem više. Splićani su iskoristili početnu nesigurnost protivnika i postigli tri pogotka sa igračem više na startu (3:0). Kragujevčani su tek posle šest i po minuta igre načeli protivničku mrežu preko Vrlića i uspeli da na prvi predah odu sa „minus dva“ (4:2).

Međutim, Jadran je održavao tri gola prednosti i nije dozvoljavao Kragujevčanima da se ozbiljnije približe, sve do samog finiša poluvremena, kada je Nikola Lukić pogodio iz faula, pa je Radnički prišao na gol minusa. Međutim, Jadran je ponovo imao dva gola prednosti, ali samo na kratko, pošto su se domaći raspucali, serijom od četiri gola su stigli do preokreta i na kraju trećeg perioda vodili su 11:9. Ekipa Uroša Stevanovića imala je potom i tri gola razlike, te je tako došla do četvrtog trijumfa.

Najefikasniji u timu Radničkog bili su Stefan Branković i Nikola Lukić sa po tri gola, koliko je postigao i Luka Bukić na drugoj strani.

Pomoć za Srđana Plavšića

Pored takmičarskog, utakmica u Kragujevcu je imala i humanitarni karakter, pošto je sav prihod od prodatih ulaznica išao za lečenje velikog prijatelja kragujevačkog vaterpolo kluba Srđana Plavšića, obolelog od karcinoma pluća. Kragujevčani su još jednom pokazali humanost, ispunivši tribine do poslednjeg mesta, a gotovo celu poslednju četvrtinu skandirali su Srđanu poruke podrške. Svi koji žele da pomognu Srđanu mogu to učiniti i uplatom na dinarski račun: 160-6000001404261-73 ili na devizni: 160-6000001404268-52, IBAN: RS35160600000140426852, SWIFT: DBDBRSBG (pri uplati napomena – humanitarna pomoć).

Jaksic Novi Beograd Ferencvaros
(Foto: VK Novi Beograd)

Pred početak meča u Beogradu kapiten Ferencvaroša, Deneš Varga, uručio je priznanje Dušanu Mandiću za najboljeg igrača u 2021. godini u izboru portala „Total waterpolo“, u čijoj anketi su učestvovali treneri i selektori, igrači, mediji i navijači.

Gosti iz Mađarske su mnogo bolje počeli meč, sjajno su koristili situacije sa igračem više, pa su, kao i Splićani u Kragujevcu, poveli 3:0. Novi Beograd je teško pronalazio put do mreže koju je sjajno čuvao Soma Vogel. Mađari su nastavili sa odličnom igrom i u drugom periodu, pa su u jednom momentu trećeg perioda imali i pet golova prednosti (8:3). Tada su se, konačno, probudili i domaći vaterpolisti, zaigrali su bolje u napadu, energičnije u odbrani i u poslednji period su ušli sa samo dva gola zaostatka. Ipak, nisu igrači Igora Milanovića imali snage da dođu do izjednačenja, pa je Ferencvaroš u svom ritmu igrao do kraja i došao je do veoma važne pobede u borbi za plasman na finalni turnir.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Gergo Fekete sa tri gola, dok se kod domaćih Nikola Jakšić, bivši igrač Ferencvaroša, takođe tri puta upisao u listu strelaca.

Vaterpolo Liga šampiona, 11. kolo

Grupa A (30.03.2022.)

Barseloneta – Olimpijakos 9:5 (2:1, 3:2, 2:0, 2:2)
Novi Beograd – Ferencvaroš 11:14 (3:6, 0:1, 4:2, 4:5)
Breša – Dinamo Tbilisi 16:8 (4:2, 3:3, 6:1, 3:2)
Radnički – Jadran Split 13:10 (2:4, 5:4, 4:1, 2:1)

Grupa B (29.03.2022.)

Hanover – Crvena zvezda 14:11 (2:3, 5:2, 3:3, 4:3)
Jug – Steaua 14:7 (4:2, 3:0, 4:2, 3:3)
Marselj – OSC 13:9 (3:1, 3:2, 3:3, 4:3)
Špandau – Pro Reko 6:11 (1:4, 1:2, 2:4, 2:1)

Grupa A
KlubUPNIGRB
Breša149322930
Ferencvaroš148421628
Novi Beograd148333927
Barseloneta148335227
Olimpijakos146261520
Radnički14419-2013
Jadran Split143011-329
Dinamo Tbilisi142012-996
Grupa B
KlubUPNIGRB
Pro Reko14130110039
Marselj1411035133
Jug1410134131
Hanover14635-3021
OSC14617-1719
Špandau 04143110-1510
Crvena zvezda142111-457
Steaua141112-754

Jedan komentar

  • Mađare je prilično srao šut ,međutim i da nije , savršenost osnovnih elemenata ove igre, prvenstveno dodavanje , jer je „dobro dodata lopta pola gola“ , a nakon toga , plivanje , odbrana .. sigurno obezbeđuje dovoljnu inerciju da se pobeđuje

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380