Početna » Evrokupovi » Španski Sabadelj osvojio Kup Evrope

Španski Sabadelj osvojio Kup Evrope

Sabadelj Kup Evrope 2022
(Foto: len.eu)

Vaterpolisti Sabadelja osvojili su Kup Evrope, pošto su posle dve odigrane utakmice u finalu bili bolji od italijanskog Telimara iz Palerma ukupnim rezultatom 18:14. Italijani su u prvom meču slavili rezultatom 9:7, dok su Španci u revanšu bili ubedljiviji i trijumfovali su 11:5.

Sabadelj je imao kontrolu nad utakmicom od početka. Na isteku sedmog minuta poveo je preko Konstantina Averke, da bi do kraja prvog poluvremena razliku uvećali Bernat Sanahuja, Serhi Kabanac i Luk Bertran, za ubedljivih 4:0. Probudili su se gosti u nastavku i preko Andrije Bašića i Maksvela Irvinga smanjili su na 5:3, ali je domaća ekipa ponovo duplirala prednost i tu razliku je održavala do kraja utakmice. Averka i Sanahuja su bili najefikasniji sa po tri gola kod pobednika, dok je Irving imao isti učinak kod Telimara.

U prvoj utakmici bilo je mnogo neizvesnije, iako su Italijani imali tri gola prednosti u trećoj četvrtini. Početkom četvrtog perioda Dušan Banićević je izjednačio na 6:6, a tim iz Palerma je na kraju ipak bio bolji sa 9:7.

Ovo je prvi put još od 2004. godine da španska ekipa trijumfuje u ovom takmičenju. Barselona je dva puta osvajala Kup Evrope, odnosno Trofej LEN, 1995. i 2004. godine.