Početna » Evrokupovi » Goleada u Tbilisiju pripala Radničkom

Goleada u Tbilisiju pripala Radničkom

Radnicki Liga sampiona
(Foto: KVK Radnički)

U duelu desetog kola Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog slavili su na gostovanju u Tbilisiju i pobedili su Dinamo rezultatom 17:13. Kragujevčanima je to treća pobeda u Ligi šampiona, ali su i dalje daleko od plasmana na finalni turnir, s obzirom da četiri kola pre kraja grupne faze imaju utakmicu više i šest bodova manje od Olimpijakosa i Ferencvaroša, koji dele treće i četvrto mesto na tabeli grupe A.

U meču sa velikim brojem golova, pogotovo u prvom poluvremenu (11:8), Kragujevčani su bez većih problema opravdali ulogu favorita. Sve vreme su bili u vođstvu, a već posle pet minuta igre imali su tri gola prednosti (5:2). Oko te razlike se i vrteo rezultat, sve do druge polovine druge četvrtine, kada je Radnički u dva navrata imao „plus četiri“ (10:6, 11:7), ali je srpski internacionalac u redovima Gruzijaca, Dušan Vasić, uspeo da svoj tim zadrži na koliko-toliko pristojnom zaostatku pred nastavak susreta – 11:8.

Na startu drugog poluvremena Radnički je stekao prednost od pet golova i zadržao je do poslednje deonice (15:10), u kojoj Dinamo uspeo samo da donekle ublaži poraz.

Najefikasniji u pobedničkim redovima, sa po tri gola, bili su Stefan Branković, Filip Janković i Nebojša Toholj, koji je, zanimljivo, na putu za Gruziju saznao da je postao otac. Na drugoj strani prednjačili su Dadvani i Vasić sa po četiri gola.

Dinamo Tbilisi – Radnički 13:17 (3:6, 5:5, 2:4, 3:2)

DINAMO: Razmadze, Tkešelašvili, Dadvani 4, Džiktsiarenka 1, Bitadze, Jelača, Adeišvili 1, Sarić 1, Imnaišvili 2, Magrakvelidze, Vasić 4, Giorgadze, Šubladze. Trener: Dejan Stanojević.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 3, Stanojević 2, Janković 3, Ćuk, Krug 1, Ukropina 1, Pljevančić 1, Toholj 3, Miličić, Lukić 2, Vrlić 1, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.

Vaterpolo Liga šampiona, 10. kolo

Grupa A

Dinamo Tbilisi – Radnički 13:17 (3:6, 5:5, 2:4, 3:2)
Ferencvaroš – Barseloneta (19:00)
Jadran Split – Olimpijakos (19:00)
Breša – Novi Beograd (20:30)

Grupa B

Hanover – Marselj 7:14 (2:2, 0:3, 4:6, 1:3)
Jug – Crvena zvezda 17:11 (2:4, 6:2, 5:2, 4:3)
Steaua – Špandau 5:16 (1:3, 1:3, 2:6, 1:4)
Pro Reko – OSC 17:14 (5:4, 4:2, 3:4, 5:4)

Grupa A
KlubUPNIGRB
Breša149322930
Ferencvaroš148421628
Novi Beograd148333927
Barseloneta148335227
Olimpijakos146261520
Radnički14419-2013
Jadran Split143011-329
Dinamo Tbilisi142012-996
Grupa B
KlubUPNIGRB
Pro Reko14130110039
Marselj1411035133
Jug1410134131
Hanover14635-3021
OSC14617-1719
Špandau 04143110-1510
Crvena zvezda142111-457
Steaua141112-754

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380