Početna » Domaća takmičenja » PREMIJER LIGA: Dve pobede Radničkog, Novi Beograd potopio i Jug za 5/5

PREMIJER LIGA: Dve pobede Radničkog, Novi Beograd potopio i Jug za 5/5

Dusan Mandic Novi Beograd
(Foto: VK Novi Beograd)

U subotu je odigrano još 10 utakmica Premijer regionalne lige, a vaterpolisti Novog Beograda su u derbiju šestog kola grupe čiji mečevi se igraju u Beogradu pobedili Jug rezultatom 14:10 i sada su jedina ekipa u regionalnom takmičenju koja ima maksimalan učinak. Dubrovčani su imali vođstvo od 9:8 na početku četvrtog perioda, ali su domaći preko raspoloženog Dušana Mandića napravili preokret i došli do petog trijumfa.

Jutarnji derbi između Radničkog i Crvene zvezde pripao je Kragujevčanima, koji su po drugi put ove sezone bili bolji od crveno-belih, a rezultat je bio 13:8. Ekipa Uroša Stevanovića je danas došla do još jedne pobede, pošto je bila bolja od Mornara sa 15:5, dok je Zvezda pretrpela još jedan poraz, od splitskog Jadrana rezultatom 12:9.

Partizan i Šabac su imali polovičan učinak danas. Crno-beli su najpre izgubili Jadrana iz Herceg Novog 7:6, a popodne su, uz podršku vatrehnih navijača, deklasirali Budvu 17:4. Šapčani su bili bolji od Mladosti iz Zagreba 11:8 i tako su došli do prve pobede, ali su nekoliko sati kasnije pretrpeli poraz od Jadrana rezultatom 9:8.

Dubrovčani su imali dve teške utakmice, iako se očekivalo da rutinski dođu do bodova protiv Budve. Crnogorski klub je dugo parirao i tek krajem treće četvrtine je Jug došao do „+3“. Budva je prišla brzo na dva gola zaostatka, ali u poslednjih pet minuta nije bilo golova.

U derbiju turnira u Beogradu, Dubrovčani su posle velike borbe pretrpeli prvi poraz, pošto je Novi Beograd bio bolji sa 14:10 i na taj način je zadržao maksimalan učinak. Prvo poluvreme je bilo veoma izjednačeno i igralo se gol za gol. U nastavku je Jug prvi put stekao dva gola prednosti, ali je Novi Beograd predvođen Strahinjom Rašovićem i Dušanom Mandićem došao do preokreta i od 7:9 stigao do 13:9, a potom i konačnih 14:10. Mandić se istakao sa pet golova, od kojih je tri postigao u ključnih osam minuta.

Marko Radulovic Radnicki
(Foto: KVK Radnički)

Kragujevčani su bili bolji rival od Zvezde i po drugi put su je pobedili ove sezone. Puleni Uroša Stevanovića su kontrolisali meč od početka do kraja, a već posle osam minuta bilo je 5:1. U nastavku su održavali prednost, a istakao se Nikita Krug sa četiri gola, dok je Marko Radulović dodao tri. Kod Zvezde je prednjačio Veljko Tankosić, takođe sa tri pogotka.

Radnički je i u drugom meču u subotu bio siguran, a još ubedljiviji poraz je naneo splitskom Jadranu, rezultatom 15:5. Splićani su parirali u prvoj četvrtini, ali je potom Radnički podigao nivo igre, uvećao prednost na 8:2 i u nastavku rutinski kontrolisao utakmicu. Nikola Lukić i Nemanja Stanojević su postigli po tri gola, kao i kod domaćih Marin Vrdoljak.

Partizan je propustio lepu šansu da potopi Jadran. Vodili su crno-beli 3:1 posle osam minuta i tokom naredne dve četvrtine su održavali „+2“. Međutim, u samoj završnici trećeg dela meča, odnosno poslednjih 48 sekundi, primili su dva gola, a Jadran je do prvog vođstva na meču stigao sredinom poslednje četvrtine, kada je nekadašnji igrači kluba sa Banjice, Dimitrije Obradović, pogodio za 7:6. Ipak, u narednom meču, Partizan je bio mnogo uspešniji i savladao je Budvu sa 17:4, uz golove čak 10 različitih igrača, od kojih je najefikasniji bio Lazar Vićković sa tri pogotka.

VK Šabac
(Foto: VK Šabac)

Šabac je zahvaljujući sjajnoj drugoj i trećoj četvrtini nadigrao Mladost i slavio sa 11:8. Imali su Šapčani prednost od 11:5, ali su se opustili u završnici, dovoljno da ne ugroze pobedu. Četiri gola je dao Ivan Kopcev, dok se kod Mladosti izdvojio Dario Rakovac sa tri. U drugom susretu su Šapčani mogli do drugog trijumfa, ali su u poslednjoj četvrtini popustili protiv Jadrana, koji se, kao i protiv Partizana, provukao i u poslednjoj četvrtini je došao do prvog vođstva i na kraju do pobede. Matej Čaraj je kod pobednika postigao četiri, a Kristijan Šulc kod Šapca tri gola.

Crvena zvezda je loše otvorila meč sa Jadranom, i gubila je 4:1 posle šest minuta igre. Uspeli su igrači Aleksandra Filipovića da se vrate i stignu do 4:4, ali se Jadran ponovo rezultatski odvojio u uvodnim minutima drugog poluvremena. Poveli su Splićani 9:5 i nisu dopustili crveno-belima da se vrate. Luka Bukić je bio najefikasniji sa pet golova, dok su kod Zvezde Ivan Basara i Miloš Vukićević postigli po dva.

Novi Beograd je trenutno prvi na tabeli sa 15 bodova iz pet mečeva, dok su Dubrovčani danas bili bolji od Budve 11:9 i imaju takođe pet pobeda ali i meč više. Splitski Jadran je trenutno na trećem mestu sa deset bodova, dok Jadran iz Herceg Novog i Partizan imaju po devet iz pet odigranih utakmica. Radnički je šesti sa osam, Crvena zvezda ima šest bodova, Primorac pet, Šabac, Solaris i Mladost po tri, Mornar jedan bod, a Budva je poslednja bez bodova.

Radnički – Crvena zvezda 13:8 (5:1, 1:2, 2:2, 5:3)

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 2, Janković, Ćuk 1, Krug 4, Ukropina 2, Tanasijević, Toholj, Miličić, Lukić, Vrlić 1, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Đurđić, Gajić, Trtović, Milojević, Pješivac 1, Basara 1, Rađen, Vukićević, Gardašević 2, Radović 1, Ivanović, Smiljević. Trener: Filipović.

Radnički – Mornar 15:5 (2:1, 6:1, 1:0, 6:3)

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 3, Janković 1, Panić 2, Krug, Ukropina, Tanasijević,Toholj 2, Miličić 2, Lukić 3, Gavrilović, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.

MORNAR: Kordić, Carev, Hrvatić, Vrdoljak 3, Solje, Jakovčević, Majić, Akrap, Bušelić 1, Božan, Uvodić 1, Omrčen, Gabrić, Dužević. Trener: Pavlović.

Crvena zvezda – Jadran 9:12 (2:4, 3:2, 1:4, 3:2)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Đurđić 1, Gajić, Trtović 1, Milojević, Pješivac, Basara 2, Rađen, Vukićević 2, Gardašević 1, Radović, Ivanović, Smiljević 1. Trener: Filipović.

JADRA: Podrug, Burić 1, Kragić, Radan, Butić 1, Pejković, Bukić 5, Harkov 2, Delić 1, Dobud, Šetka, Dužević 2, Anić, Janković. Trener: Kliškinjić.

Novi Beograd – Jug 14:10 (3:3, 3:3, 2:3, 6:1)

NOVI BEOGRAD: G. Pijetlović, S. Rašović 3, Mandić 5, Martinović, D. Pijetlović 1,Gogov, Jakšić 2, Perković, Vlahopulos 1, Drašović 2, V. Rašović, Fernandez,Šušiašvili. Trener: Vujasinović.

JUG: Popadić, Vukojević 1, Kolak, Burđelez 1, Joković 2, Papnastasiju 3, Tomasović, Argiropulos, Kržić 1, Kakaris 2, Pavlić, Žuvela, Vukojević, Bobić. Trener: Kobešćak.

Partizan – Jadran HN 6:7 (3:1, 1:2, 2:3, 0:1)

PARTIZAN: Rističević, Jakšić 1, Barać, Gak, Aleksić 1, Velkić, Boven 1, Nešić, Vico, Radojević 1, Andrin, Mitrović 2, Bulajić, Кojić. Trener: Korolija.

JADRAN HN: Đurović, Vujičić, Vučurović 1, Obradović 1, Vujović, D. Radović 1, Murišić, Gardašević 2, Stevović, V.Radović, Čaraj, Petković 2, I. Radović, Sladović. Trener: Radanović.

Šabac – Mladost 11:8 (4:4, 3:1, 4:0, 0:3)

Bazen Vlaho Bata Orlić. Sudije: Mišković i Đurašković. Igrač više: Šabac 12 (5), Mladost 16 (3).

ŠABAC: Filipović, Vogel, Marković 1, Repanović, Kopcev 4, Vasović 2, Mitrović, Stanić 1, Tubić 1, Šulc, Žeželj, Tonković 1, Vukadinović, Ćetković 1. Trener: Vasović.

MLADOST: Marcelić, Samardžić, Pliskević, Biljaka, Lazić 1, Dašić 2, Vrbnjak 2, Rakovac 3, Mihaljević, Bajić, Fabris, Škiljić, Jurlina, Bakarić. Trener: Bajić.

Budva – Partizan 4:17 (1:3, 1:4, 1:5, 1:5)

BUDVA: Mandić, Ćetković 1, Zardan, Kovačević 1, Radonjić, Mijatović, Vukićević, Dragović, Latinović, Jablan, Dragović 1, Kosić, Kolesko, Korać 1. Trener: Martinović.

PARTIZAN: Rističević, Jakšić 2, Barać 2, Vićković 3, Božović, Velkić 2, Boven 1, Vuković 1, Vico 2, Radojević 1, Gak 1, Mitrović, Bulajić, Kojić 1. Trener Korolija.

Jadran – Šabac 9:8 (1:2, 3:3, 3:1, 2:2)

JADRAN: Đurović, Vujičić, Vučurović, Obradović 2, Vujović, D. Radović 1, Murišić, Gardašević, Stevović, V. Radović, Čaraj 4, Petković 2, I.Radović, Sladović. Trener: Radanović.

ŠABAC: Filipović, Vogel, Marković 1, Repanović 1, Kopcev 1, Vasović, Mitrović, Tubić 1, Šulc 3, Žeželj, Tonković, Zeljković, Ćetković 1. Trener: Vasović

Radnički – Mornar 15:5 (2:1, 6:1, 1:0, 6:3)

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 3, Janković 1, Panić 2, Krug, Ukropina, Tanasijević,Toholj 2, Miličić 2, Lukić 3, Gavrilović, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.

MORNAR: Kordić, Carev, Hrvatić, Vrdoljak 3, Solje, Jakovčević, Majić, Akrap, Bušelić 1, Božan, Uvodić 1, Omrčen, Gabrić, Dužević. Trener: Pavlović.

Premijer regionalna liga (Prvi turniri)

BEOGRAD (Bazen SC „11. April“)

Prvo kolo (24.11.)

Novi Beograd – Šabac 14:8 (3:1, 3:3, 3:2, 5:2)
Jug – Partizan 15:13 (4:4, 5:2, 3:4, 3:3)
Budva – HAVK Mladost 11:14 (3:4, 2:2, 2:3, 4:5)

Drugo kolo

HAVK Mladost – Novi Beograd 5:19 (0:5, 2:3, 3:8, 3:8)
Šabac – Jug 5:12 (3:3, 1:3, 1:3, 0:3)
Jadran Herceg Novi – Budva 10:6 (3:1, 3:1, 1:2, 3:2)

Treće kolo

Partizan – Šabac 20:5 (4:1, 7:1, 3:2, 6:1)
Novi Beograd – Jadran HN 18:9 (6:3, 5:1, 4:3, 3:2)
Jug – HAVK Mladost 13:10 (3:2, 2:3, 3:4, 5:1)

Četvrto kolo

HAVK Mladost – Partizan 10:14 (2:2, 4:3, 1:5, 3:3)
Jadran Herceg Novi – Jug 13:15 (4:4, 3:2, 2:6, 4:3)
Budva – Novi Beograd 1:14 (0:3, 0:3, 1:4, 0:4)

Peto kolo

Jug – Budva 11:9 (3:2, 4:2, 3:3, 1:2)
Partizan – Jadran Herceg Novi 6:7 (3:1, 1:2, 2:3, 0:1)
Šabac – HAVK Mladost 11:8 (4:4, 3:1, 4:0, 0:3)

Šesto kolo (27.11.2021)

Budva – Partizan 4:17 (1:3, 1:4, 1:5, 1:5)
Jadran – Šabac 9:8 (1:2, 3:3, 3:1, 2:2)
Novi Beograd – Jug 14:10 (3:3, 3:3, 2:3, 6:1)

Sedmo kolo (28.11.2021)

Šabac – Budva (10:00)
Mladost – Jadran (11:50)
Partizan – Novi Beograd (13:40)

SPLIT (Bazen Poljud)

Prvo kolo

Radnički – Primorac 10:10 (2:3, 3:5, 3:1, 2:1)
Crvena zvezda – Solaris 18:8 (6:1, 5:3, 4:2, 3:2)
Jadran Split – Mornar 17:7 (4:2, 5:2, 4:2, 4:1)

Drugo kolo

Primorac – Mornar 12:12 (3:6, 4:2, 4:2, 1:2)
Solaris – Jadran Split 7:16 (1:6, 2:2, 3:3, 1:5)
Radnički – Crvena zvezda 13:8 (5:1, 1:2, 2:2, 5:3)

Treće kolo

Mornar – Solaris 8:9 (2:2, 2:2, 3:1, 1:4)
Crvena zvezda – Primorac 14:8 (3:1, 3:1, 2:2, 6:4)
Jadran Split – Radnički 14:14 (2:1, 4:5, 4:4, 4:4)

Četvrto kolo (27.11.2021.)

Primorac – Solaris 12:11 (3:3, 3:2, 2:2, 4:4)
Radnički – Mornar 15:5 (2:1, 6:1, 1:0, 6:3)
Crvena zvezda – Jadran 9:12 (2:4, 3:2, 1:4, 3:2)

Peto kolo (28.11.2021)

Mornar – Crvena zvezda (10:00)
Jadran – Primorac (11:50)
Solaris – Radnički (13:40)

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd1210117531
Jug1210023430
Jadran Split129125828
Radnički128313727
Jadran HN12714122
Partizan127053721
Crvena zvezda127051121
Primorac12255-1111
HAVK Mladost12327-2711
Solaris12318-2910
Šabac12318-2910
Mornar12029-742
Budva120111-831

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380