Početna » Domaća takmičenja » Pobede Zvezde i Proletera u odloženim utakmicama Super lige

Pobede Zvezde i Proletera u odloženim utakmicama Super lige

Crvena zvezda tim LS 2021
(Foto: SD Crvena zvezda)

U odloženim utakmicama trećeg i petog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Proletera i Crvene zvezde ostvarili su pobede. Crveno-beli su u susretu trećeg kola pobedili Zemun sa ubedljivih 17:7 i tako napravili sjajnu uvertiru pred derbi sa Partizanom, koji ih za vikend očekuje na Dorćolu, dok je Proleter posle četiri poraza došao do prvih bodova, a u duelu dve ekipe sa začelja tabele Zrenjaninci su bili bolji od Naisa sa 7:5.

Posle pet odigranih kola, Novi Beograd je prvi sa maksimalnih pet pobeda i gol razlikom +77. Po trijumf manje imaju Radnički i Partizan, dok je na četvrtom mestu Valis sa tri pobede i remijem. Crvena zvezda i Šabac dele peto mesto sa po devet bodova, s tim da crveno-beli imaju mnogo bolju gol razliku. Vojvodina je na sedmom mestu sa četiri boda, Proleter ima tri, a Zemun i Nais su bez bodova.

Vaterpolo Super liga Srbije

Proleter – Nais 7:5 (1:3, 1:1, 1:0, 4:1)

PROLETER: Šantalab, Čabrilo 1, Janjić, Ljubenović, Rončević, Ilić 2, Mitrović 2, Ćatović, Trkulja, Bosić 1, Matković, Lalić 1, Sretković, Marić. Trener: Brdarić.

NAIS: Lazić, Stamatov, Pošmuga, Vulović 2, Đorđević, Vujović, Barbarez 1, Kovačević 1, Kujović, Šilj 1, Pogi, Bribeljuk, Tomić, Živadinović. Trener: Živić.

Crvena zvezda – Zemun 17:7 (5:2, 2:2, 5:1, 5:2)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 2, Đurđić 1, Trtović 2, Subotić, Milojević 3, Pješivac 3, Gajić 1, Rađen, Cvetković, Gardašević 3, Radović 2, Ivanović, Smiljević. Trener: Filipović.

ZEMUN: Tanović, Mihailović, Jović, Kovačević, Perković 1, Ilić 1, Pokrajac, Andrejević 2, Aleksić, Popović, Timotijević, Mitrović 1, Dmitrović, Japundžić 2. Trener: Vukotić

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd770010721
Partizan76012618
Radnički75024115
Šabac7502615
Crvena zvezda74032112
Valis7313-810
Vojvodina7214-107
Proleter7115-344
Zemun7016-601
Nais7007-890
Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.