Početna » Domaća takmičenja » Radnički bolji u derbiju od Zvezde, Šabac potopio Vojvodinu

Radnički bolji u derbiju od Zvezde, Šabac potopio Vojvodinu

Milos Cuk Radnicki Zvezda
(Foto: kvkradnicki.com)

U petom kolu Super lige bilo je veoma zanimljivo, pošto su, pored duela na Banjici gde je Novi Beograd deklasirao Partizan (20:6), odigrana još dva derbija, u kojima je bilo mnogo neizvesnije. Vaterpolisti Radničkog su u duelu dva učesnika Lige šampiona savladali u Beogradu Crvenu zvezdu rezultatom 10:8, dok je Šabac na svom bazenu bio bolji od novosadske Vojvodine sa 15:10. Do treće pobede u Super ligi stigao je Valis, koji je sa 13:9 porazio Zemun i tako preuzeo četvrtu poziciju u Super ligi.

Na Dorćolu je odigran zanimljiv meč, koji je Radnički prelomio u trećoj četvrtini. Vodili su gosti u prvom periodu 1:0 i 2:1, a u nastavku se takođe igralo gol za gol. Često su ekipe imale napade sa igračem više, što je Radnički odlično koristio i na poluvremenu je vodio 5:3.

Bolje su gosti otvorili i treći period, brzo su poveli 7:3, kasnije je bilo i 9:4, a Zvezdu je u igri održao Gavril Subotić, koji je u tom delu igre postigao dva gola, a zatim je sa još dva smanjio zaostatak na 9:7. Zvezdi je malo nedostajalo da se potpuno vrati, ali je pet minuta pre kraja Radnički vratio „+3“ (10:7). Konačnih 10:8 minut kasnije je postavio Ivan Basara, a crveno-beli do kraja nisu uspeli da priđu i unesu neizvesnost.

Najefikasniji akter susreta bio je Gavril Subotić sa četiri gola, dok su u pobedničkim redovima prednjačili Filip Janković, Miloš Ćuk i Nikola Lukić sa po dva. Veliki doprinos pobedi Radničkog dao je i izuzetno raspoloženi golman Lazar Dobožanov, nekadašnji čuvar mreže Zvezde.

U Šapcu su domaći odlično počeli protiv Vojvodine, vodili su 5:1 i činilo se da imaju kontrolu nad utakmicom. Međutim, Vojvodina je uzvratila na isti način u drugoj četvrtini, kada je prišla na 6:5, a već na otvaranju treće četvrtine je izjednačila na 6:6. Igralo se gol za gol do završnice trećeg perioda, kada su Šapčani sa dva pogotka povisili na 11:8, a u nastavku je prednost rasla i do maksimalnih 15:8. Ognjen Vasović se istakao sa pet golova, dok je Nikola Marković postigao tri. Kod Vojvodine je Dragoljub Rogač bio četvorostruki strelac.

Vaterpolisti Valisa su odlično počeli sezonu u Super ligi, pošto posle pet odigranih mečeva imaju tri pobede, remi i poraz, što je u ovom trenutku dovoljno za četvrto mesto, odmah iza Novog Beograda, Radničkog i Partizana. U petom kolu Valis je savladao Zemun rezultatom 13:9, uz tri pogotka Živojinovića i Porobića.

Crvena zvezda – Radnički 8:10 (1:2, 2:3, 2:4, 3:1)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Đurđić 1, Marković, Subotić 4, Milojević, Pješivac, Basara 1, Rađen, Vukićević 1, Gardašević, Trtović, Ivanović, Smiljević. Trener: Filipović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 1, Janković 2, Ćuk 2, Krug, Ukropina, Pljevančić, Toholj 1, Tanasijević, Lukić 2, Vrlić 1, Milutinović, Radulović. Trener: Stevanović.

Šabac – Vojvodina 15:10 (5:1, 1:4, 5:3, 4:2)

ŠABAC: Filipović, Žeželj, Marković 3, Repanović 2, Kopcev, Vasović 5, Mitrović, Stanić, Tubić, Šulc, Stojanović 2, Maraš 1, Vukadinović, Ćetković 2. Trener: Vasović.

VOJVODINA. Gavrilović, Mitrović, Bogdanović 1, Bursać 2, Hrgović, Brešćanski, Končar, Radovanlija 1, Rogač 4, Radanović 1, Nikolov 1, Bočanin, Sredojević. Trener: Bajin.

Valis – Zemun 13:9 (0:2, 3:1, 6:4, 4:2)

VALIS: Vitorović, Popović, Živojinović 3, Gavrilović 1, Arsenović, Ičagić, Jegorov 1, Porobić 3, Lobov, Kovačević 1, Trajković 1, Milić 1, Nešić, Stojanović 2. Trener: Saković.

ZEMUN: Tanović, Mihajlović Jović 1, Kovačević 2, Đurić, Ilić, Pokrajac, Andrejević, Aleksić, Popović 3, Timotijević 2, Mitrović, Damjanović, Japundžić 1. Trener: Vukotić.