Početna » Domaća takmičenja » Novi Beograd ubedljiv protiv Zvezde, sigurne pobede Radničkog, Vojvodine i Valisa

Novi Beograd ubedljiv protiv Zvezde, sigurne pobede Radničkog, Vojvodine i Valisa

Dusan Mandic Novi Beograd
(Foto: VK Novi Beograd)

U derbiju četvrtog kola Super lige Srbije za vaterpoliste, Novi Beograd je sa ubedljivih 18:10 savladao do ovog kola neporaženu Crvenu zvezdu i na taj način se vratio na lidersku poziciju sa sva četiri trijumfa. Isti učinak, ali i slabiju gol razliku, ima Partizan, koji je u petak bio ubedljiv protiv Zemuna, a upravo će se Novi Beograd i Partizan sastati narednog vikenda. U ovom kolu su veoma sigurni bili i Radnički, Vojvodina i Valis. Kragujevčani su u meču koji je trebao da bude mnogo zanimljiviji savladali ekipu Šapca sa 17:5, Vojvodina je sa 16:7 pobedila Proleter, dok je Valis rezultatom 17:6 porazio Nais.

Domaći su silovito otvorili meč, te je posle tri i po minuta igre bilo 3:0, psole golova Dušana Mandića, Đorđa Vučinića i Radomira Drašovića. Posle pogotka Ivana Basara, domaći su nastavili seriju do ubedljivih 5:1. Trgla se potom i Zvezda, koja je u završnici prvog perioda smajnila na 5:3, a u drugom delu druge četvrtine je preko Bogdana Đurđića i Veljka Tankosića prišla na samo gol zaostatka (7:6). Međutim, tim Vladimira Vujasinovića je bolje priveo prvo poluvreme kraju, tej e za 71 sekundu otišao na “+3” (9:6).

Slično je bilo na početku trećeg perioda. Crveno-beli su sa dva brza gola smanjili na 9:8, ali je Novi Beograd potom slomio otpor Zvezde serijom od pet golova i pet minuta pre kraja, pri vođustvo od 14:8, sve je bilo rešeno. U nastavku je domaćin dodatno uvećao prednost na ubedljivih 18:10.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Dušan Mandić i Angelos Vlahopulos sa po četiri gola, dok su se kod crveno-belih po dva puta u listu strelaca upisali Veljko Tankosić, Bogdan Ðurđić i Stefan Pješivac.

Novi Beograd će do kraja oktobra odigrati još dva velika derbija. Najpre će u utorak, na otvaranju Lige šampiona, dočekati ponovo Radnički, a narednog vikenda se na Banjici sastaje sa neporaženim Partizanom.

Radomir Drasovic NBG Crvena zvezda
(Foto: VK Novi Beograd)

Zadovoljstvo posle meča nije krio ni trener Novobeograđana Vladimir Vujasinović:

Ovo je bila vrlo bitna utakmica za nas, drugi derbi za redom. Bilo nam je važno da dođemo do pobede, ali i da odigramo malo bolje u odnosu na meč sa Radničkim. Ne u pogledu rezultata, već same igre i ispunjavanja nekih zadataka. Dosta toga uspeli smo da uradimo u meču sa Zvezdom – rekao je Vujasinović

Imali smo nekoliko padova u igri u drugoj i trećoj četvrtini, periode gde se igrao vaterpolo koji je više odgovarao Crvenoj zvezdi, ali ipak sam prezadovoljan što smo u poslednjoj četvrtini uspeli da nametnemo naš stil igre i zabeležimo pobedu – dodao je on.

Trener Crvene zvezde Aleksandar Filipović je naglasio da je utakmica bila veoma dobra, ali i da je očekivao tako kvalitetan meč:

Novi Beograd je odlična ekipa, a mi smo imali dosta oscilacija. Mislim da je danak uzelo to što su za nama veoma teške dve, tri nedelje. Fizički i psihički smo se ispraznili ulaskom u Ligu šampiona, što naravno ne umanjuje pobedu Novog Beograda koja je bila zaslužena. Bilo je momenata gde smo igrali zaista dobro i kojima mogu biti zadovoljan, ali bilo je i trenutka gde smo pravili greške. Doduše, one su bile više individualne, nego ekipne i trudićemo se da to ispravimo u naredno periodu.

U meču šampiona Srbije iz 2019. i 2021. godine, Radnički je deklasirao Šabac sa 17:5. Šapčani su poveli na početku meča preko Mihajla Repanovića, ali je usledila velika serija Kragujevčana od čak osam golova u nizu i pitanje pobednika bilo je rešeno već na poluvremenu. Kako je meč odmicao, tako je prednost Radničkog rasla i u jednom trenutku je bilo i “+12”, kao i na kraju susreta. Najefikasniji sa po tri gola bili su Stefan Branković i Miloš Ćuk, a po dva su dodali Luka Pljevančić i Marko Radulović.

Vojvodina je rutinski stigla do pobede protiv Proletera. Na poluvremenu je bilo 6:2, a posle treće pitanje pobednika se više nije ni postavljalo, pošto je rezultat bio 11:3. Nikola Nikolov je prednjačio sa četiri gola, dok su Nemanja Radovanlija, Dragoljub Rogač i Nikola Bogdanović postigli po tri pogotka. Kod Zrenjaninaca se istakao nekadašnji igrač Vojvodine, Mirel Ćatović, sa dva gola.

Novajlija u Super ligi, Valis, lako je pobedio na gostovanju u Nišu. Strpljivom igrom gosti su uvećavali razliku i već na poluvremenu su imali ogromnih 8:2. Ništa se nije promenilo u nastavku, pa je razlika konstantno rasla. Luka Trajković i Stefan Porobić su predvodili goste sa po tri gola, dok je Nemanja Šilj postigao dva za domaće.

Prva A liga Srbije, Četvrto kolo

Novi Beograd – Crvena zvezda 18:10 (5:3, 4:3, 3:2, 6:2)

NOVI BEOGRAD: G. Pijetlović, S. Rašović 1. Mandić 4, Vučinić 2, D. Pijetlović, Martinović, Jakšić 1, Perković 1, Vlahopulos 4, Drašović 2, Pedro, Šušiašvili 3. Trener: Vujasinović.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 2, Đurđić 2, Marković 1, Subotić 1, Milojević, Pješivač 2, Basara 1, Rađen, Vukićević, Gardašević 1, Trtović, Ivanović, Smiljević. Trener: Filipović.

Radnički – Šabac 17:5 (5:1, 3:1, 5:1, 4:2)

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 3, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk 3, Krug, Ukropina 1, Pljevančić 2, Toholj 1, Panić 1, Lukić 1, Vrlić 1, Milutinović, Radulović 2. Trener: Kozomora.

ŠABAC: Filipović, Vogel, Maraš, Repanović 1, Kopcev, Vasović, Mitrović 1, Stanić, Tubić 1, Šulc, Stojanović, Tonković 1, Vukadinović, Ćetković. Trener: Vasović.

Vojvodina – Proleter 16:7 (2:0, 4:2, 5:1, 5:4)

VOJVODINA: Gavrilović, Mitrović, Bogdanović 3, Bursać 1, Hrgović, Sredojević, Prekogačić, Radovanlija 3, Rogač 3, Radanović, Nikolov 4, Biočanin 2, Popadić. Trener: Bain.

PROLETER: Šantalab, Čabrilo 1, Parivodić, Ljubenović 1, Rončević, Ilić 1, Mitrović 1, Ćatović 2, Trkulja, Petrović, Matković 1, Janjić, Sretković, Mirić. Trener: Brdarić.

Nais – Valis 6:17 (0:3, 2:5, 3:5, 1:5)

NAIS: Lazić, Stamatov, Pošmuga, Vulović, Đorđević, Vujović 1, Barbarez 1, Kovačević 1, Kujović 1, Šilj 2, Pogi, Berbenjuk, Tmić, Milojković. Trener: Živić.

VALIS: Vitorović, Popović 1, Živojinović 2, Gavrilović, Arsenović, Ičagić, Jegotov 1, Flolov 2, Porobić 3, Lobov 2, Kovačević 2, Trajković 3, Milić 1, Nešić, Stojanović. Trener: Saković.

Zemun – Partizan 6:15 (1:7, 2:1, 1:4, 2:3)

ZEMUN: Damjanović, Mihajlović, Jović 1, Kovačević, Đurić, ilić, Pokrajac, Andrejević, Aleksić, Popović 1, timotijević 1, Mitrović 1, Dmitrović, Japundžić 2. Trener: Vukotić.

PARTIZAN: Rističević, Jakšić, Barać, Vićković 2, Gak, Velkić 1, Boven 1, Božović 2, Vico 3, Radojević 2, Andrin 2, vuković 2, Bulajić, Kojić. Trener: Korolija.

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd770010721
Partizan76012618
Radnički75024115
Šabac7502615
Crvena zvezda74032112
Valis7313-810
Vojvodina7214-107
Proleter7115-344
Zemun7016-601
Nais7007-890
Keel kupaće gaće

Jedan komentar

  • Novi Beograd je saydan da bude neprikosnoven.Ipak, ne mislim da treba dizati noge na samu pomisao na njega. Ipak on ima Drašovića , beka čiji je radijus kretanja od gola do gola , nema problema da šutne i da gol.Zvezda ima masivnog pasivnog Rađena koji se kreće od svog golado na 8 m od protivničkog iako ima prostoa da priđe na 6 jer nema poverenja u svoj šut , pa kad se okuša i promaši , fali mu ta 2 m da stigne kontru.. Sudije su mirne duše mogle i Zvezdi da dosude n jenih postojećih dva penala koji sigurno nebi odlučivali ishod utakmice. Bedno. Filipović ima par pristojnih šutera i Subotića, jedino nema ko da im pristojno doda loptu da je bace u prazan gol kao Subotić 4 min pre kraja utakmice ,čak je pristojno nije ni uhvatio..Levoruki Zvezdin igrač izmaše golmana zalepi ga za stativu i gađa ga u stomak , a centralni igrači – sami ko duhovi..Vežbajte malo drugari ,ne brukajte se.

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.