Početna » Domaća takmičenja » Vojvodina pobedila Novi Beograd, Šabac bolji od Partizana

Vojvodina pobedila Novi Beograd, Šabac bolji od Partizana

Ivan Gusarov
(Foto: VK Vojvodina)

Vaterpolisti Vojvodine napravili su možda i najveće iznenađenje u dosadašnjem delu Šampionata Srbije za vaterpoliste, pošto su u 13. kolu Super lige na svom bazenu pobedili Novi Beograd rezultatom 10:8. To su na najbolji način iskoristili Radnički i Crvena zvezda. Kragujevčani su pobedom nad Starim Gradom rezultatom 19:8 uvećali bodovnu prednost u odnosu na Novi Beograd i Crvenu zvezdu, koja je savladala Nais 10:6 i izjednačila se sa Novim Beogradom na drugom mestu.

U još jednom zanimljivom meču, aktuelni šampion Srbije, Šabac, pobedio je Partizan rezultatom 13:11 i učvrstio se na četvrtoj poziciji sa 27 bodova. Pored meča u Kragujevcu, najmanje neizvesnosti je bilo u duelu Zemuna i Banjice, koji su Zemunci dobili 11:4.

Vojvodina je vodila konstantno u prvom poluvremenu, dok su gosti iz Beograda sustizali vođstvo i samo su jednom dozvolili Vojvodini da stekne “+2”. Na poluvremenu je bilo 6:5 za domaće, a posle promene na golu gostiju Novi Beograd je preokrenuo na 7:6. Međutim, to je bilo jedino vođstvo ekipe Vladimira Vujasinovića, pošto su Novosađani do kraja trećeg perioda preokrenuli na 8:7. Pet minuta pre kraja bilo je 9:7, Novi Beograd je potom sa igračem više smanjio, da bi na nešto više od tri minuta pre kraja meča Vojvodina postavila konačnih 10:8. Novi Beograd je imao dva igrača više i peterac u nastavku, ali nije iskoristio da stigne eventualno do boda. Istakao se Ivan Gusarov sa četiri gola, dok je isti učinak kod gostiju imao Draško Gogov.

Nemanja Stanojević, KVK Radnički
(Foto: kvkradnicki.com)

Radnički je lako izašao na kraj sa ekipom Starog Grada, iako su domaći mislima bili u Solnoku, gde ih u sredu očekuje revanš meč četvrtfinala Kupa Evrope. Susret su propustili Lazar Dobožanov, Strahinja Rašović, Aleksa Ukropina, Miloš Miličić i Nikola Lukić, ali to nije sprečilo njihove saigrače da stignu do sigurne pobede. Stari Grad je parirao samo u prvom periodu, kada je bilo 4:3 za domaće. U nastavku se pitanje pobednika nije postavljalo, a razlika je samo rasla. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Stefan Branković i Marko Radulović sa po četiri gola, dok je na drugoj strani prednjačio je Luka Šofranac sa tri pogotka.

Crvena zvezda je nametnula svoj ritam od početka meča u Nišu i posle osam minuta je bilo 4:1, a na poluvremenu sigurnih 6:2. Ekipa Aleksandra Filipovića je održavala prednost do kraja i stigla je do novih bodova pred revanš meč u Kupu Evrope, u kojem u sredu dočekuje moskovski Dinamo. Najefikasniji kod pobednika bio je Veljko Tankosić sa tri gola, dok je pogodak manje za domaće postigao Uroš Vasić.

Vaterpolo Super liga – 13. kolo

Vojvodina – Novi Beograd 10:8 (3:2, 3:3, 2:2, 2:1)

VOJVODINA: Gavrilović, Marić, Maksimović 2, Mitrović, Tintor, Vasin 2, Prekogačić 1, Trapara, Trkulja 1, Brešćanski, Gusarov 4, Popadić, Biočanin. Trener: Bilić.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović 2, Tomić, Petrovski, Ćuk, Radulović 1, Gogov 4, Gardašević, Avramović, Radanović, Nikolov, Asanović, Vlahović, Šušiašvili 1. Trener: Vujasinović.

Zemun – Banjica 11:4 (2:2, 2:0, 5:2, 2:0)

ZEMUN: Tanović, Milošević 1, Jović 2, Vasiljević, Perković, Ljubenović 1, Mitrović 2, Mihailović, Jovanović, Popović 1, Andrejević 3, Vukazić 1, Sretković, Japundžić. Trener: Vukotić.

BANjICA: Glušac, Krstić, Timotijević, Cvetković, Ilić, Skofild, Mušikić 1, Jauković 1, Andrijašević, Pavlović 1, Janošević, Gavrilović 1, Cerović, Martinović. Trener: Nikolić.

Šabac – Partizan 13:11 (2:2, 3:3, 4:4, 3:1)

ŠABAC: Filipović, Eraković, Marković 2, Repanović 1, Tkač, Ilić, Vučinić 3, Tonković, Drašković 2, Vuksanović 3, Stojanović 1, Velkić, Vukadinović, Ćetković 1. Trener: Vasović.

PARTIZAN: Bulajić, Čabrilo 1, Barać 1, Nešić 1, Božović 1, Jakšić, Vergara, Rikardo 3, Živojinović, Aksentijević 1, Andrić 2, Mitrović, Belopavlović, Dimitrijević 1. Trener: Korolija.

Radnički – Stari grad 19:8 (4:3, 5:1, 5:3, 5:1)

RADNIČKI: Milutinović, Maraš, Stanojević 1, Janković 1, Toholj 3, Krug, Poznanović 2, Branković 4, Pljevančić 3, Tanasijević, Vasović 1, Panić, Todorovski, Radulović 4. Trener. Stevanović.

STARI GRAD: Ivanović, Popović, A. Šofranac 1, Vasić, L.Šofranac 3, Lazić 1, Barbarez, Gajić, Muniz, Sekulić 1, Ćorić 2, Giri, Čerkez, Bojić, Trener: Bašić.

Nais – Crvena zvezda 6:10 (1:4, 1:2, 1:2, 3:2)

NAIS: Lazić, pošmuga, Pavičić,Trajković 1, Đorđević, Bolović 1, Kovačević, Živić, Bem 1,Vasić 2, Milošević, Tomić,Kujović 1. Trener: Saković.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Kasum, Trtović, Stojanović 2, Milojević 2, Vićković 1, Basara, Rađen, Šulc, Šimicu, Radović 2, Aleksić, Smiljević. trener: Filipović.

 KlubUPNIGRB
Radnički18170112651
Novi Beograd18141312243
Crvena zvezda1813236941
Šabac18131411340
Vojvodina181008-230
Partizan189092227
Zemun185112-5216
Nais183213-8111
Stari Grad181215-1405
Banjica180117-1771
Keel kupaće gaće

2 komentara

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Olimpijske igre

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Italija4310287
Grčka4310257
Mađarska4301296
SAD4202154
Japan4004-160
Južna Afrika4004-810
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Španija4400268
Hrvatska4301206
Srbija4202174
Crna Gora420254
Australija4103-192
Kazahstan4004-490