Početna » Domaća takmičenja » Radnički i Zvezda posle preokreta do bodova, Mladost ubedljiva protiv Partizana

Radnički i Zvezda posle preokreta do bodova, Mladost ubedljiva protiv Partizana

VK Crvena zvezda - Kup Srbije 2020
(Foto: instagram.com/dragana.stj.photo)

Vaterpolisti Radničkog ostvarili su drugu pobedu, pošto su na polufinalnom turniru Regionalne lige u Dubrovniku pobedili Solaris 9:8, posle velikog preokreta. Šibenčani su vodili 5:1 početkom drugog perioda, ali su Kragujevčani, kao i u nekim prethodnim utakmicama ove sezone, pokazali karakter i brzo preokrenuli. Na kraju su se kockali, Solaris je imao napad za izjednačenje, ali su novi bodovi pripali Radničkom.

U Beogradu je Partizan pretrpeo ubedljiv poraz od Mladosti. Rezultat je bio 20:9 u korist iskusne ekipe iz Zagreba, koja je od početka do kraja diktirala ritam utakmice. Kod crno-belih se raspucao srpski reprezentativac, Stefan Mitrović, strelac pet golova.

Stefan Mitrović, VK Partizan
(Foto: Starsport)

Crvena zvezda je došla do druge pobede na turniru i novih bodova posle još jedne veoma neizvesne završnice. Juče su crveno-beli nadoknadili pet golova minusa i posle peteraca izgubili od splitskog Jadrana, jutros su u završnici stigli do pobede protiv Šapca rezultatom 12:10, a večeras su posle još jednog preokreta pobedili Primorje 12:11. Zvezda je bila favorit u tom meču, ali je domaću ekipu očigledno stigao umor, što su Riječani koristili tokom većeg dela meča, kada su imali i do tri gola prednosti. Međutim, dve utakmice danas obeležio je Gavril Subotić, koji je u oba meča postigao po šest golova, a večeras je u ključnim momentima tresao mrežu.

Radnički je jako loše počeo meč protiv Solarisa. Grešili su igrači Uroša Stevanovića na obe strane bazena, što je rezultiralo vođstvom Šibenčana od 3:0, a već početkom drugog perioda bilo je neočekivanih 5:1 u korist Solarisa. Do kraja prvog poluvremena Radnički je smanjio na 5:2, a za svega 130 sekundi igre u nastavku, Kragujevčani su serijom golova preokrenuli na 6:5. Mreže su mirovale sve do završnice treće četvrtine, kada je Strahinja Rašović iz kontre povisio na 7:5. Radnički je nastavio seriju početkom poslednjeg perioda, poveo 8:5 i činilo se da su Kragujevčani slomili otpor Solarisa. Kasnije je bilo i 9:6, ali se Radnički ponovo opustio i u završnim minutima Šibenčani su sa dva gola stigli na korak od izjednačenja. Međutim, nisu iskoristili svoju priliku i Radnički je stigao do drugog trijumfa.

Najefikasniji je bio Aleksa Ukropina sa dva gola, dok su Strahinja Rašović, Nemanja Stanojević, Filip Janković, Nebojša Toholj, Nikita Krug, Miloš Miličić i Nikola Lukić dodali po jedan.

Crvena zvezda – Šabac 12:10 (2:0, 4:4, 3:3, 3:3)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 4, Kasum, Marković, Subotić 6, Milojević, Vićković, Trtović, Vukičević 1, Šulc, Stojanović, Radović, Aleksić, Smiljević 1. Trener: Filipović.

ŠABAC: Filipović, Eraković 1, Marković 1, Repanović, Tkač, Ilić 1, Vučinić 1, Gardašević 2, Janković 1, Tonković, Stojanović 2, Velkić, Vukadinović, Ćetković. Trener: Vasović

Partizan – Mladost 9:20 (1:5, 1:4, 2:3, 5:8)

PARTIZAN: Bulajić, Božović, Barać, Nešić 1, Skofild 1, Jakšić, Dimitrijević 1, Bućan, Banović, Gak, Andrin 1, Mitrović 5, Glušac, Živojinović. Trener: Korolija.

MLADOST: Marcelić, Radu 2, Miloš 1, Biljaka 1, Lazić 4, Dašić 2, Bukić 2, Bušlje 1, Visković 1, Bajić, M.Vrlić 1, Harkov 2, Jurlina, J.Vrlić 2.Trener: Bajić

Radnički – Solaris 9:8 (1:4, 1:1, 5:0, 2:3)

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 1, Stanojević 1, Janković 1, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 2, Branković, Pljevančić, Miličić 1, Lukić 1, Panić, Todorovski, Radulović. Trener: Stevanović.

SOLARIS: M. Šparada, Malenica, Erak 1, Štrkalj, Kovalenko, Herceg 2, Kreković 1, Pelicarić 1 , Penava 1, Bulat 1, Koprčina 1, Brajković, Štrkalj, T.Šparada. Trener: Marelja.