Početna » Ženski vaterpolo » Palilula i Vojvodina ostvarile nove pobede, finale Kupa u utorak

Palilula i Vojvodina ostvarile nove pobede, finale Kupa u utorak

Vaterpolo, Crvena zvezda - Palilula
(Foto: instagram.com/dragana.stj.photo)

U Beogradu je danas završen drugi turnir Kupa Srbije za vaterpolistkinje, a do novih pobeda stigle su igračice Palilule i Vojvodine, koje će u utorak od 16 sati, uz direktan prenos na RTS-u, igrati u finalu. Već u subotu je bilo poznato da će se te dve ekipe boriti za trofej, a danas su stigle do novih bodova. Palilula je pobedila Crvenu zvezdu 13:8, dok je Vojvodina bila ubedljiva protiv Taša 2000 sa 23:5.

Mlada ekipa Zvezde, dodatno oslabljena neigranjem Anastasije Karličić i Dijane Milovanović, parirala je u subotu Vojvodini u prvom poluvremenu, a slično je bilo i danas protiv Palilule, koja je vodila od početka do kraja, ali je pitanje pobednika rešila tek u poslednjoj četvrtini.

Šampion Srbije je poveo u prvom minutu sa igračem više, da bi u narednom napadu iz peterca Palilula duplirala prednost. Zvezda je smanjila preko Hristine Ilić i u nastavku se igralo gol za gol. Palilula je preko Ane Milićević i Mile Gluščević stizala do vođstva od 3:1, 4:2 i 5:3, dok su mrežu na drugoj strani tresle Jana Lujić i Andrea Gašić. U poslednjim sekundama prvog poluvremena Maja Mandić je povisila na 6:3 i tu razliku Palilula uglavnom nije ispuštala u drugom poluvremenu.

Zvezda je drugo poluvreme otvorila golom Hristine Ilić, ali je Palilula odmah uvećala prednost, a kasnije je dva puta imala i četiri gola razlike. Nadu crveno-beloj ekipi vratila je Gašić golom u poslednjoj sekundi trećeg perioda (6:9), ali je Palilula sa četiri vezana gola stigla do 13:6 i tako otklonila sve dileme.

Taš 2000 je pretrpeo još jedan poraz, pošto je u šestom kolu izgubio od Vojvodine 23:5. Novosađanke su lako došle do trijumfa protiv mlade ekipe Taša, koja je uspela u drugoj i trećoj četvrtini da postigne pet golova. Tada je bilo 16:5, ali su igračice Vojvodine dodatno uvećale razliku u poslednjih osam minuta.

Finale Kupa između Vojvodine i Palilule igra se u utorak od 16 sati, a Prvenstvo Srbije počinje u februaru, ako epidemiološka situacija to dozvoli.

Kup Srbije za vaterpolistkinje – Drugi turnir (Beograd)

Treće kolo

Crvena zvezda – Palilula 8:13 (2:3, 1:3, 3:3, 2:4)

Bazen SRC „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Radovanović i Stefanović. Isključenja: Crvena zvezda 14, Palilula 16. Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Palilula 2 (1)

CRVENA ZVEZDA: Antanasijević, Pejčić , J. Lujić 1, Šarac 1, I. Lujić 2, Zelić, Todorovski , Teodorović, Miljković, Ilić 2, Gašić 2, Kolašinac. Trener: Ivković.

PALILULA: Petrović, Ignjić, K. Trmčić, A. Milićević 4, A. Trmčić 1, Rudić 2, Gluščević 4, D. Milićević, Markov, Mandić 1, Miladinović 1, Andrejić, Dimitrijević, Baić. Trener: Vujadinović.

Taš 2000 – Vojvodina 5:23 (0:4, 2:5, 3:7, 0:7)

Bazen SRC „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Radovanović i Stefanović. Isključenja: Taš 2000 3, Vojvodina 2. Peterci: Taš 2000 2 (0), Vojvodina 3 (3).

TAŠ 2000: Milenković, Bogosavljević 3, Stevanović, Spahić, Todorović, Buha, Radonjić 2, Janković, Useinovski, N. Milenković, Koreni, Zavišić, Jelenić. Trener: Filipić.

VOJVODINA: Travar, Švec, Avdić 6, Banjac 1, Kesegi 3, Pavlin 2, Šošić 3, Žagar 3, Kaplarević, Damnjanović, Rončević 3, Moćan 2, Popov. Trener: Drezgić.