Početna » Mlađe kategorije » Kadeti Banjice šampioni Srbije

Kadeti Banjice šampioni Srbije

(Foto: waterpoloserbia.org)

Kadeti Banjice novi su šampioni Srbije za 16-godišnjake.

Finalni turnir za vaterpoliste rođene 2004. i mlađe odigran je u Kragujevcu. Banjica je u finalu savladala velikog rivala Partizan 12:7. Na turniru su učestvovala još dva beogradska kluba – Singidunum je osvojio peto, a Crvena zvezda sedmo mesto.

Domaći Radnički osvojio je bronzu, četvrti je Valis, šesta Vojvodina, a osmi Spartak.

Banjica i Partizan su do finala došli pošto su u grupi zabeležili po maksimalne tri pobede.Oba kluba su prva mesta i plasman u finale obezbedili još juče, posle drugog kola.

Partizan je postigao prvi gol u meču za zlato, ali Banjica je napravila preokret i povela sa 4:1. Partizan je do poluvremena smanjio zaostatak (2:4). Tokom treće četvrtine, vaterpolisti Banjice su duplirali prednost (8:4), a poslednju četvrtinu otvorili sa dva gola za vođstvo od 10:4. Posle toga dileme oko pobednika više nije bilo. Banjica je slavila trijumf 12:7 (3:1, 1:1, 4:2, 4:3).

U meču za treće mesto Radnički je pobedio Valis 11:8. Singidunum je  u duelu za petu poziciju bio bolji od Vojvodine 10:8, a Zvezda je u susretu za sedmo mesto bila ubedljiva protiv subotičkog Spartaka 17:8.