Početna » Zanimljivosti » Sport i korona virus: Vaterpolo i tenis najbezbedniji!

Sport i korona virus: Vaterpolo i tenis najbezbedniji!

Strahinja Rašović, Srbija - Kazahstan
(Foto: instagram.com/lalex.k, Vaterpolo vesti)

Ministarstvo sporta i Olimpijski komitet Italije napravili su listu sportova po kategorijama rizika opasnosti od širenja korona virusa.

Obimna studija napavljena u saradnji sa naučnim institucijama Italije podelila je 387 sportskih disciplina u rangu od 0 do 4. Sportovi koji ne donosi skoro nikakvu mogućnost širenja zaraze su jedrenje, plivanje na otvorenim vodama, golf i tenis. U kategorijama 0 i 1 su individualni sportovi, među kojima je i atletika, dok je vaterpolo najbezbedniji u grupi kolektivnih sportova, uz objašnjenje da se vaterpolo igra u hlorisanoj vodi, koja može da onesposobi virus.

Fudbal je smešten u kategoriju tri, dok su košarka, odbojka i rukomet u “najugroženijoj” četvrtoj kategoriji, kao i svi borilački sportovi. Navodi se da su u dvoranskim sportovima kontakti su češći, prostor je manji, a za odbojku je specifično što se akcije odvijaju na mreži, gde su igrači veoma blizu jedni drugima.

Da li će ova studija uticati i u kojoj meri na vaterpolo takmičenja vreme će pokazati.

Oznake
Keel kupaće gaće

Jedan komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760