Početna » Ženski vaterpolo » Zvezda i Palilula igraju za trofej Kupa Srbije

Zvezda i Palilula igraju za trofej Kupa Srbije

Vaterpolo Kup Srbije
(Foto: Vaterpolo vesti)

U nedelju se igra finale Kupa Srbije za vaterpolistkinje.

Bazen SRC “Tašmajdan” u nedelju od 20 sati i 45 minuta biće domaćin finala Kupa Srbije za vaterpolistkinje, u kojem će se sastati aktuelni šampion i vicešampion Srbije, Palilula i Crvena zvezda. Srpske šampionke su u grupnoj fazi takmičenja ostvarile svih osam pobeda, a dva puta su bile bolje i od crveno-belih, koje su u prethodne dve sezone osvajale Kup Srbije tako što su u finalu pobeđivale Palilulu.

Ekipa sa Tašmajdana je sada favorit zbog činjenica da je šampion Srbije i da je ovog meseca dva puta pobeđivala Zvezdu. Crveno-bele će sada biti jače za iskusnu Tijanu Jakovljević, koja je propustila svih osam duela u grupnoj fazi, pa je pitanje u kakvoj je formi pred ovaj važan meč.

– Prvi put ove sezone ćemo biti komplretni i finale je svakako veliki motiv za celu ekipu. Palilula jeste favorit, što je i pokazala u prethodna dva duela. Ima daleko iskusniju ekipu, ali to nije razlog da ne odbranimo trofej Kupa iz prošle sezone. Nadam se da će naši navijači doći u velikom broju da nam pruže podršku u odbrani još jednog trofeja – rekla je Dragana Ivković, trener Crvene zvezde.

Trener domaće ekipa, Miloš Janković, ne očekuje laku utakmicu.

Ne mislimo da će nam biti lako jer smo dve prethodne utakmice dobili skoro bez problema. Očekujem sjajan meč, gde će odlučivati detalji. Zvezda nije slabilja u odnosu na prošlu godinu, što mnogi misle. Uvek može da odigra na visokom nivou. Nema tajni, odlučivaće pristup, detalji, manji broj grešaka.

Za sve koji ne budu u mogućnosti da dođu na bazen, utakmicu će moći u direktnom prenosu da gledaju na youtube kanalu “Waterpolo live“.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.