Nikić ulazi u trenerske vode: Želeo sam da se vratim u Srbiju

Slobodan Nikić

(Foto: facebook.com/vasasvizilabda)

Trofejni vaterpolista polako ulazi u trenerske vode.

Proslavljeni centar vaterpolo reprezentacije Srbije Slobodan Nikić ove sezone igra za Vašaš, ali u isto vreme ulazi u trenerske vode, pošto je dobio priliku da radi sa centrima i bekovima Ferencvaroša, aktuelnog šampiona Evrope. Nikić je prošle sezone osvojio Ligu šampiona sa timom iz Budimpešte, a trener Žolt Varga mu je predložio da bude jedan od trenera.

Prošle sezone, trener Ferencvaroša Žolt Varga mi je predložio da radim sa centrima i bekovima. Bio je veoma zadovoljan, hteo je da nastavim, i dva kluba su se letos dogovorila, tako da sam i igrač Vašaša i jedan od trenera Ferencvaroša. To mi ne predstavlja problem, oba kluba su iz Budimpešte. Vašaš je lani bio 15, a rad u Fradiju mi prija, jer polako ulazim u trenerske vode – priča Nikić za Novosti.

Nikić je bio prvak Evrope sa Pro Rekom, a prošle sezone je u 36. godini postao šampion Evrope i sa Ferencvarošem.

Podvig je u 36. godini ponovo postati klupski prvak Evrope. Sezona je bila teška, dugo sam bio povređen. Zbog toga sam bio srećan, ponosan, jer smo ostvarili najveći uspeh u istoriji kluba. Tu titulu sam veoma emotivno doživeo – ističe Nikić, koji je, posle njegovog kuma Živka Gocića, drugi srpski trener u Mađarskoj.

Meni je mnogo žao što ne radim u Srbiji. Želeo sam da se vratim, nije mi uspelo… Ne bih voleo da ispada da se žalim – ističe Nikić.

Svestan je i nekadašnji centar Srbije da bi naši mladi igrači od njega mogli dosta da nauče. Ali stvarnost je drugačija. Naši klubovi se poslednjih godina bore da prežive, zbog čega je ovog leta država morala da priskoči u pomoć.

Neshvatljivo mi je da nemamo nijedan klub u Evropi. Reprezentacija od 2014. beleži fenomenalne rezultate, a klubova nigde. Taj fenomen ne mogu da objasnim Mađarima. Ovih dana bio sam sa Vašašem na Banjici, i njegovi igrači ne mogu da shvate kako je moguće da da su uslovi na bazenu na kojem su ponikli velikani svetskog vaterpola loši. To im nikako nije jasno – primećuje Nikić.

Zato je trenersku karijeru počeo da gradi u Mađarskoj.

Imaju izvanredne uslove za rad, dosta klubova, jaku konkurenciju. Možete da dobijete pravu šansu. Ipak, ne bih sada govorio o trenerskoj karijeri. Skrasio sam se sa porodicom u Budimpešti, igraću dok budem zanimljiv klubovima i dok budem igrao na potrebnom nivou – podvlači Nikić.

Nikić je pohvalio rad u KVK Radnički.

Na treninzima sa Partizanom i Crvenom zvezdom video sam dosta talentovanih dečaka, kojima fale malo bolji uslovi. Verovatno zbog toga naši klubovi ne igraju makar u Kupu Evrope. Moram da pohvalim Radnički. Vidi se da imaju sistem, cilj, ideju, da se bore za svoje mesto u gradu. Napravili su mlađe kategorije i verujem da će na kraju da biti nagrađeni za trud – kaže Nikić.

Podeli sa prijateljimaShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

You may also like...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.