Početna » Domaća takmičenja » Pobeda Radničkog, poraz Naisa, Vojvodina bolja od Zemuna

Pobeda Radničkog, poraz Naisa, Vojvodina bolja od Zemuna

Danil Frolov, KVK Radnički - Šabac
(Foto: kvkradnicki.com)

Odigrane su sve utakmice prvog kola Regionalne A2 lige.

Vaterpolisti Radničkog odlično su otvorili regionalno takmičenje, pošto su u gostima pobedili Galeb 18:8 (4:0, 5:2, 4:4, 5:2). U duelu dve srpske ekipe Vojvodina je u Novom Sadu pobedila Zemun sa 9:8 (2:1, 2:2, 2:3, 3:2), dok je Nais u Nišu poražen od ekipe Primorja rezultatom 10:8 (2:2, 3:1, 4:2, 1:3). POŠK je u petak savladao Triglav 15:7, Zadar je bio bolji od Medveščaka 14:10, a Solis je sa ubedljivih 16:4 porazio Kataro.

Derbi kola odigran je u Novom Sadu, gde je Vojvodina odbranila domaći teren pobedom protiv Zemuna od 9:8. Ekipe su se smenjivale u vođstvu i tokom celog susreta bilo je veoma neizvesnost. Vojvodina je u drugoj i trećoj četvrtini imala dva gola razlike, ali su Zemunci izjednačili do kraja trećeg perioda, a potom i poveli 7:6. Miloš Maksimović i Mirel Ćatović su doneli novi preokret, ali su do kraja obe ekipe postigle po još jedan gol. Nikola Japundžić je imao šansu u poslednjim sekundama, ali je nije iskoristio. Ćatović je prednjačio sa tri gola kod pobednika, dok su Japundžić i Đorđe Ljubenović postigli po dva za goste.

Kragujevčani su u Makarskoj briljirali protiv domaćeg Galeba. Ekipa Uroša Stevanovića vodila je 4:0, zatim i 9:2 na poluvremenu i pitanje pobednika nije se postavljalo. Najefikasniji je bio Nikola Lukić, pojačanje iz Šapca, koji je postigao pet golova.

Pored Radničkog, pobedu u gostima ostvarila je i ekipa Primorja, koja je savladala Nais 10:8. Vodili su Riječani u prvoj četvrtini, ali je raspoloženi Radovan Latinović preokrenuo na 3:2. Usledila je serija gostiju od šest golova i to je bio veliki korak ka pobedi. Nišlije su prišle na 9:7, ali se pobeda nije dovodila u pitanje. Interesantan je detalj iz poslednjih nekoliko sekundi, kada se napadu Naisa priključio i golman Igor Lazić, koji je uspeo da postigne i gol posle jedne odbijene lopte, a taj pogodak pogledajte ovde.

Solaris je takođe jedan od glavnih kandidata za plasman u viši rang, a Šibenčani su u prvom kolu pobedili Kataro 16:4. Kotorani su koliko toliko parirali u prvom poluvremenu, kada su gubili 8:4, ali je domaćin u nastavku samo uvećavao razliku. Nino Mudražija, Andrija Vlahović i Branimir Herceg su postigli po tri gola, dok je Marko Mršić kod gostiju dva puta bio precizan.

Zadrani su bili bolji od Medveščaka 14:10, a posebno je zanimljiva bila treća četvrtina, u kojoj je rezultat bio 6:6. Marin Jovančević je predvodio Zadrane sa pet golova, a Mate Čačkić je postigao pogodak manje. Marko Buconić se istakao kod ekipe iz Zagreba sa četiri pogotka.

U prvom meču u petak, POŠK se nije mučio protiv Triglava, već je od početka do kraja diktirao ritam meča. Na poluvremenu je bilo 9:2 i sve je bilo rešeno. Jerko Penava je bio najraspoloženiji sa pet golova, dok je za Triglav tri postigao Benjamin Popovič.

Galeb – Radnički  8:18 (0:4, 2:5, 4:4, 2:5)

GALEB: Podrug, Kaleb 2, Tonković, Kuzmanić 1, Bućan, Vukić 2, Sumić, Marinović, Rašić, Šarić, Glibo 1, Popović 2, Topić, Kapović. Trener: Čović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 2, Janković 1, Toholj 4, Frolov 2, Lobov 1, Dino 1, Panić, Tanasijević, Lukić 5, Tomašević, Todorovski, Pljevančić 1. Trener: Stevanović.

Vojvodina – Zemun Bosal 9:8  (2:1, 2:2, 2:3, 3:2)

VOJVODINA: Vitorović, Marić, Maksimović 1, Marinković 1, Tintor, Murišić, Prekogačić 1, Ćatović 3, Tubić, Stojčić, Bolović, Trtović 1, Šantalab, Marić 2. Trener: Bilić.

ZEMUN BOSAL: Tanović, Milošević 1, Đukić, Vasiljević, Perković 1, Ljubenović 2, Jović 1, Kecojević, Jovanović, Maksimović, V. Vukazić, M. Vukazić 1, Sretković, Japundžić 2. Trener: Vukotić.

Nais – Primorje 8:10 (2:2, 1:3, 2:4, 3:1)

NAIS: Lazić 1, Točigin, Pavičić, Latinović 2, Vujović, Milošević, Ml. Milošević, Kovačević 1, Živić, Ganić 3, Vasić 1, D.Milošević, Stojanović, Stjepanović. Sudije: Serafimović.

PRIMORJE: Čubranić, Čunko, Čubranić, Burburan, Brubnjak 3, Blažić, Tkač, Rakovac 1, Augusti 1, Vrlić 4, Babić, Paparić, Milošević, Car 1. Trener: Gović