Šabac poveo protiv Zvezde u finalu i stigao na korak od titule

VK Šabac 2018/2019

(Foto: facebook.com/vksabac/)

Vaterpoliste Šapca samo još jedna pobeda deli od osvajanja titule šampiona Srbije.

U prvom meču finalne serije plej-ofa, Šapčani su na svom bazenu pobedili Crvenu zvezdu rezultatom 9:6 i u subotu će u Beogradu pokušati da stignu do istorijske titule prvaka Srbije i tako osvoje duplu krunu. Za razliku od nekih prethodnih važnih utakmica, Šabac je sada odigrao odlično u trećoj četvrtini i tada je odradio najveći deo posla.

Zvezda je bolje počela u trećem duelu ove dve ekipe u ovoj sezoni. Crveno-beli su sredinom drugog perioda vodili 2:0, da bi u završnici prvog poluvremena Đorđe Vučinić postigao prvi gol za domaće. Isti igrač je pogotkom otvorio treći period, ali je Kristian Šulc vratio vođstvo gostima. Usledila je serija gostiju od 4:0. Redom su Marković, Vasović i Toholj (dva puta) tresli mrežu crveno-belih, pa je Šabac pred početak odlučujućeg perioda vodio 6:3.

U poslednjih osam minuta domaćin je mirnom igrom održavao prednost i tako je poveo u finalu.

Marković, Toholj i Vučinić su postigli po dva gola kod pobednika, dok su isti učinak u redovima Zvezde imali Šulc i Maksimović.

Šabac – Crvena zvezda 8:5 (0:1, 1:1, 5:1, 2:2)

Gradski bazen. Sudije Putniković i Virijević. Isključenja: Šabac 11, Crvena zvezda 10

ŠABAC: Pijetlović, Eraković, Marković 2, Repanović, Toholj 2, Velkić, Rogač, Lukić, Janković 1, Vučinić 2, Bolović, Vasović 1, Vujadinović, Petrovski. Trener Mirović.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić, Maksimović 2, Bursać, Perković, Vasić, Bitadze, Žeželj, Ilić 1, Popović 2, Šulc 1, Radović, Todorovski, Milojević. Trener Filipović.