Početna » Zanimljivosti » Burno na relaciji Partizan – VSS, Zoran Avramović tužio Savez i dobio otkaz

Burno na relaciji Partizan – VSS, Zoran Avramović tužio Savez i dobio otkaz

Zoran Avramović
(Foto: Danas.rs)

U proteklih nekoliko dana bilo je dosta burno na relaciji VK Partizan – Vaterpolo savez Srbije, a bivši izvršni direktor VSS, Zoran Avramović, tužio je Savez za mobing i krajem novembra je dobio otkaz.

Sve je počelo saopštenjem crno-belih, koji su zbog finansijskih problema zatražili pomoć od navijača, kako bi mogli da zagreju vodu u bazenu na Banjici, oko kojeg se i dalje spore sa Opštinom Voždovac. Novinari su pitali i predsednika VSS, Viktora Jelenića, za komentar, a on je istakao da je Savez više puta pomagao tom klubu. Partizan je oštro odgovorio, a potom se saznalo i da je Avramović, inače predsednik Skupštine VK Partizan dobio otkaz.

Obraćamo Vam se u ime Vaterpolo kluba Partizan. VK Partizan je mnogo godina sinonim za uspeh u ovom sportu. Mnogo osvojenih medalja su dokaz našeg kvaliteta. Klub koji je cenjen i priznat u celom svetu. Najuspešniji vaterpolisti su ponikli iz naše škole vaterpola. Kod nas vredno trenira 350 dece različitog uzrasta u nadi da će sutra naslediti svoje starije kolege… Nažalost VK Partizan se suočava sa mnogo problema. Jedno od gorućih pitanja je kako obezbediti adekvatno grejanje u zimskoj sezoni? Vaterpolo klub je došao na ideju da pronađe firme, poštovaoce našeg kluba koji bi nam skromnom donacijom pomogli da rešimo problem grejanja tokom zime i obezbedimo deci i prvom timu uslove kakve zaslužuju – stajalo je između ostalog u saopštenju kluba.

Viktor Jelenić
(Foto: Dimitrije Gol, Tanjug)

Novinari su pitali Jelenića za komentar, a on je rekao:

Od kada sam ja predsednik, Savez je četiri ili pet puta pomogao Partizanu. Međutim, mi ne možemo da se mešamo u sudski spor između Opštine Voždovac i crno-belih oko vlasništva na bazenu Banjica. Po podacima koje imam, bazen pripada Voždovcu – rekao je Jelenić, a srpski šampion mu je na to odgovorio putem društvenih mreža.

Gospodin Jelenić je danas izneo niz neistina vezanih za VK Partizan. Ono što mi želimo da pitamo je kada ćemo dobiti naših četiri miliona dinara? Novac koji pripada VK Partizan i zahvaljujući kom bi klub mogao da nastavi sa radom. Sudski spor je i dalje u toku gospodine Jelenić i zato Vas molimo da prestanete da iznosite neistine i obmanjujete javnost – stoji u objavi na zvaničnom tviter profilu VK Partizan, uz dodatak:

Avramović tužio VSS za mobing i dobio otkaz

Crno-beli su se pre nekoliko dana oglasili još jednom, a povod je otkaz koji je Zoran Avramović dobio u VSS.

Predsednik Skupštine vaterpolo kluba Partizan, gospodin Avramović danas je dobio otkaz u Vaterpolo savezu Srbije, u kojem je godinama uspešno obavljao funkciju izvršnog direktora. Zaustavimo odmazdu ka Partizanu zbog istupanja u javnosti. Vaterpolo savez Srbije nije privatno vlasništvo i ne smemo dozvoliti da nevini ljudi dobijaju otkaze zbog podrške VK Partizan! ‘Dobre namere’, kako je Jelenić juče okarakterisao svoje namere ka VK Partizan nikako da prođu. Još jedan gest koji ukazuje na apsolutni pokušaj potpunog uništenja najtrofejnijeg srpskog kluba. U ime VK Partizan molimo nadležne da reaguju na varvarske napade na klub. Ne zaboravimo koliko uspeha je VK Partizan doneo Srbiji – istakli su crno-beli, dok je u razgovoru za Danas Predsednik Skupštine VK Partizan i doskorašnji izvršni direktor VSS rekao:

Otkaz sam dobio 29. novembra, ali nisam hteo o tome javno da pričam, pa neću ni sada, jer sam u sudskom sporu sa Savezom. Od kako sam protiv istog, 18. oktobra, podneo tužbu za zlostavljanje na radu.

Jelenić je negirao da otkaz Avramoviću ima veze sa Partizanom.

Mučno mi je više da im odgovaram, ali pošto mi tražite komentar reći ću vam da otkaz gospodinu Avramoviću nema veze sa Partizanom i da će se razlozima prekida saradnje i njegovom tužbom baviti Sud. Možda se povodom svega ovoga oglasim posle utakmice naše reprezentacije i Hrvatske, za koji dan, a možda samo ostanem pri stavu da je cela priča preokrenuta. Pitam… Da li je Jelenić kriv i za Partizanov dug od oko pet miliona evra, po raznim osnovama?! Zašto njegovi ljudi nisu nikada javno rekli zbog čega su im već dve i po godine blokirani računi?! Dakle, mnogo pre mog dolaska u Savez – kaže za Danas prvi čovek VSS.

2 komentara

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.