
U drugom kolu Vaterpolo prvenstva Mađarske neizvesnosti gotovo da nije bilo.
Ferencvaroš, BVSC, Eger i Honved su bili sigurni u grupi A, a slično je bilo u grupi B. Solnok, OSC i Miškolc su bili ubedljivi, dok je neizvesno bilo u Debrecinu, koji je na kraju ipak osvojio bodove.
Šampion, Ferencvaroš, bez problema je savladao Pečuj 15:9. Gosti su koliko toliko bili u igri u prvom poluvremenu, kada je bilo tri razlike za tim iz Budimpešte. Marton Vamoš je prednjačio sa četiri gola, Aron Janger je dodao tri, Stefan Mitrović dva, a po jednom su se u strelce upisali Slobodan Nikić i Nikola Jakšić. Čilko je kod Pečuja postigao tri pogotka, a u strelce se jednom upisao Zlatko Rakonjac.
Neizvesnosti nije bilo ni u Egeru, gde je domaćin, predvođen Strahinjom Rašovićem, pobedio KSI 12:4. Srpski vaterpolista je postigao tri gola, a jedan je dodao Marko Avramović. Vaterpolisti BVSC-a bili su ubeljivi protiv AVUS-a sa 15:8, a već na poluvremenu je bilo 9:2. Paštor je bio najefikasniji kod pobednika sa tri gola, a isti učinak imao je igrač gostiju Garanci. Honved je savladao Senteš 10:5, uz četiri gola Širanjija, dok je za goste jedan postigao Marko Manojlović.

U grupi B najubedljiviji je bio OSC, koji je savladao Kapošvar sa 21:3. Posle prvih osam minuta bilo je 3:1, a potom je domaćin u naredne tri četvrtine po šest puta tresao mrežu. Bundčuh je prednjačio sa četiri gola, po tri su dodali Manherc i Sava Ranđelović, dok se Nemanja Ubović dva puta upisao u strelce.
Sigurnu pobedu ostvario je i Solnok, pošto je trijumfovao protiv Vašaša 16:6. Na poluvremenu je bilo 9:3 i tim Živka Gocića lako je priveo meč kraju. Daniel Anđal je bio najraspoloženiji sa četiri gola, Andrija Prlainović je postigao dva, a Viktor Rašović jedan gol.
U drugom kolu neizvesno je bilo samo u Debrecin, gde je domaćin bio bolji od Ujpešta 8:7. Bolje je domaćin igrao u prvom poluvremenu, kada je stekao tri gola prednosti. Ipak, gosti su uspeli do kraja trećeg perioda da priđu na gol zaostatka, a najzaslužniji za taj povratak bio je Konarnik sa četiri gola. Ipak, bodovi su ostali u Debrecinu. Miškolc je pobedio Tatabanju 13:5, a Ognjen Stojanović je kod pobednika bio dvostruki strelac.
Vaterpolo prvenstvo Mađarske, 2. kolo
Grupa A
BVSC – AVUS 15:8 (4:2, 5:0, 5:3, 1:3)
Ferencvaroš – Pečuj 15:9 (4:3, 5:3, 4:2, 2:1)
Eger – KSI 12:4 (3:1, 4:1, 3:1, 2:1)
Honved – Senteš 10:5 (0:2, 4:1, 3:1, 3:1)
Plasman: Eger 6, Honved 6, BVSC 3, Ferencvaroš 3, AVUS, Senteš, Pečuj i KSI bez bodova.
Grupa B
Debrecin – Ujpešt 8:7 (3:2, 3:1, 0:2, 2:2)
Solnok – Vašaš 16:6 (6:3, 3:0, 3:1, 4:2)
OSC – Kapošvar 21:3 (3:1, 6:0, 6:2, 6:0)
Miškolc – Tatabanja 13:5 (2:1, 3:2, 3:2, 5:0)
Plasman: OSC 6, Solnok 6, Miškolc 6, Tatabanja 3, Debrecin 3, Ujpešt, Vašaš i Kapošvar bez bodova.
Vaterpolo vesti WebShop
-
Serbia WP 2024
3,990.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Bela kapica Srbije sa brojem
3,280.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Keel mornarska majica
3,240.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Keel Basic #5
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Character
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
AP Energy Multi
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
WP Sticker
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Keel Split Navy Blue
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda.
Dodaj komentar