Početna » Domaća takmičenja » Partizan nastavio trijumfalni niz, Vojvodina i Šabac ubedljivi

Partizan nastavio trijumfalni niz, Vojvodina i Šabac ubedljivi

Nikola Radonjić, Vaterpolo klub Partizan
(Foto: Nebojša Paraušić, MN Press)

Vaterpolisti Partizana, Vojvodine i Šapca bili su ubedljivi u osmom kolu Super lige.

Posle pobede Crvene zvezde u Nišu posle velikog preokreta, pobede u osmom kolu upisali su i Partizan, Vojvodina i Šabac. Crno-beli su na svom bazenu savladali Radnički iz Kragujevca sa 16:5, Šabac je pobedio Zemun Bosal rezultatom 15:6, dok je Vojvodina deklasirala Valjevo Gorenje sa 20:5. Posle osam odigranih kola Partizan je lider sa 22 boda, dok Crvena zvezda ima 21, a Vojvodina dva boda manje.

Srpski šampion lako je stigao do sedme pobede, a na poluvremenu je sve bilo jasno, kada su domaći vodili 8:1. Istakao se Nikola Radonjić sa četiri pogotka, dok su Dori, Lazić i Andrejević dodali po dva. Najbolji igrač Kragujevčana, Dino, bio je najraspoloženiji kod gostiju sa tri gola. Crno-bele u sledećem kolu očekuje meč sa Vojvodinom, jedinom ekipom koja je ostala neporažena u meču sa Partizanom.

Novosađani su takođe lako stigli do pobede protiv Valjeva, koji je bio oslabljen neigranjem Ivana Rackova, Marka Matovića i još nekoliko igrača. Gosti su koliko-toliko parirali u prvom periodu, a zatim se Vojvodina rezultatski odlepila do kraja druge četvrtine (7:3). U trećem periodu domaćin je u gotovo svakom napadu tresao mrežu i posle tih osam minuta bilo je 16:3, te su Novosađani rutinski priveli meč kraju. Najefikasniji su bili Ćuk, Šulc i Tubić sa po tri gola.

Vaterpolisti Šapca prekinuli su seriju od tri poraza pobedom protiv poslednjeplasiranog Zemuna sa 15:6. Šapčani su se mučili u prvom poluvremenu, posle kojeg su imali minimalnu prednost (5:4). Međutim, u nastavku su bili mnogo bolji od rivala i na kraju su ostvarili uebdljiv trijumf. Nikola Marković je bio najraspoloženiji sa četiri gola, dok su Petar Velkić i Aleksa Petrovski dodali po tri pogotka, a isti učinak imao je i Maksimović kod gostiju.

Vaterpolo Super liga Srbije, 8. kolo

Valjevo Gorenje – Vojvodina 5:20 (2:3, 1:4, 0:9, 2:4)

Bazen Slana bara. Sudije: Putniković (Beograd), Milović (Kraljevo). Isključenja: Valjevo Gorenje 10, Vojvodina 7.

VALJEVO GORENJE: Brakočević, Panajotović, Arsenović, Marković, Radulović 2, Mitrović, Savić, Lukić, Popović, Đorđević 2, Filipović 1, Spasojević, Mirković. Trener: Serafimović.

VOJVODINA: Filipović, Čabrilo 2, Marić 1, Tintor, Vasin 1, Prekogačić 2, Ćuk 3, Ćatović 2, Rogač 1, Šulc 3, Vasić 2, Marčeta, Ristić, Tubić 3. Trener: Bilić.

Partizan – KVK Radnički 16:5 (3:0, 5:1, 4:2, 4:2)

Bazen Banjica. Sudije: Raković i Anđelić (obojica Beograd). Isključenja: Partizan 9, KVK Radnički 10. Peterci: Partizan 2 (1), KVK Radnički 1 (1).

PARTIZAN: Rističević, Kasum 1, Dori 2, Lukić 1, Lazić 2, Tomić 1, Janković 1, Andrejević 2, Manojlović, Radanović 1, Radonjić 4, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić 1. Trener: Ćirić.

KVK RADNIČKI: Durutović, Mladenović, Ne. Stanojević, Ganić, Metodiev, Bogdanović, Tanasijević, Dino 3, Panić, Vulović, Manić, Radovanlija 1, Đerković, Ni. Stanojević. Trener: Stevanović.

Šabac – Zemun Bosal 15:6 (2:2, 3:2, 5:0, 5:2)

Gradski bazen u Šapcu. Sudije: N. Golijanin i I. Raković Krstonošić (Beograd). Isključenja: Šabac 10, Zemun Bosal 15. Peterci: Šabac 1 (), Zemun Bosal 1 ().

Šabac: Aleksić, Vasović, Marković 4, Repanović 2, Budurin, Velkić 3, Car, Bogićević, Trkulja, Tenžera, Petrovski 3, Cvetković 2, Popović, Meški. Trener: Živanović.

Zemun Bosal: Đokić, Ćetković, Đukić, Japundžić 2, Bursać, Vukazić, Ćosović, Kecojević, Jovanović, Maksimović 3, Timotić, Relić, Sretković, Vasiljević 1. Trener: Vukotić.

Nais – Crvena zvezda 4:7 (2:0, 2:0, 0:5, 0:2)

Plasman: Partizan 22, Crvena zvezda 21, Vojvodina 19, Šabac 15, Radnički 7, Valjevo 6, Nais 4, Zemun bez bodova.