Početna » Slajder » Počelo prvenstvo Italije, favoriti ubedljivi na startu

Počelo prvenstvo Italije, favoriti ubedljivi na startu

Pro Reko - Savona, Vaterpolo prvenstvo Italije
(Foto: prorecco.it)

Vaterpolo šampionat Italije startovao je u subotu, a favoriti su bili sigurni na početku novog prvenstva.

Aktuelni šampion, Pro Reko, deklasirao je na svom bazenu Savonu rezultatom 19:2, a ubedljivi su bili i Breša i Sport Menadžment, koji će ove sezone biti najveći konkurenti ekipi Vladimira Vujasinovića u borbi za domaće trofeje. Sport Menadžment je savladao Torino ’81 sa 18:8, dok je Breša u gostima pobedila Kataniju 14:7. Trst je sa 7:3 savladao Akvakjaru, Napoli je rezultatom 8:5 bio bolji od Florencije, a neizvesno je bilo u duelu Ortiđe i Posilipa, gde je domaćin sa 8:7 trijumfovao, kao i u Rimu, gde je Lacio sa 13:12 pobedio Boljasko.

Pro Reko je već posle osam minuta vodio 4:0, na poluvremenu je bilo 7:2, a razliku je nastavio da uvećava u nastavku, kada se mreža Savone konstantno tresla. Najefikasniji su bili domaći centri, Lorenco Bruni i Mateo Aikardi, sa po tri gola, dok je dva dodao Dušan Mandić, a u strelce se jednom, iz peterca, upisao i Filip Filipović, koji od ove sezone ponovo nastupa u svim takmičenjima za Pro Reko.

Boris Vapenski

Sport Menadžment, za koji igra Radomir Drašović, nije se mučio sa klubom iz Torina i već na poluvremenu je vodio 8:1. U nastavku je domaćin igrao opuštenije, pa je lako stigao do pobede. Edoardo Di Soma i Antonio Petković bili su najefikasniji, sa po četiri gola. Katanija je bolje počela protiv Breše i imala je prednost od 3:1 posle osam minuta. Ipak, vicešampion Italije je do kraja poluvremena stigao do minimalnog vođstva, a potom je napunio mrežu protivnika u trećoj četvrtini. Nenad Kačar je sa pet golova bio najefikasniji na meču, a kod pobednika se istakao Vjekoslav Pasković sa tri.

Trst je na gostovanju savladao Akvakjaru sa 7:3, a u timu Miroslava Krstovića istakli su se srpski vaterpolisti, Nemanja Vico i Draško Gogov, koji su postigli po dva gola. Ortiđa je pobedila Posilipo 8:7, a dva pogotka kod pobednika postigao je Boris Vapenski, dok Nikola Eškert nije imao golgeterski učinak u porazu Florencije u Napulju od 8:5. U još jednom neizvesnom duelu, Lacio je sa 13:12 savladao Boljasko.