Početna » Domaća takmičenja » Neizvesne utakmice obeležile start Prve A lige

Neizvesne utakmice obeležile start Prve A lige

lopta-vaterpolo

Ovog vikenda počelo je takmičenje u Prvoj A vaterpolo ligi Srbije, a prvo kolo obeležile su veoma neizvense utakmice. Taš je u gostima savladao Dunav 9:8, Banjica je, takođe kao gost, bila bolja od Zemuna 13:12, a Beograd je na Tašmajdanu pobedio Nais 14:13. U poslednjem susretu prvog kola Valjevo je bilo bolje od Starog Grada sa 8:7.

Taš je u Novom Sadu bolje krenuo i posle prve četvrtine, u kojoj je postignuto sedam golova, gosti su imali minimalnu prednost (3:4). Beograđani su dodali gas u nastavku i do kraja prvog poluvremena stigli su do „+4“ (3:7). Međutim, u drugom delu meča Dunav je strpljivom igrom polako topio zaostatak, ali je na kraju uspeo samo da priđe na gol minusa – 8:9 Najefikasniji je bio Alijagić sa pet golova, dok se kod doamaćih istakao Popović sa tri.

Prva četvrtina je bila efikasna i u Zemunu, gde je domaći tim igrao protiv Banjice. Posle prvih osam minuta na semaforu je stajao rezultat 4:4. Crno-beli su, međutim, u drugom periodu bili drastično bolji, što se odrazilo i na rezultat, te ja Banjica na poluvremenu vodila 9:5. Zemunci su, kao i Dunav, uspeli samo da ublaže poraz i priđu na gol zaostatka – 12:13. Najraspoloženiji, sa po pet postignutih golova, bili su Vičković kod pobednika, odnosno Mišković kod domaćih.

Na Tašmajdanu su odigrana dva različita poluvremena. Deograd je poveo 3:0, u druoj deonici je uspeo da uveća višak, pa je na odmor otišao sa rezultatom 8:3. Nais je predvođen Milićem polako sustizao prednost rivala i u poslednju četvrtinu ušao je sa samo dva gola minusa (10:8). Ipak, trener Nišlija Kikinđanin nije uspeo da debituje pobedom na klupi gostiju, pošto je Beograd sačuvao do kraja minimalnu prednost – 14:13. Milić se istakao sa pet golova kod gostiju, dok je pobednika predvodio Stanić sa tri.

(Foto: facebook.com/vksabac)

U poslednjoj utakmici Valjevo je na bazenu SRC „Petnica“ savladao Stari Grad 8:7. Ekipe su se tokom celog meča smenjivale u vođstvu, a na kraju su slavili domaći, koji su imali čak sedam isključenja više od gostiju. Prednjačio je Ivan Rackov, koji je stigao kao veliko pojačanje u Valjevo, sa četiri gola.