Početna » Slajder » Steaua bolja u srpskom derbiju u Rumuniji

Steaua bolja u srpskom derbiju u Rumuniji

(Foto: Christian Sandor, h2opolo.ro)

U malom srpskom derbiju koji je u petak odigran u Rumuniji, između ekipa Oradee i Steauee, bolje je prošao tim za koji nastupa bivši vaterpolista Radničkog Đorđe Filipović. Njegova Steaua je trijumfovala rezultatom 10:9, a Filipović je postigao tri pogotka. Na drugoj strani mrežu je čuvao Gojko Pijetlović, a u igri su bili Vojislav Čupić i Dušan Marković, koji je postigao jedan gol.

Domaća Oradea je bila bolji rival tokom prve dve četvrtine, pa je na poluvremenu vodila sa 5:3. Međutim, gosti su prišli na gol zaostatka u trećoj deonici, a zatim u finišu stigli do preokreta. Gol odluke postigao je dva i po minuta pre kraja crnogorski vaterpolista Nikola Murišić, koji je, kao i Filipović, postigao tri pogotka.

Steaua je trenutno prva na tabeli, pošto ima maksimalan učinak, a Oradea je druga sa dva poraza.