Početna » Domaća takmičenja » Šabac i Stari Grad na vrhu tabele, pobede Banjice i Dunava

Šabac i Stari Grad na vrhu tabele, pobede Banjice i Dunava

(Foto: facebook.com/vksabac)
(Foto: facebook.com/vksabac)

U subotu su odigrana tri meča drugog kola Prve A lige Srbije, u kojima su slavili Banjica, Šabac i Dunav. Utakmicom između Starog Grada i ŽAK-a, drugo kolo je kompletirano. Posle dva odigrana meča na vrhu tabele nalaze se Šabac i Stari Grad, koji imaju maksimalan učinak.

Šabac je u prvoj zvaničnoj utakmici na rekonstruisanom bazenu lako pobedio Zemun, rezultatom 10:3. Postepeno je domaćin uvećavao prednost. U prvih osam minuta bilo je zanimljivo, a Šabac je vodio sa 2:1. U nastavku je domaćin napravio veliku seriju, rezultatski se odlepio i nije bilo dileme oko pobednika. Rackov i Popović bili su najraspoloženiji sa po tri gola, dok je kod Zemuna dva postigao Maksimović.

Vaterpolisti Dunava bolje su otvorili meč i poveli su sa 2:0 protiv Taša. Rival je do kraja prvog perioda prišao na gol zaostatka. U drugoj četvrtini vodila se egal borba. U većem delu te deonice bilo je nerešeno, ali su gosti iz Novog Sada minut pre kraja prvog poluvremena stigli do petog pogotka i na odmor otišli sa rezultatom 5:4. Treću cetvrtinu obeležila je sjajna odbrana Dunava na čelu sa odličnim golmanom Ristićem. Gosti u tom periodu nisu primili gol, dok su preko Popovića povisili prednost na 6:4. U poslednjih osam minuta viđena je velika borba. Najpre je Dunav preko Mačića stigao do tri gola prednosti, da bi, međutim, domaćin predvođen Ljubenovićem anulirao prednost i stigao do rezultata 8:8. Do kraja utakmice Petković i Šćepanović postigli su važne golove za Dunav, koji se u Novi Sad vratio sa sva tri boda. U pobedničkoj ekipi najefikasniji bio je Petar Mačić sa tri gola, dok je ekipu Taša predvodio Vlada Ljubenović sa četiri.

ŽAK je pretrpeo još jedan veoma ubedljiv poraz, a posle Zemuna ekipu iz Kikinde savladao je i Stari Grad, rezultatom 23:6. Od početka meča puleni trenera Mijalkovskog nametnuli su svoj ritam igre i “rešetali” su mrežu protivnika. Na poluvremenu je bilo 10:2 za domaće, a u nastavku se igralo u istom ritmu. Najefikasniji su bili Mitrović sa pet i Rađenović sa četiri gola. Jakšić je prednjačio kod ŽAK-a sa tri, a dva je dodao Pavić.

U duelu Beograda i Banjice slavili su crno-beli 10:8 i to zahvaljujući prvoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 3:0. U nastavku je Beograd bio nešto bolji, ali nije uspeo da anulira prednost rivala. Velkić je bio najraspoloženiji kod pobednika sa četiri gola, dok su kod domaćina Bijelić i Cvetković postigli po dva.

Stari Grad – ŽAK 23:6 (5:2, 5:0, 6:2, 7:2)

STARI GRAD: Stanković, Ilić 2, Spasić, Popović, Rakić 2, Đujić 2, Mitrović 5, Gutović, Rudić, Rađenović 4, Šećerović 2, Filipović 1, Macić, Čučković 2. Trener: Mijalkovski.

ŽAK: Baća, Maksić 1, Kirić, Zorić, Arnuš, Nedin, Suvačarev, Pavić 2, Jakšić 3, Gavranov, Todorović, Derikrava, Trajković. Trener: Aleksić.

Beograd – Banjica 8:10 (0:3, 3:2, 2:1, 3:4)

BEOGRAD: Miljević, Čabrilo 1, Vuković 1, Marković, Milosavljević, Stanić, Bijelić 2, Stjepnović 1, Daničić, Šuberić, Pešikan 1, Cvetković 2, Popović, Stepanović. Trener: Saković.

BANJICA: Borisavljević, Tomić 1, Barać, Lukić 1, Smiljević, Velkić 4, Adžić, Radonjić 1, Janković 1, Jovanović, Kasum 2, Kujović, Belopavlović, Dukić. Trener: Milenković.

Šabac – Zemun 10:3 (2:1, 4:1, 3:0, 1:1)

ŠABAC: Aleksić, Petrović, Popović 3, Prolić 1, Nosović 1, Rackov 3, Car, Matović, Bogićević 1, Lončarić, Šormaz 1, Trifunoić, Popović, Mijatović. Trener: Strugar.

ZEMUN: Marković, Živoinović, Đukić, Ljubenović, Perković 1, Kovačević, Reljić, Bursać, Nikolić, Maksimović 2, Andrejević, Đokić, Vasiljević. Trener: Vukotić.

Taš – Dunav 8:10 (1:2, 3:3, 0:1, 4:4)

TAŠ: Vidačić, Petrović 1, Mijailović, Ćirić, Miličević, Pantović, Ljubenović 4, Sajko, Žeželj, Aleksić, Stefanović 3, Janković, Radosavljević, Petić. Trener: Pešić.

DUNAV: Ristić, Petković 2, Knežević, Šćepanović 2, Tintor, Kujundžić, Radovanović 1, Marić, Mačić 3, Talaja, Popović 2, Meši, Šantalab, Marinković. Trener: Vukanović.

Prva A liga
Klub Utakmice Bodovi
Šabac 2 6
Stari Grad 2 6
Zemun 2 3
Beograd 2 3
Banjica 2 3
Dunav 2 3
Taš 2 0
ŽAK 2 0

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Baner Srbija gaće 2024

Proizvodi

Baner kupaće gaće

Proizvodi