">Barseloneta sigurna protiv fenjeraša, Sabadelj nastavio pobednički niz - Vaterpolo vesti

Barseloneta sigurna protiv fenjeraša, Sabadelj nastavio pobednički niz

(Foto: facebook.com/cnab.oficial)

Za vikend su odigrane utakmice šestog kola prvenstva Španije. Sabadelj je uspeo da preokrene protiv Terase, trijumfuje rezultatom 11:8 i nastavni pobednički niz. Lider na tabeli gubio je posle osam minuta 4:2, ali je do kraja treće četvrtine anulirao prednost domaćeg tima. U poslednjih osam minuta postigao je četiri gola i došao do šeste pobede. Mark Soler i Erik Maršal su postigli po tri gola kod pobednika, a isti učinak imao je Terasin igrač David Gonzalez.

Barseloneta je pobedila poslednjeplasirani Sant Feliu sa 11:5. Šampion je vodio tokom većeg dela meča, ali je tek u drugom poluvremenu uvećao prednost. Rafael Saboja je prednjačio sa tri gola, a dva je dodao Viktor Rašović. Stariji od braće, Strahinja, nije nastupio u ovom meču.

U malom derbiju šestog kola Navara je dočekala Real Kanoe. Gosti su slavili sa 11:9, zahvaljući boljoj igri u poslednjoj četvrtini, koju su dobili rezulattom 2:0. Real Kanoe se sa nova tri boda izjednačio na trećem mestu na tabeli sa Barselonom i Matarom, koji je odigrao samo nerešeno 7:7 sa ekipom Sant Andreu. Barselona je pobedila Katalunju rezultatom 11:6, a Mediterani je savladao Rubi sa 8:6.